bugün

amsterdam aşığıdır. hayvan dergisine verdiği röportajdan biliyoruz.
an itibariyle kanal d'de okan bayülgen'in programına konuk olan şarkıcı.
öyle bir hali var ki;naif,kırılgan,hassas,sanki biraz üzsen kabuğundan çıkmayacakmış gibi...sanat camiası denilen çevrenin insanı değil gibi...o yüzdendir ki pek ortalarda görünmüyor albüm zamanlarının dışında.beyaz ve sen,çiçeğim,bensiz ölmek yoktu parçalarını ne de güzel okur. *
bu gece okan bayulgenin medya kralı programına konuk olan şarkıcıdır.
kutuplarda yeni albümünde yer alan slow parçaya klip çekmiş olan ve bu görüntüler esnasında kutuplarda güneşin hep aynı seviyede kaldığına hayret ve dehşet içinde kaldığını her nedense kimsenin bilmediği bir şeymiş gibi anlatan garip görünümlü adamdır.
bütün gece okan bayülgen'den çok yakışıklı olmuşsun iltifatları da almıştır; amma velakin okan bayulgen rober hatemo'nun erkeğe benzer imajıyla dalga mı geçmiştir yoksa gerçek kanısı mıdır pek idrak edemedim.
En sevdiğim şarkısı ne de güzel olmuşsundur beyazlar içinde sen, en sevdiğim klibi kutuplardaki klibi, en sevdiğim hali duygusal konuşmalar yapan hali, en sevdiğim açıklaması " kutuplardaki atlar benim bildiğim atlara pek benzemiyormuş" olan şarkıcı. Türkiye nin gördüğü en delikanlı şahsiyetleden birisidir.
kendi deyimiyle eve kapanmış.
beyaz show daki iğrenç dansıyla bir kez daha türk milletini şaşırtmamıştır.
beyaz show'da gösterdiği performansıyla ilk çıktığı günden bugüne kadar bir arpa boyu yol ilerlememiş olduğunu düşündüğüm şarkıcıdır. (bkz: aynı tas aynı hamam)
ne biliyim o grup içinde sempatik, çizgisini bozmayan, efendi bir çocuktur. pek görünmez magazin programlarında. peltekliğini de severim değişik bir hava katar. feminenliğin çok yakıştığını düşündüğüm şarkıları dinlenmeye değer sanatçı.
şarkıları güzel olsa da şekil olarak adamlıktan nasibini almamış şarkıcı. erkek kırmızı daracık pantolon giyer mi?
(bkz: ay ben gülerim)
nobel adaylarını belirlemek, hatta ödül verilecek kişiyi de belirlemek konusunda tek favorim.

efes pilsen'in katkılarıyla.
(bkz: senden çok var)
seviyorum ben bu adamı, bi şeyler çıkarsa da dinlesek..*
niyeyse bende çok ayrı bir yeri vardır rober hatemonun , yurtdışında, 4 yıl evvel, uzunca bir zamandır türkçe müzik dinleyemiyordum, (internetim de, mp3 üm de yoktu) o kadar özlemiştim ki müzik dinlemeyi, kendim yalan yanlış şarkılar söyleyip avunmaya çalışıyordum, bir gün otobüse bindim, orta yaşlı bir amca müzik dinliyordu, sesler bangır bangır geliyor, saf sevgilim dereleri geçtin susuz mu döndün.. hızla amcanın yanına yaklaştım türktü, dinleyebilir miyim dedim, amca sağolsun tabi dedi, ama sadece rober hatemo var dedi, kurban olayım rober hatemoya dedim aldım, yol boyunca bir kaç şarkısını dinledim, o kadar zevkli, neşeli bir müzik de dinlediğimi hatırlamıyorum.
aslen vogon'dur.

http://www.vogonlar.com/c...dar-3-senden-%C3%A7ok-var
2013 yılında hala aşksız prens ve senden çok var adlı şarkılarını dinlerken büyük bir keyif aldığım şarkıcı. benzeri birçok popçudan kendisini ayıran özellikleri saçma sapan magazin programlarında özel hayatını gözümüze gözümüze sokmaması ve gerçekten çok güzel bir sese sahip olmasıdır. *
bir de gay imiş. o kılık kıyafetini, o saçlarını açıklar bir durum bu. hoş gay olmasa da bizene. ama meme uçlarını gösteren şeffaf gömlekler, daracık deri pantolonlar giyip, suratına bi ton makyaj yapıp ardından sapına kadar erkeğim diye gezinen diğer popçuların yanında bu da rober in bir artısıdır. kliplerinde kadın yerine erkek oynatsın yine de antipatik olmaz bu adam.
'' çıkarım yollarınananana '' tarzı devam şarkılara sahip sanatçıdır efendim..

dip not : hurra güzel mesela.
bensiz ölmek yoktu şarkısıyla yakıp kavuran sanatçı.
Sol framede görünce öldü sandığım şarkıcı.
"teni mesmer es meris ter" şarkısıyla çocukluğumuzu katletmiş şarkıcıdır.
90 lı yılların sonundan 2000li yılların başında ergenliğini geçirmiş olan yazarların hatırladığı slow şarkılarıyla dikkat çekmiş sanatçıdır.
eskilerden bir klibi: https://www.youtube.com/watch?v=MiwMjTw8Q8Y
(bkz: r hatemo nun güney amerikalı forvetlere benzemesi)
itirazım var şarkısını çok güzel yorumlamıştır.
bu isim duyulduğunda akıllara "aaaaiiiyyaaaa" gelir.