çok tatlı bir şarkıcıydı, sanırım birde slow bir clip çekmişti, daha sonra ortadan kaybolan şarkıcılar kervanına katıldı.
kız çocuklarına verilen, farsça kökenli, renkli- parlak renkli- güzel,hoş-süslü anlamlarına gelen bir isimdir
aldatıldık pes etme gönül gibi güzel parçaları vardı..çok kaliteli değişik bir sesi vardı tutunamadı garibim ..evinin kadını olmayı seçmiş
yalnız geceşarkısı playlistten inmeyen şarkıcı.
beyazıt öztürk* 'ün eski sevgilisi.
tofaş koçu tolga öngören'in eşi. ayrıca türkiye'nin gelmiş geçmiş en güzel gözlü şarkıcısı. atatürk spor salonunun numaralı tribününde bir çift yeşil gözü gördükten sonra maçı izlemeyi bıraktığımı ve ertesi maç numaralı tribün bileti aldığımı hatırlıyorum. ama ertesi maç gelmemişti. tofaş'ın kapandığı günlerde en az bu gelişme kadar hamile olan rengin'in çocuğunu düşürmesine de üzülmüştüm. hep merak etmişimdir tofaş'ın kapanmasının moral bozukluğu ile bu düşük arasında bir bağ var mı diye.
şişmanca bir şarkıcımızdı. kliplerinden birinde duvar boyuyormuş gibi yaparken yüzü gözü boya içinde kalmıştı. aynı klipte birde tüylü beyaz bir köpek vardı.

(bkz: hiç kimseye faydası olmayan entryler)

not: tüysüz köpek var mı acaba?...
aldatıldık adlı eğlenceli parçası geliyor efendim. buyrun:
http://www.youtube.com/watch?v=qWa7zNnKH38
adını çok sevdiğim ilkokul arkadaşımla paylaşan şarkıcımız.
Bize neler neler öğrettiler sevdalar üztüne
Aldatıldık aldatıldık sevda böyle değil
Ne masallar ninniler söylediler dünya üstüne
Aldatıldık aldatıldık dünya böyle değil

Ufalana ufalana kaç kuşak
Eridik bu yollarda
Kimimiz yerle yelsan
Kimimiz zorla ayakta

Kolu kanadı kırık kuşlar gibiyiz
Ayrı diyarlarda
Bize saadet nasip şimdi
Uçuk rüyalarda

bu çok sevdiğim dinlenilesi şarkının sahibidir.
tam adı rengin sekban olan ve 1999'da basketbol koçu tolga öngören'le evlenerek piyasaya veda eden popçu.
olabilecek en etkileyici gözlere sahip olan eski * şarkıcı.

http://www.youtube.com/wa...W9rS8&feature=related
sezen aksu destekli piyasaya çıkmıştı, hatta sezen ona destek de veriyordu, niye tutunamadı diye düşündürten şarkıcı.
rengarenk, renkli renkli anlamına gelen bir kız ismi.
disko krali nin 90 lar bolumuyle tekrar hatirlanan;cocuklugumda en fazla izledigim kliplerden birine sahip eski sarkici.
bir çocuk şiiri.

Beyaz kedim,
Siyah kedim,
Sarı kedim,
Adı "Rengin" olsun dedim.

Rengin ablamın adıdır;
O şimdi kızacak bana,
Fakat öğretmenim söyledi ya?
Rengin demek renkli demek,

Bunda ne var gücenecek ?
Lâkin ablam,
Rengin ablam.
Hain ablam.

Sofra başında dün akşam,
Astı bana çehresini.
Belki biraz hakkı vardı,
Çünkü Rengin onun adı,

Fakat ne var gücenecek;
Rengin demek, renkli demek;
Benim kedim de üç renkli,
Hem de benekli.

Beyaz kedim,
Siyah kedim,
Sarı kedim,
Adı "Rengin" olsun dedim. *
180 lik boyuyla at statüsüne sokabileceğimiz bir abla.
90'lı yıllarda yanıyom ölüyom babama haber verin diye bir şarkı söyleyen ablamız. evinin kadını olmuş yıllardır yok ortalarda.
gerçek isminin rengin olduğundan şüphe duyduğum eski pop sanatçılarımızdan.
yalnız gece gibi inanılmaz bir şarkıyı da seslendirmiş, tek albüme sahip şarkıcımızdır. halbuki sesi, yorumu ve görünüşü hiç de fena değildi. gerisini gayet güzel getirebilirdi. evlenmeden önceki tam adı rengin sekban'dı.
sesi harika olan kadın ortaokul yıllarının fenomen'i.
kalabalık bir otobüste giderken bende ''nerde lan bu rengin'' diye bağırma isteği uyandıran 90'lardaki çocukluk aşkım.

90'larda sezen aksu desteğiyle çok iyi bir çıkış yapmıştır ancak sonralardan kaybolmuştur.

rengin bu yazıyı okuyorsan evine dön, ailen perişan.
herkesin dediği gibi nerelerdesin rengin?
dönmemekte haklı tabii. o kadar kalitesiz bir piyasa var ki ben olsam bende dönmem.
90 ların en iyi çıkış yapan şarkıcılarından.arasıra aklıma gelince hala youtube den tıklar dinlerim.
dönmemesi herkesi perişan etmiş.* bende seslenmek istiyorum rengin dön artık senin gibi seslere ihtiyaç var.
(bkz: ağlama gönlüm ah ağlama)
öyle nev-i şahsına münhasır bir sesi vardır ki, yıllardır yeni bir şey yapmamasına rağmen sesi duyulduğu an bu rengin'dir denir.
ayrıca çok güzel bir ses ve ismi vardır.
bi single bile yeter şimdi.