bugün

genelde bu kalibrede bir teknik adam yada futbolcu ulkemize gelecekse 40 gun 40 gece serefine eglence duzenlenir lakin bu adam daha gelmeden istenmeyen tuy ilan edildi. simdi bu cok istenen vede buyuk beklenti olusturan hocalari yillarca gorduk; hepsi husran. ayni mancini sezon basi fenere yada bjkeye gelse olay olur, goklere cikarilirdi. mancini lan bu borumu capsizlar! neyin kafasindasiniz? bu adamin olusu ersun yanalla bilici alir 4 e carpar 2 ye boler. simdi cikacak biri yine yok bilmem kac milyon euroluk cityi son dk da sampiyon yapti diyecek. lan su bilicin kac yuz tane kupasi var, ersun yanalin kac sampiyonlugu var. ayni seyler drogba icin yazildi durdu ne oldu simdi saliyo kobrayi, bakin tekrar yaziyorum. bu adam takimi cl de gruptan cikarir, ligde sampiyon yapar.
afedersiniz de olmadı bu be. sen fatih hocanın başını ye getir ne idiğü belirsiz manciniyi. ben ne yaptığından emin olamadığım adam istiyorsam genç teknik direktör getiririm. zidane falan olur denedim tutmadı derim. bu adamı getirip kariyerden bahsediyorsan ** sorarlar sana ne bok yedin diye. bu adam patlar %90. inş ben yanılırım rabbim bir galatasaraylı olarak...
takımda bazı oyuncular ile sorun yaşayabilecek teknik adam. var çünkü birebir de yakınlık göstermez ise sorun yaşayabileceği futbolcular bizde. onun dışında disiplinli olması türk oyuncular açısından iyidir şahsen en azından rijkaard gibi oynayamazlar bu adamla.

ben kendisinden şampiyonluk beklemiyorum bu sene. uefa kupasında bir derece yapmalıdır yada kupayı almalıdır eldeki mevcut kadro ile. kendi cvsine de avrupada bir kupa eklemek istiyordur herhalde.
en büyük talihsizliği sezon devam ederken gelmesi olan italyan teknik adam. hazırlık kampını takımla beraber geçirse, kadroyu istediği gibi kursa güzel olacaktı.

şampiyonlar ligi'nde juventus maçı ile beraber kadronun başına geçecek. deplasmanda alınacak bir beraberliğin oldukça güzel bir sonuç olacağı aşikar. italyanlar bilindiği gibi temkinli oyun anlayışı ve defansa önem vermeleri ile bilinir. bunlar göz önüne alınırsa s.o.s. veren defansı da toplayacağı inancı içerisindeyim.
Mancini ile iyi hava yakalayacağız bence. inşallah bu entry g.tüme girmez.
gs.daki şımarmış birkaç adamı sallamasını ümit ettiğim adam.
paranin amina koyacak olan.
Kim ona sorun cikarirsa ocakta yonetim biletini keser. Bu saatten sonra muhur kendisindedir. Cok net bu.

Ayrica olmasi gereken de budur. Bu zamana kadar hep elleri siklerinde dolastilar. Biraz sikiya gelsinler, iyidir.

Mancini'nin kendisine gelince. Juventus maci, kadikoydeki mac ve kisa vadede ilk yariyi kacinci bitirdigi vize notunu; ocakta yaptigi transferler ve takimi geldigi gunden bu transferlerle teknik taktik ve kondusyon olarak gozle gorulur bir yere getirmesi final notunu belirler.

Benim kistasimda basari budur. Iyi bir kadroyla hazir bir duzene geldi. Henuz 5.haftadayiz.

5.haftada gelmek bir sey degil. 30.hafta takim almak zorunda kalan hocanin handikapi ve yetenekli olma sarti su an ondan yok.

Zaten uyusturucu muptezeli yapilmadigi muddetce bu ulkede calisan ortalamanin bir tik ustu her hoca bu takimi sampiyon yapar.

