bugün

12 Eylül ü bekliyorum Netflix e düşmesi şart.
3. sezon ile başlayan bir düşüş kesinlikle var. ilk iki sezon ne kadar deli zeki yazılmış olsa da sonradan gelen sezonlar arada bazı bölümler hariç ufak sıkıntılara sokuyordu. Hatta 5. sezon ben 8. bölüme kadar izledim ve gerçekten dedim ki biraz nadasa bırakayım çünkü gerçekten kötüye gidiyor dizi. Bugün itibariyle son iki bölümü seyrettim ve sanıyorum ki Dan Harmon ufaktan dizinin sıçtığını farkedip gelmiş gibi hissettiriyor. Benim için 5. sezon 9 ve 10. bölüm diziyi ipten aldı.

--spoiler--

Bu durum şöyle, Rick and Morty her sezon geyik macera bölümüne sahipti, ama bunları çok deli zekice işlerlerdi. Sonradan kendi evrenini devam ettiren bölümlere sahipti ve bu bölümler ayrı güzellerdi. 3. sezon itibariyle biz bu bölümlerin kalitesini ufak ufak kaybettik, hatta 5. sezon artık iyice ot bok şakası yapmaya gelecek kadar düşmüştü. Dan Harmon'un standart dizi anlatım tekniği bile yoktu çoğu bölümde, bir şeyler yaşanıyor ama yani hiç bir olayı yok, keza çoğu bölümde ne olduğunu bile hatırlamıyorum. 9. bölüm de aslında çok böyle başlayıp bir anda dizinin evrenini etkileyen bir bölüme dönüşüyordu. 10. bölüm de aynı şekilde, çok böyle ıvır zıvır hikaye anlatacak gibi geliyorken bir anda hop evreni etkileyen bölüme dönüştü.

Yani Dan Harmon'ın bunu anlatmak istemediğini ama gerçekten dizinin düşen kalitesini ve ilgisini toparlayabilmek için böyle bir topa girdiğini düşünüyorum ben. Zaten bölümde de seyirciye Rick üzerinden lafını sokuyor ve diziyi yine bambaşka bir noktaya taşıyor. Şu an dizinin geldiği nokta inanılmaz teori kurmaya açık. -

Ben bunu biraz da sanıyorum film geleceği için yapacaklarını düşünüyorum. insanlar ilgiyi kaybederlerse gişenin patlayacağı ortada, kaç haftadır tease ediyorlar bir live action. iyi bir şey anlatacaklarsa buyursunlar yok diğer bölümler gibi sıçacaklarsa yok abi. Hiç niyetim yok buna.
--spoiler--
görsel
izlemeyen herkese net önerimdir. izleyin, izlettirin.
Bu yaşta çizgi film mi izlenir ya diyenlerin ufkunu genişletecek çizgi dizi.
Yine bir şaka maka malzemesi yok ise 6. Sezon duyuruldu Eylül ayı için. Kimsenin haberi yok. Olayın vahameti ve dizinin ne kadar aşağıya gittiğinin farkında mısınız? Bu dizi 3. Sezon başlangıcında McDonald's a 90 larda üretilen sosu tekrar ürettirdi, reklamdır değildir önemi yok, yemek için insanlar firmaya saldırdılar mı, evet. Bu noktadan sessiz sedasız sezon duyurusuna döndük.

Hala daha Dan Harmon ve Justin Roiland sağda solda başka işler kovalıyorlar. Ben yine düşük profilli bir sezon bekliyorum açıkçası. Bu sezon da yine filler izleyip belki bir bölüm için izleyeceğiz. Valla ekip böyle bir cevheri bırakıp saçma sapan şeylerle ilgileniyor, bu beni acayip üzüyor. Bu sezon da boşa atılan kurşun muhtemelen. Daha geçen sezon çıkalı ne kadar oldu ki?
ben de anlamadım 4. sezon için dört yıl bekledik.
rick in morty ye duyduğu saygı. işte ben bunu seviyorum .
uyku düzenimin boku yediği Şu günlerde geceleri uyanıp, ikinci kez seyrettiğim müthiş dizi. bütün sözlük uykuda, iyi ki varsın morty...

https://www.rickandmortyi...y-2-sezon-5-bolum-izle/2/
izlemelere doyamadığımdır.
ilk 4 sezonu zevkle izlerken 5. Sezon itibariyle artık beni baymaya başladı. 5. Sezonla birlikte Her bölümde cinselliğe yapılan vurgu baya çiğ durmuyor mu?
6x6

görsel

--spoiler--
dinazorlarla toplantı yapılıyor
--spoiler--
rick aslında bize çok şey anlatmaya çalışıyor ama anlayana...

https://www.youtube.com/w...ahw&ab_channel=Portal
daha önce izlememiş şanslılar var ise acaba ne izlesem sorusuna muhteşem bir cevap...
3 gün önce bitirdim. aklı kaçık bir yaşlı adamın torunu ile maceralarını konu alan bilim kurgu komedi dizisidir.

izlemeye başlarken çok önyargım vardı. ama beklentilerimin çok üstünde bir dizi olduğunu anladım. tabii ki, bazen boş bölümler oluyor. bazen ise bu ne şimdi dedirtiyor. yinede popüler kültüre efsane göndermeler için bile izlenir. önce kendiniz izleyin, sonra herkese izlettirin.

wubba lubba dub dub!
bana bunu izlettiren herkese minnettar olduğum dizi...
morty dedesi rick e ;

- hey rick başkan olunca taşşaklarımı yalıcak mısın?

çevredeki diğer mortyler yarılarak güler. böyle bir çizgi film. *
görsel
Benzer dizi tavsiyelerine açık olduğum mükemmel çizdi dizidir.
Türkçe Dublajı En iyi dizilerden.
ilk sezon sarıyordu bağımlılık yapıyor.

Bu çizgi dizi ise bizim izlediklerimiz neydi diyorsun.

Gerçe çocuklara uygun olmayan kısımlar vardı biraz...

Ama eskiden izlememek ile çok şey kaçırmışız belkide.
yeni sezonu hevesle ve özlemle beklemekteyim...
Son 1 senedir her türlü mağazada sürekli olarak Rick and Morty baskılı kıyafet gördükten sonra sanki her yerde bu kıyafetler var, herkes kölesi olmuş tüm dünyayı sarmış ne bu vs. algısı ile geçen bunalıp MS.müptezelim'e çemkirerek " ne b.k varmış lan bunda millet nesine bayılıyor bunun" diyip merak ettim ve ilk 2 bölümünü izlemeye başladım dün. şu anda 4.sezon 4. Bölümüne geldim ve acaip sardı... Yarın gidip kendime de o lanet kıyafetlerden birtane alacağım!
Çok güzel göndermeleri var ve en çok sevdiğim göndermesi şu zamana kadar 3. Sezon 10. Bölümde doctor who ya yaptığı gönderme oldu. Merak edenlere tavsiye ederim.