bugün

entry'ler (831)

tekkeköy

Samsuna 12 km mesafede bulunan merkez ilçelerden birisi, memleketim olması sebebi ile çocukluğumun yaz aylarının geçtiği yer, daha 15-20 yıl öncesi geri kalmış küçük bir ilçe iken şuanda gelişen sanayi ve yapılan ciddi yatırımlar ile modern bir ilçeye dönüşmüş vaziyette, eskiden seçimler çok eğlenceli geçerdi, başkanlık soy isimlerini hatırlamadığım Feyzullah ve Ünal isimli iki aday arasında gider gelirdi, sonuç olarak ilçede çok bişey değişmezdi, daha sonra Hasan Togar isimli ilçenin esnaflarından birisi başkan seçildi, ilçe o günden sonra neredeyse kabuk değiştirdi, adam iyi çalışıyor, her sene gittiğimde farklı şeyler görüyorum.

40 yaşından sonra baba olmak

13.
bir baltaya sap olmamış, havada bulup tavada yiyen ergenlerin anlayacağı bir olay değil baba olmak, o yavruyu ilk kucağına almak, kokusunu içine çekmek, hele bir baba deyişini işitmek, baba olmanın yaşı yoktur arkadaşlar, dünya düzeni değişti, okul, askerlik, iş bulmak, para kazanmak derken insan otuzlu yaşları görüyor birde doğru insanı bulamayınca kırklı yaşlar sürpriz değil.

emlak balonu

en son 22/09/2016 tarihinde yazmıştım konu ile alakalı olarak, aradan yaklaşık 15 ay geçti uzun dönem askere gidenler teskere aldı yeni evlenenler çocuk sahibi falan oldu peki konut fiyatları ne oldu ?
1)Bir yılda tl bazında %17 düşüş, aynı süreçte doların %11, euro'nun %25 değer kazandığını hatırlatmak isterim. 3) Parası olan tüccar baktı ki bu işte iyi para var 1+1 evler 700 binden satılıyor balıklama daldılar emlak işine girdiler, şimdi satışlar durdu, alıcı yok ,krediler yüksek, yatırım için cazip değil. 4)insanların "650 bin tl'lik evim var ama 8 aydır satamıyorum" diye serzeniş ettiğini duyuyorum, okuyorum, ama o ev 650 değil ki. hiç bir zaman olmadı, yavaş yavaş bunun farkına vardıklarını düşünüyorum. Son olarak kârlı diye girilen sektör patladı ve arkadan da devam eden pek çok proje geliyor. emlak sektörü tamamen batar mı bilmiyorum ama en azından ev fiyatları olması gereken yerlere doğru inmeye başladı.

kendinizi nasıl tanımlarsınız

herkes bir hayat seçer ve bedelini öder !.

şerefsiz minibüs şoförü

Herkes zengin kimse minibüse binmiyor demek.

şerefsiz minibüs şoförü

Bugün birine denk geldim sabah 08:30 sularında boş yolda saate 10 km hızla gidip kimseye yol vermeyenine, bağırdık çağırdık yol versin diye adam birde haklıymış gibi elini kolunu oynatıyor aq evladı, ya içlerinde iyi olanlar vardır onları tenzih ederim ama bu meslek nasıl olduda bu kadar orospu çocuğunu bir araya topladı bilmiyorum, hemen 153 e şikayette bulundum, süreci paylaşıcam.

istanbul eğitim ve araştırma hastanesi

doğum sonrası eşimde meydana gelen göğüste şişme, sancı, yüksek ateş, halsizlik gibi şikayetlerden ötürü özel hastanelerde biraz parçalandıktan sonra (sadece serum verip parayı alma derdindeler) bir komşumuzun tavsiyesi üzerine acil servise müracaat ettik, acil servis adeta mahşer yeri önümüzde 30-35 kişi sıra bekliyor, bağıranlar çağıranlar falan, içeride kaos ortamı hakim, rahatsız olan eşim eve geri dönmek istedi, birkaç hastane gezmiş olmanın verdiği yılgınlık ve çaresizlikle (bu hastanelere çapa tıp fakültesi dahil) kaybedecek neyimiz var deyip beklemeye başladık, yaklaşık 1 saat sonra sıramız geldi ve yeşil alandan giriş yaptık, içeride 2 doktor hastalarla ilgileniyor bunlardan soyadını bilmediğim sakallı süleyman isimli doktor eşimi muayene etti ve bizi ultrason için haseki'ye gönderdi, (koca hastanede ultrason cihazı yoktu) neyse hiç değilse serum takıp yollamadılar dedim ve taksiye atlayıp ultrasonu çektirip geldim, eşimin göğsünde apse oluşmuş, hemen kan aldılar ve bizi müşaide salonuna aldılar, 10 dakika sonra genel cerrah geldi ve eşimin göğsüne küçük bir kesi açıp apseyi boşalttı, pansuman yaptı ve yarın mutlaka gelmemizi söyledi hatta randevü almadan gelin dedi sağolsun, süleyman hoca tekrar muayene edip ağrı kesici ve serum verilmesini istedi falan derken hastaneden çıktık, şuan operasyon biteli yaklaşık 5-6 saat oldu eşimin sancısı yok, şimdilik genel durumu eskiye göre çok iyi, size bu süreci anlatmamın 2 nedeni var birincisi amacı hastaları tedavi etmek değil parasını almak için çabalayan özel hastanelerden uzak durmanız ikincisi de yüzlerce hastayı sabırla muayene eden ve kalabalığa rağmen şişir doldur yapmayan süleyman hoca ve genel cerrahi uzmanı doktor arkadaşa teşekkür etmekti, son söz ne kadar kalabalık olsalar da devlet özelden daima iyidir.