Keramet mancini'de degil yani o konuda.

Asil mevzu takima defansif ya da degil, kendi felsefesini yansitip, takimi oldugunun otesinde bir kimlige cekip, iyi top oynatmasi.

Mancini bunu yaparsa basarilidir. Bunu becerip de 3.olsa bile kabulumdur ki becermisse ve 10 15 puan acar zaten.
Asla bir fiyat/performans teknik direktörü olamayacaktır.
Terim'in şımarmış, ruhsuz torpillilerini en geç ocakta yollaması için dua ettiğim adam.
başarılı olursa riva arazisini komple üstüne yaparlar diye korkuyorum yoksa olsun yani.
Takımı şampiyon yapmaktan başka şansı olmayan teknik adam. Umarım savundaki sorunu çözebilir.
fatih terimden sonra galatasaraya gelen yeni teknik direktördür kendisi. fatih terimin şampiyonluk serisini devam ettirebileceği konusu ise soru işaretidir.
bulunduğu takımlarda ligde ve ülke kupalarında ciddi başarılar almış, ancak avrupa başarısı alamadığı için gönderilmiş bir teknik adam olarak galatasarayımızın başına getirilmiştir. kaliteli bir kadroya sahip oldu ve uyum/otorite sorunu yaşamazsa ligi bir şekilde götürebileceğine inanıyorum. önemli olan avrupa da ne yapacağı ve yarınki juventus maçı ilk aşamada sonuç ne olursa olsun belirleyici olmayacak.

tüm camiaya hayırlı uğurlu olsun diyorum...
kulüpten beslenen kabiliyetsiz türk futbolcuları şutlasın, başka bir şey gerekmez. gerçi 2 adam şutlamak için de o para çok be...
çok iyi bir teknik direktördür ayrıca italya gibi türk futboluna en yakın ekolde yetişmiş olması, galatasaray macerasındaki en önemli artısı olacaktır.

ayrıca çok üst düzey bir taktisyen olan mancini'nin türkiye'de yaşayacağı en büyük sorunlardan biri şüphesiz taktiksel oyun anlayışının olmadığı bir ligde, taktik becerisinden ziyade motivasyon ve sıkı antrenmanla başarıyı yakalayan fatih terim'in yerine gelmiş olmasıdır.

gol yememek gibi bir derdi olmayan galatasaray'da fatih terim'li dönemde en temel ilke şuydu; gol yiyebilirsin ancak yediğinden fazlasını atman gerek! fakat mancini 2001 yılından beri teknik direktör olarak çalıştığı takımlarda öncelikle savunma kurgusuna önem vermiş hatta sıkıcı ve futbol adına heyecan vermeyen bir yapıda takımını oynattığı iddia edilmiştir. 2004 avrupa şampiyonu olan yunanistan'ı hatırlayın, yahut lucescu'lu galatasaray'ı... kazandığında bile eleştirilen takımlardı bunlar zira aşırı savunmacıydı oyun kurguları. dolayısiyle mancini'nin galatasaray'ını izlerken de terim dönemindeki kadar agresif ve maçın her anında hücum düşünen bir ekip görmeyeceğiz. hatta mancini'nin takımlarında göze çarpan temel hususlardan biri de kaptırılan toplarda takımın gösterdiği reaksiyondur. terim döneminde, top kaptırıldığında presle rakibi boğup topu tekrar kazanmak olurdu hedef ancak mancini döneminde takım topu kaptırınca geri çekilecek ve savunma halinde topu tekrar kapmak için mücadele edecek.

