bugün

entry'ler (219)

gecenin şarkı sözü

Ben yalnızım...

1 ocak 2017 ortaköy gece kulübü saldırısı

Gitgide ölüyoruz... gezi olaylarından sonra milletçe kahrolduk diye düşünmüştüm, oysaki o zamanlardan sonra herşey çok ama çok daha kötüye gitti.. ne ara bu kadar kötü bir toplum olduk biz; bu kadar vicdansız, bu kadar katil.. saçma sapan pankartlar açılan bu ülkede bir tane güçlü isim de çıkıp neden kınamadı bu insanları yada şu an adice ölenler için yorum yapanları.. aklım almıyor, içim almıyor ruhum daralıyor artık.. Yeni yıl yeni bir umut derken, umutlarınız batsın daha yeni başlıyoruz mu demek istediler.. aynı ülkenin aynı vatandaşları değilmiydik bizler.. peki ya yarın ?

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Söylemek değil belki ama filmlerde izleriz ya; ıssız bir uçurumun kenarına gidip çığlık ATA'n yalnız kişi.. işte yapmak istediğim tam da bu.

istanbuldan ayrılmanın bünyede yarattığı his

O hissi bilemem ama şu an uzaklara gidip tecrübe edesim var.. istanbul'u da kalsın içindekilerde!

sözlük yazarlarının itirafları

Sadece O'nu üzmemek iÇin, mantığıma bir türlü yatıramadığım bir takım haksızlıklara istediğim cevapları verememek durumundayım... Günün birinde bu birikimin beni ne şekilde yalnız bırakacağını merak ediyorum..

hayatı sorguladığımız saatler

Tam da şu an sanki... Yolunda gitmeyen herşeyle birlikte(!)

kusursuz şeyler

Gece-gündüz, Galaksimiz ve işleyişidir ki bunu da görmek nasip olur mu bilmem(!)

ben bu yazıyı ona yazdım

Bir masal, bir taş ağırlığında olabilir mi? Olurmuş meğer... Birlikte bir masala inanmak istedim ben seninle, sadece bu... Sen beni tek, tek, tek bıraktın. Benim artık taş taşıyacak, taş kaldıracak yada taş atacak halim mi var?

yazarların en çok ihtiyaç duydukları şeyler

Huzurdur...

beş kardeş bitmesin

Kurtlar vadisi'nde öldü diye Çakır iÇin cenaze namazı tertip eden; Behlül'ün Yengesine yaptıklarını yıllarca konuşabilen yurdum insanı(!) Nazım Hikmet'in geÇtiği, Shakepeare'in şiirlerinin okunduğu, ve de Çok zeki esprilerin yapıldığı bir diziyi nasıl anlasın ki... Son zamanların en iyi dizisiydi, keşke daha ÇokÇa anlaşılabilseydi de bitmeseydi...

protesto ediyorum

Çalışıp didinip borÇlarla mücadele eden binlerce insan varken ki okur yazar kesimden bahsediyorum, kiminin sadece bindiği Arabanın onlardan biri iÇin kurtuluş tutarında Olmasını protesto ediyorum.. Ve daha bir Sürü şey...

şu an yatıp uyumama nedenleri

Cuma ve müdürümün benimle Çalışıyor olmasından başka birşey değil!! Ah ahhh tam da miskinlik Havası var..

nankör insan

Kendi işi iÇin her daim Can'ını sıkmaya hazır. Ama gel gör ki hal hatır sormaktan bile uzak olan zaat

güzel sözler

GeÇen gün ömürdendir.

küçükken insanı rahatsız eden şeyler

Ergenliğe atılan o ilk zamanlarda regl olmanın; korkunÇ birşey olması

ajiba

abhaz sülale ismidir. sayı olarak en kalabalık sülalelerden biridir. abhazca'da demir, demirci anlamına gelir çünkü ata meslekleri demirciliktir. abhaz sülaleleri arasında şimdiki soyad anlamına gelen sülale isimleri dağıtılırken, ilk sülale isimlerini alan 16 sülaleden biridir. türkiye diasporasında da sayı olarak yine en kalabalık olanlardandır. her sene geleneksel toplantı düzenleyerek akrabalık ilişkilerini güçlü tutarlar. abhazlar zaten kaliteli insanlardır ama bu sülaleye mensup olanlar da bir başkadır.

özledim sözlük

Eski günleri özledim; aşk dolu 2 kişilik günleri... Geleceğe dair gerÇekleşmemiş hayalleri özledim, hala özlemle beklediğim...

evlerinde zor tuttuğumuz bir yüzde 50 var

KüÇümsemek hiÇbir ahlaka ve hiÇbir dine sığmaz. Bu cümle hem senin zorla tuttuğun yarıyı hem de direnen kısımdaki bizleri aşağılamak değilde nedir? Kardeşlerin arasına nifak sokmak değil de nedir? Yakışır mı? Bu kadar insan birbirlerine kırdırılır mı?

bir gemi olsa

Ve götürse beni deniz aşırı yollara... Zamanı unutsam ve hiÇ umursamasam daha..

sözlük yazarlarının ruh halleri

Direnişin verdiği yorgunluğun, mevcut sıkıntılara eklenmesi sonucu an itibari ile yalnız hisseden ve alınmaya aÇık bir ruh hali...