10 mart 2017 ferdi tayfur un son hali

bu ülkenin değerlerine yapılan saygısızlığı kınıyorum.

taksimetrenin trafikte yazması

daha önce defalarca taksiye binmeme rağmen bugün farkkettiğim durum, şimdi trafik olması benim suçum mu ? bu taksiler kısa mesafe yolcu almak istemez alınca öfleyip püfleyip içimizi bayıltır, taksimetre açılışını 9 tl yapar olmadı birde duran trafikte para yazmaya devam eder, taksi plakasının neden 2 milyon tl'ye dayandığını şimdi daha iyi anlıyorum.

edit: beğenmiyorsan otobüse bin.

referandumdan hayır çıkacak olması

ilk defa referandum için kendi başıma anket yaptım, bir çok tanıdığımla referandum ile ilgili konuşmalar yaptım ve değişik sonuçlar elde ettim; birinci konu geçen seçimlerde akp'ye oy verip hayır diyecek azımsanmayacak bir beyaz yakalı kesim var, maddeleri okumuşlar, hatta bu kişiler referanduma hayır deyip ilk seçimde yine akp'ye oy vereceklerini söylüyorlar, ister inanın ister inanmayın mhp'li arkadaşlardan evet diyen karşıma çıkmadı, daha sonra memur kişilerle konuştum hayır büyük ağırlıkta 657 sayılı kanunun değişip iş güvencelerinin kaldırılması konusunda ciddi çekinceleri var, fetö soruşturmaları nedeniyle diken üstündeler, bir iftiraya uğrayıp khk ile atılmaktan çok korkuyorlar, 3 milyon memur ve çarpı 2 aile bireyi diye hesap edersek 9 milyon ciddi bir rakam, ayrıca şunu belirtmeliyim hayır diyen kişiler özellikle memurlar hayır vereceğini 3. şahıslardan saklıyorlar bana söyleme nedenleri arkadaşlık ve dostluk hukukumuzun bulunması, bunun dışında eğitim seviyesi düşük mavi yakalı arkadaşlarda evet bariz ağırlıkta, referandumu genel seçim gibi algılıyorlar, cumhurbaşkanını çok seviyorlar, gelelim asıl konuya hayır vereceklerin büyük çoğunluğu çevrelerinde evet vereceğini beyan ediyor, kanımca çok enteresan sonuçların çıkacağı bir referandum ile karşı karşıyayız, sonuç ne olursa olsun ülkemiz ve milletimiz için hayırlısı olsun.

elektriğin sadece fakir semtlerde kesilmesi

Güngören,Bağcılar, bayrampaşa ve diğer fakir semtlerde kesilen elektirik nedense tarabya, Nişantaşı,Etiler, Beykoz ve Yeniköy gibi semtlerde kesilmiyor, bilgisi olan yeşillendirsin.

