bugün

Pokerde oyuncunun önündeki paralar.
ing. geriye kalan, tüm arda kalan anlamındaki kelimedir. yine aynı dilde dinlenmek, soluklanmak anlamında da kullanılır.
burç pasajında yer alan, bursanın sayılı alternatif giyim mağazalarından
sahibi serkan iyi bir insandır
geçtiğimiz günlerde 2. yerini açtı yine burç pasajına
dario argento'nun card player adlı filminin türkçe ismi.
pokerin vazgeçilmezidir.
yeni bir altıncı nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. *
fbugrakaganın yalakası yazardır.şeker veriyormuş fbugrakagan rest yazarına.
eski sevgilime ve kankası fbugrakagan a takmış yazardır.kendisiyle ilgilenmediğimi söyleyerek,entrylerine eksi oy vereceğimi bilmesini gereken yazardır.kendi kelimeleriyle cümle oluşturamayacak kadar beceriksiz ve okuma-yazma durumunun ilkokul 3 (üç) olarak beriltmiştir önceki söyleşilerinde...ilgilenmemesi gereken yazardır.eski sevgilisi hiç olmayacaktır.
ilgilenmediğimi söylüyorum ama dinlememekte ısrar eden yazarımsı.tamam bir insanı sevmeye bilirsin normal,çünkü ben seni sevmiyorum ama burada şu var insandan bash ediyoruz bu cümlede.ki kaldı benim yediğim ayarlardan sanane be arkadaşım diyesim geliyor...hatta geldi.sanane be...son olarakta eşşek s*kmediğimi bir daha belirtmek istiyorum.oldu mu bu.* *
mafya gibi orospu çocukları bile aileyi katmazken hesaplaşmak için ama mafya kadar onurlu olmayan yazardır.kimsinki sen beni ne kadar tanıyorsun ki eski sevgilimin adını ağzına alıyorsun...
tamam anladık sözlükteki tüm yazarların kucağında olduğunu senin ama şimdi neden bu kadar çok belli ettin nick altıma yazarak,diyeceğim fakat sözlük formatı nedeniyle diyemiyorum...
ve son olarak eşşek skmediğimi bir kez daha belirtiyorum.
yediği ayarı dört ay sonra farkına varıp anca kendine gelen yazardır.hakaret ederek ayar veren yazarlar topluluğundan.
Hepinizin düşünüp hatta yaşayıp konuşmaya cesaret edemediği şeyleri, ben yükses sesle söyledikçe, hepiniz benim hakkımda olduk olmadik herşeyi soylemeye cesaret buldunuz. Sizdeki cesaret benden geldiği için ancak izin verdigim yere kadar ilerlersiniz!
green day'in 1039 smoothed out slappy hours albümünde yer alan bir şarkı. sözleri;

hey, can you hear me?
i'm calling your name.
hello, or is this goodbye?
that gleam in your eye,
it troubles my brain.
will i see it again?
so i can rest my head.

angel (angel) dancing away.
as all of my thoughts, get rearranged.
angel (angel) turning away.
just when things, seem to have changed.
so i can rest my head.

hey, can you hear me?
i'm calling your name.
hello, or is this goodbye?
the gleam in your eye,
it troubles my brain.
will i see it again?
so i can rest my head.

so i can rest my head.
pokerde önündeki tüm parayı öne sürmektir, rest dendiğinde istenildiği kadar düşünülebilir herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur; ayrıca şöyle bir hikaye vardır: fransa dan türkiye ye doğru haraket eden bir gemide poker partisi vardır, elamanın biri diğerine rest çeker miktar çok büyüktür, eleman rölans der yani düşünmek istiyorum anlamında, derken kağıtları bırakıp odasına çıkar saatlerce gelmez masaya, gemi türkiye karasularına girdiğinde masaya gelir ve resti gördüğünü söyler, rest çeken oyuncunun elinde maça floş royal vardır, resti gören vatandaşın elinde de kupa floş royal vardır, maça floş royali olan oyuncunu kazandım diye sevinmeye başlar ve fişleri önüne çekmeye çalışırken, elinde kupa floş royali olan oyuncu adamı uyararak şöyle der: maça nın üstünlüğü fransa da kaldı, burası türkiye karasuları dolayısıyla türkiyedeki kurallar geçerli, kupa türkiyede maça dan üstün renk tir, bu nedenle ben kazandım.
bir ay önce bursa'da kurulan alternatif / hard rock grubudur. pek bir sesleri çıkacak gibi takipteyiz efenim*.

edit: aralıkta ep'leri de çıkacakmış.

https://www.facebook.com/bursarest
ep'leri çıkmış gruptur. dinliyoruz bakalım.
rest pokerde oyuncunun önündeki paraların tümü rest çekmek söz konusu. poker, bir oyuncu ise, önündeki paranın tümünü ortaya koymak kazanırsa her oyuncudan önündeki para kadar para alır; kaybederse, önündeki parayı, oyunu kazanana verir. yada halk arasında bir kimseye, herhangi bir konuda birine karşı kesin ve sert biçimde son sözünü söylemek, kararını bildirmek.
aynı zamanda bir Türkçe rap sanatçısının mahlasıdır.