aslında gol yememeye ve oyunun kontrolünü elinde tutmaya dayalı olan mancini'nin mantalitesi galatasaray için bir avantaj olabilir fakat terim dönemindeki alışkanlıklardan takım hemen vazgeçemeyeceği için yeni sisteme alışmak zaman alıcaktır. örneğin melo durmadan kendince hücuma çıkamiycak, selçuk daha dar ve kısa bir alanda görevini yapmak zorunda kalacak, en önemlisi ise savunma oyuncularının artık hata yapma lüksü olmayacak. çünkü takımda var olan yediğinden fazlasını at mantalitesi, yerini yeter ki yeme nasılsa atarsın a bırakacak.

uzun lafın kısası hem oyuncuların hem de mancini'nin işi zor ama terim-mancini mukayesesi yaparken taktik beceri konusunda şunu rahatlıkla söyleyebiriz; mancini selefinden fersah fersah yukarda bir taktisyendir. ha fatih hocanın da hakkını yememek lazım, zayıf bir taktisyen ancak güçlü bir motivasyon sağlayıcıdır o da. evet uzun lafın kısası demiştim; mancini galatasaray'ı başarılı olabilir hem ligde hem de avrupada ancak sancılı ve zor bir süreç bizi bekliyor. tam bu noktada şunu da söylemeden bitirmeyelim, mancini zor ve sancılı dönemlerin adamıdır, fiorentina'da ve lazio'da çalışırken takımın yaşadığı onca badireye ve iç karışıklığa rağmen soğukkanlılığını koruyabilmiş ve takımını birarada tutan bir denge unsuru olmayı başarmıştır.

son kez uzun lafın kısasıııı * yeni hocamızdan ve mevcut kadromuzdan umutluyuz, iş yapar bu ekip iş yapar.
aykut kocaman'ın daha çok ücret alanı. uluslararası piyasası olanı.
2 ekim 2013 juventus - Galatasaray maçı öncesi yapılan basın toplantısında gayet olumlu mesajlar veren teknik direktör. bizim çakal gazetecilerin sorduğu tuzak sorulara düşmedi. ayrıca, kendisine defansif futbol oynatıp oynatmayacağı sorulduğunda mevcut düzeni bozmayı düşünmediğini ifade etmiştir. ayrıca toplantıda çeviri yapan! tercümana da değinmek isterim; arkadaş adam cümle kurmaktan aciz. kelimelerin yarısını yuttu.
3 yıllık sözleşme yapılan, ancak sezon sonunda kaçıp gidecek olan şahsiyet. Galatasaray'da para bol galiba. Bu sözleşme tam bir Arap yağı bol bulunca götüne sürer deyimini açıklaması.
iyi ya da kötü, hakkında bugün bir sürü entry girilecek olan teknik direktörümüz.

utandır lan bizi.
gs taraftarının en az yüzde doksanı göt olmak istiyor.

ben dahil. göster marifetini.
bugun yeni takiminin basinda ilk galibiyetini alacak t.direktor..
sahaya beraberlik parolasiyla cikacak ve bunu alacaktirda. 0-0 bitecegini dusunuyorum. arkasindan akhisar galibiyetiyle seriye baslar.
günahım kadar sevmem. galatasaray'a gelişi ile fiorentina'ya gelişindeki ayak oyunları da oldukça benzer hatta. yine, aradığımız kan olmadığını da düşünüyorum.

ancaaaaak juventus karşısında olası bir mağlubiyet takımla tek antrenmana çıkan hocanın suçu olamaz. ya zaten gerçekçi bir dünyada juventus'a ya da real madrid'e yenilmek bir türk takımı için suç kabahat değil de işte neyse.
şu an bu takım ne terim'in ne mancini'nin. galatasaray yönetiminin hamlelerinin meyvesi takım, juve maçındaki sevap da günah da onların boynuna.
Gece gece ulan yoksa dedirtmiş, bir umut vermiş teknik direktördür. aydın yılmaz tüm yaptıklarına rağmen galatasarayın sağ kanattaki en iyi ofansif oyuncusudur solda bruma, hakan balta sağda aydın, sabri ile uçar bu takım umarım görmüştür bunu.
güncel Önemli Başlıklar