emlak balonu

Patlıyormu bilmem ama artık hava kaçırdığı aşikar, piyasada yaprak kımıldamıyor fakat müteahhitler misli misli karlardan taviz vermiyor 100 bine ürettiği daireye 800 bin istiyor, hükümette konut kredisi faizlerinin düşmesi için bankalara baskı yapıyor kredi miktarını %75'den %80'e çıkarıyor ama bunlar nafile çaba biri demiyorki müteahhit kardeşim şu astronomik karları biraz düşürün millet ev alsın, bakmayın inşaatçıların ağladığına falan hepsi sahte göz yaşı, durumu biraz matematikle açıklamak istiyorum müteahhit bir arkadaşım kat karşılığı 10 dairelik bir apartmanın ortalama 800-1 milyon tl arasında yapıldığını, 5 dairesini toprak sahibine verdiklerini, dairelere ortalama 500 bin tl istediklerini, 2 daire ile maliyeti kurtarıp 3 daire kazandıklarını toplam inşaat süresinin 7-9 ay arasında sürdüğünden bahsetti bu da gösteriyorki inşaat sektöründe hala çok cazip ve karşı bir iş, gelelim konumuza
-
1-) konutlar neden çok pahalı ?
2-) konutlar neden satılmıyor ?
Birinci sorunun cevabı yukarda açıkladığım gibi yüksek kar marjları ve çok para kazanan zenginlerin konuta yatırım yapması diye düşünüyorum.
ikinci soruya gelince aslında onunda cevabı aslında yukarıdaki yazıda gizli, konut sektörü son derede karlı ve ülkemizdeki ekonomik belirsizlik yüksek olduğu için parası olan herkes müteahhitlik yapmaya başladı bu da arzın talepten fazla olmasına sebep oldu, inşaatçılar hiç bir şekilde yüksek karlarından vaz geçmeyince evler satılmamaya başladı, zar-zor geçine. insanların ekonomik gücünün günden güne kötüye gitmesi, önünü göremeyen vatandaşın uzun yıllar borç yüküne girmeyi tercih etmemesi konut satışlarını patlatan en büyük etmen oldu, son söz konut balonunun sönmeye başladığının kesin kanıtı "kira çarpanı" normalde aylık kira çarpı 200 olan konut fiyatı şuanda aylık kira çarpı 300-400 arasında, kirada oturan herkes kira fiyatını 200 ile çarpsın, çıkan sonuç evin değerinden düşükse o evin balonu patladı geçmiş olsun.

istanbulda memur olmak

istanbul'da memur olursun 2300 tl maaş alırsın ! Çok değilmi 2300 tl ? Halbuki askeri ücretli 950 tl alıyor değil mi ? Memur ne iş yapıyor ki ?
ev kirası 1000 tl
Aidat 100 tl
Yol 150 tl
Yemek. 250 tl
Faturalar 300 tl
Toplam gider 1800 tl, kalan 500 tl mutfak masrafı, giyim kuşam, sosyal masraflar, çoçukların eğitim masrafları...
Bu memurlar harbiden çok para alıp karı gibi ağlıyor !

god bless you

Sudi Arabistan Kralı'nın makam uçağının adı, Alah seni korusun yada Allah seninle olsun anlamına gelen cümle

rapsodi

kesinlikle uzak durulması gereken mobilya firması, sipariş ettiğim teşhir ürününü yasal cayma hakkımı kullanıp almaktan vaz geçip paramı geri istediğimde bunu kabul etmeyen, mahkemeye vereceğim dediğimde ise bir miktar para kesip kalanını geri vermeyi teklif edip adeta haraç isteyen zorba bir firma, ulan yasa gayet açık aldığınız ürünü kullanmadan 14 gün içinde geri verme hakkına sahibiz sen neyin derdindesin ?

istanbul ankara hızlı tren hattı

Bugun Izmit donusu otobus yerine tercih ettigim tabiki meraktan,
Bilet 15 tl ogrenci yok onun yerine genc indirimi %20 yasim tutmadi, 15 dk rotarli geldi teren, neyse trene binicez ucaklardaki gibi kimlik ve bilet kontrolu ciddi bir Arama falan ne oluyorum dedim bi ara, oyle 200-250 km hiz hic gormedim 120 yi hic gecmedi genelde 103 - 106 km arasi falan, 50 dakikada pendik'e vardik, asil eziyet ondan sonra basladi pendik kartal metro 30 dk, kartal metro - uzun cayir metrobus 30 dk, uzun cayir - bakirkoy incirli metrobus 40 dk toplamda duraklar arasi yurume dahil 3 saate eve vardim, sonuc olarak pendik avrupa yakasinda oturan nisanlar icin oldukca uzak bu nedenle tavsiye etmiyorum avrupa yakasinda oturanlara 20 tl verip 1,5 saate esenler otogara gelip orda metro kullanmak daha mantikli.

narkoz

genellikle bursa hipodromunda start alan uzun mesafeyi ve ağır çim pisti çok iyi koşabilen, mountain cat - star of benazir gibi çok iyi bir orjine sahip yarış atı.

kuyruk sallayıp reddeden kız

kedidir O kedidir.

rte nin cuma namazı kılmaması

başbakan cuma namazına gitmedi diye zevzek zevzek konuşan yazarların acaba kaç tanesinin cuma namazına gittiğini merak ettiğim konudur.

hapis cezası ile yargılanacak sanatçılar

büyük olasılıkla alacakları ceza tck 191/1,2,3,4,5,6 maddelerine göre tedavi ve denetimli serbestlik tedbiri.