bugün

entry'ler (163)

görme engelli

parmak uçlarıyla dünyayı gören insanlardır.

kibar olsana kiz

bir ortama giren iki kız arasında geçebilecek laftır.
iki kız ortamdadır ve günlük konuşmalarında ağızlarından "lan,lun,oha..."yı eksik etmemektedirler. amma velakin kızlardan biri, diğer kız tam da tüm kibarlığıyla dururken, ağzından kaçırdığı laf üzerine kibar kızımızın ettiği laf buna örnektir.

akademisyene mal diyen öğrenci

sınav kağıdının yanlış okunduğunu düşünen ve kağıdına baktıktan sonra yaptığı soruya az puan veren akademisyene söylenen laf ve hatta gaftır.

rahatsız olunca kalorifer borusuna vuran komşu

alt kattan tavana sopa,süpürge sapı gibi meteryaller vurmak gibi uğraşlara girmeden, düz ayak komşu uyarı sistemidir.
küçükken çok olurdu.arkadaşlarım gelir eve yakalambaaç turnuvaları,ufak çaplı güreşler,çılgınca edilen danslar... ve acı bir sesle tüm oyunun keyfi kaçar.alt kattaki komşumuzun eşi eve gelmiştir.işten geldiği için yorgundur.masumca oyun oynayan küçücük yüreklere acımaz ve kalorifere dan dun patlatır iki tane.o küçük yüreklerin suratına atılacak iki tokattan daha çok koyar bu...

içine 3 harfli kaçması

recep ivedik 3 filminde,recep ivedik'in bulunduğu ruhsal bunalım ve iç sıkıntısının sebebi olarak altın günündeki teyzelerin öne sürdükleri durumdur.

saçın kökü sende değil mi diyen berber

insan psikolojisini alt üst eden bir gaftır.üstüne aynayla yüzleşildiğinde gerçekten içinden çıkılmaz bir bunalıma bile itebilir.

türkiye de kadın olmak

zordur.
gelişen,müslüman ve avrupalılaşan bir ülekde olduğundan çoğu şeyde ikilemde kalmış, kararlarını verirken hangi yönünün ağır basması gerektiğine karar veremediğinden ya hata yapar yada zorluklar yaşar.

kas boyatmak

saçlarını sarıya boyayan esmer bayanın renk bütünlüğü için yapacağı hatadır.

hiç bilgisayarı olmamış insan

dedelerimiz,ninelerimizdir.

rotring kalem borusundan silgi fırlatmak

silgiye alternatif olarak, bol tükrükle yuvarlanmış sivri kağıtlar vardı.menzilleri daha uzun olması sebebiyle daha çok tercih sebebi olmuşlardı.amma velakin her ikisininde eğlencesi aynı dozda etki etmekteydi.

aşkından ölse de bunu itiraf etmeyen kız

önceden çocuktan siktiri yemiş yada bitmiş ilişkide terk edilen taraf olmuştur ki,cesaret ve gurur mekanizması zıt olarak çalışmaya başlamıştır.

muhammedcilerin atatürk ü sevmediği gerçeği

ideal olanı dinsel ve siyasal statü ve kişilikleri birbirine karıştırmadan yaşayabilmektir.

bir kızın 4 gün kabızlık çekmesi

zorluklarla dolu bir kızdır.kabızlık sorunu çözüldüğünde muhtemel olarak içi çürümüş olabilmesinden şüphelenilebilir.fazla yaklaşmayın patlayadabilir.

hepimiz ademin torunuyuz peki zenciler

mutasyonlar ve de modifikasyonlar her canlı gibi insanıda değiştirmiş olabilir.

hukuk okuyup doktor çıkmak

üniversiteden her mezun olanın doktor alacağını sanan kişinin sarf edebileceği sözdür.
babaannemin, komşusunun başarılıoğlunu anlatırken sarfettiği ve beni yardığı cümledir.sanırsam bu gafı hukuk fakültesinden mezun olanların hakim,avukat v.b. olacağını tahmin edememesinden olsa gerek.*

haziranda liseli eylülde üniversiteli olan genç

yaz dönemini üniversite tercihlerine kafa yormak ve tercihleri yapmakla geçiren öğrencidir.

mobilize sapik

kontörü ve vakti bol sapıktır.can sıkıntısını rastgele çevirdiği bir numarayla kafa bularak geçirmeye çalışırlar.

kanalı kontrol işlevi

lisede dil ve anlatım dersinin mutelif bir yerinde anlatılan konudur.

inadım inat kıçım iki kanat

yol arkadaşım dizisinin bir bölümünde kızını köydeki ilkokula folklor dersi vermeye gelen dans hocasına vermek istemeyen annenin yakarışlarında sarfettiği laftır.

armani code

75mlsine 180tl verip azar azar önemli yerlerde "bu benim gezmelik kokum" diyebileceğiniz parfümdür.
dedim bir de bunun açık parfümünü deniyim."anaa aynı kokuyomuş la" dedim ve artık korkmadan yıkanırcasına sıkabiliyorum.