bugün

entry'ler (431)

dexter

sonsuza kadar devam etse, bütün saçmalıklarına katlanıp yine de izleyeceğim dizi.
diziydi.

--spoiler--
hannah'nın dexter'ın ölüm haberini okuduğu an nasıl ağladığımı bir ben bilirim.
ayrıca çocuğundan vazgeçmek önemli bir karardı. final başka nasıl bir sürprizle bitebilirdi ki, adam çocuğundan ve aşkından vazgeçti yahu.
--spoiler--

entellektüel insanların anlatıldığı filmler

entelektuel yazamayan insanlarin anlatildigi filmler kadar guzel degildirler.

31 mayıs 2013 taksim gezi parkı polis saldırısı

toplumsal sabrın bittiğinin göstergesidir. demek ki dayanma gücümüz buraya kadarmış. içimizdeki düşmanlıklar, ayrı görüşler her şeyi bir kenara bırakıp böylesine bir direnişe geçtiğimiz için çok mutlu oluyorum kendi adıma. ülkeyi oyuncak yapan bir hükümet. istediğini istediği gibi satan, rant peşinde koşan bir avuç insan. ne konuştuğu anlaşılmayan, pot üstüne pot kıran devlet adamları.
nasıl bir ülkede yaşıyoruz ve neden bu kadar sessiz kalıyoruz derken tam da ihtiyacımız olan sabır zorlamasına kavuşan genç arkadaşlarım. asla geç değil, kesilen 3-5 ağaç değil bizim geleceğimiz, sesimiz, yıllar sonra nasıl anılacağımız, çocuklarımız ve torunlarımızdır.
lütfen bir şeyler yapın!
bu yalnızca bir park meselesi değil, sessizliğimizi oyuncak eden hükümete bundan sonraki yapacakları için dur ikazıdır.

eşcinsel ama karakterli ve dürüst insan

karakterli kelimesini öyle güzel tanımlarlar ki, onun dışında başka bir insanda eğreti durur. yaptıklarıyla, insana verdikleri değerle, nezaketleriyle ve her şeyden önemlisi herkesi eşit olarak görmeleriyle gerçek bir karakterin nasıl olması gerektiğini çarparlar yüzünüze.
dürüsttür evet. öyle dürüsttür ki, anlattığı en gerçekdışı hikayenin bile doğruluğuna inanırsın. çünkü yüzünde vardır o yalanın ve sahtenin gereksizliği.
eşcinseldir. çünkü canı öyle istemiştir, çünkü öyle doğmuş ya da öyle şekillenmiştir hayatı sonradan.
ama çok insandır, çok fazla insan.

3 beyaz alternatifleri

(bkz: kutup ayısı)
(bkz: beyazıt öztürk)
(bkz: rus)

fringe

bir haftalık tatile girmiş dizidir.
20 ekimde 4. bölümü bekleyenlere de duyuralım, 4. bölüm 27 ekim'de yayınlanacak.

öpmekten haz duyulan uzuvlar

(bkz: ense)

5 eylül afyonkarahisar patlamasında ilginç iddia

böyle üzücü bir olayda bile ne kadar güzel saçmaladığımızı gösteren trajikomedyadır.

30 ağustos 2012 yazarların iddaa kuponları

rosenborg - legia : kg var
trabzon 02çs
partizan: kg var
new castle üst

oran: 5

ağlatan şarkılar

gelenden geçenden haber sorarım
zahidem bu hafta oluyor gelin...

cilgin bedis

liseli olmadığı kesin olan yazardır, hoş gelmiş.

lc wakiki nin kot pantolonu

candır. senelerce giyilir. 31 beden pantolon bulabileceğiniz yerdir aynı zamanda.

sözlük yazarlarının itirafları

direksiyonla mikrofon kelimelerini karıştırıyorum.

happy moon s

doğumgününü kutladığımız arkadaşımın yanına gelen bir garsonla arasındaki diyalog:

garson: merhaba gönül hanım, doğumgününüz kutlu olsun.
gönül: teşekkürler
garson: biz sizi araştırdık, neler seversiniz, sevmezsiniz detaylıca öğrendik
gönül: nasıl yani ya noluyo?
garson: duyduğumuza göre sizin çocukluktan beri bir hayaliniz varmış.
gönül: (sinema ile ilgili bir şeyler herhalde) hımm.....
garson: her zaman bir polis arabasında devriyeye çıkmak istiyormuşsunuz.
gönül: ahahahaha öyle mi?
garson: buyurun, dışarıda polis aracımız sizi bekliyor.
gönül: hı? ne? nasıl? noluyo yaa?
garson: ya da biz sizi yormayalım, aracınız burada. (der ve oyuncak polis arabası hediye edilir)

Sempatik garsonları olan, güzel mekan.

fiyat politikasına da saygılarımı sunarım. maaş gitti.

türkiye de anne baba kavgalarının artma nedenleri

tahammülsüzlük, parasızlık ve can sıkıntısı.

sevilen şeyin popülerleşmesine sinir olmak

(bkz: incir reçeli nden önceki halil sezai hayranları)

ayşe özyılmazel

işte bugünkü yazısı:

''Bir koltukta beş karpuz olunca, bazen böyle olmuyor işte. insanın eli ayağı dolaşıyor. Bu sabah maalesef canlı yayına yetişme telaşı ve yazı çakıştı. Sallama yazı yazmak beni utandırdığı için bugünlük beni affetmenizi umuyorum. Eylül'den itibaren sadece yazılara ve şarkılara odaklanacağım. Az kaldı!''

Son yazı yazdığı tarih 9 ağustos. yani tam 5 gün geçmiş.
5 günde sadece bu yazıyı yazmış.
bir koltukta beş karpuz konusuna girmiyorum. şu aşamada yoğunluğunu sorgulamak bile nafile. yazmaya zahmet bile etmediği bu işten para kazandığını bilmek çıldırtıyor insanı, bu kadar donanımlı işsiz varken...

emre aydın kişiliği

(bkz: ulusozluk vs incisozluk)

bıkılan kıza yazılacak mesajlar

(bkz: kızı buldun bıkman kaldı)

karizma kaygısı olmayan kişi

karizma kaygısı hayattan elini eteğini çekme yaşına gelmeyen her insanda vardır.
olsa olsa karizma kaygısı yokmuş gibi davranan insanlar olabilir.
ek olarak, karizma kötü bir şey değildir ve olması gerekir.