1. 1.
  japonca'da evrensel yasam gucu enerjisi demek.
  reiki'nin beş ilkesi
  yalnızca bugünlük endişelenme.
  yalnızca bugünlük öfkelenme.
  anne babana, öğretmenlerine ve büyüklerine saygı göster.
  geçimini dürüst yollardan sağla.
  her canlıya minnet duy.
  5 ... nirvana
 2. 2.
  Reiki, şifa ve ruhsal çalışma tekniklerine dayanan binlerce yıllık bir öğretidir. Kaynağı Tibet olduğu sanılan bir uygulamadır. Oldukça kolay, herkes tarafından öğrenilebilen bir tekniktir.Kanji Japoncası iki kelimeden oluşan Reiki;Her yerde varolan ruhsal yaşam enerjisi; anlamındadır (Rei: Her yerde varolan - Ki: Ruhsal yaşam enerjisi). Reiki üstatlarından bayan Takata Reikiyi, Evrensel Yaşam Enerjisi; olarak tercüme etmiştir. Çoğunluğun kabul ettiği tanım da budur.


  Reiki, doğası gereği ruhsal bir çalışma olmasına rağmen, herhangi bir dogması yoktur ve hiçbir dine ya da inanca bağlı değildir. Uygulaması çok güçlü olan ruhsal bir deneyimdir. Aynı zamanda, uygulayıcılarda psişik duyuları güçlendirir, ruhsal farkındalığın artmasını sağlar.

  Reiki öğrenmek insanın entelektüel kapasitesine bağlı değildir. Hocadan öğrenciye kolaylıkla aktarılır; uzun yıllar süren uygulamalar gerektirmez. Reiki, kişinin yeteneklerine dayanmayan, şifanın saf halidir. Bu yüzden, herkes tarafından kolayca öğrenilebilir. Uygulama bir kere öğrenildikten sonra, ömür boyu kullanılabilir. Hem kendinize, hem başkalarına kullanılabilir olması Reiki;nin en önemli avantajlarından biridir.

  Alternatif tıp bilgileri içinde anılmasına rağmen, alternatif bir tıp yöntemi değildir. Tıbbî müdahalelerin yerine geçmez. Tıp tedavilerinin olumsuz yan tesirlerini azaltmanın yanı sıra, tedavinin olumlu sonuçlarının gelişmesine katkıda bulunur. Ağrıyı ve stresi azaltarak veya yok ederek pozitif forma girmenizi sağlar.

  Reiki, farkındalığı olan bir enerjidir. Hiçbir zaman zarar vermez, her zaman doğru biçimde yardımcı olur. Uygulanan insanın ihtiyaçlarına göre yarar sağlar. Reiki verme konusunda hiçbir zaman endişe duyulmamalıdır. Kullanıcı, bu güçlü enerjiyi kanal olarak uyguladığı için, kullanıcının kişiliği enerjiyi etkilemez.

  Reiki, hemen her zaman, her türlü ağrı ve rahatsızlıkların hızla iyileşmesinde etkilidir. Ayrıca, ruhsal gelişimdeki pozitif etkisi, uygulamadan sonra karşılaşacağınız sorunlara daha derin bir bakış açısı kazanmanızı sağlar. Yaşamınızda doğru kararlar almak için gereken farkındalığa ulaşmanızda yararlıdır. Algılamaları herkeste farklı olsa da ortak bir konusu vardır; o da günlük olarak harcadığınız enerjiyi bedene geri kazandırmaktır. Böylece, duygusal ve zihinsel olarak oluşacak dengesizlikler engellenir. Reiki, bedendeki enerjileri dengeler, rahatlamanızı sağlar. Aynı zamanda stresle karşılaştığınız durumlarda pozitif tepkilerinizi arttırır. Reiki, ruhsal gelişiminizi pozitif yönde destekler.

  Reiki uygulayanlar ya da uygulananlar, kendilerini daha iyi tanıma fırsatını bulurlar; daha yüksek bilince, sezgiye, farkındalığa ulaşırlar. Uygulama sırasında en çok ortaya çıkan duygu: Huzur, rahatlama ve güvendir. Yapılan Reiki uygulamaları, iyileşmeyi yumuşak geçişlerle sağlar.

  Uygulamalardan sonra ortalama üç haftalık bir iyileşme süreci vardır. Eğer sonucu görmek için röntgen çektirmek ya da tahlil yaptırmak gerekiyorsa, bu süreci beklemekte yarar vardır. Bazen, uygulamalardan sonra, rahatsızlık olan konuda bir hızlanma süreci görülür. Böyle zamanlarda ağrılar artabilir. Kişinin uzun sürelerde yaşayacağı ağrıları kısa bir zaman dilimine sığdırdığından, böyle ağrılar oluşabilir. Bu durumda, yirmi dört ila kırk sekiz saat arasında bir dinlenme önerilir.

  Yapılan uygulamalar sırasında eğer önemli sağlık sorunları varsa, bu uygulamaların tıp tedavisi ile birlikte devam ettirilmesi tavsiye edilir. Reiki uygulaması, tek başına bir tedavi değil, tamamlayıcı bir yöntemdir. Reikiyi diğer medikal ve doğal tekniklerle birlikte kullanabilirsiniz.

  Reiki, ilk yardımda da uygulanabilir. Kaza anında, bir uzmanın gelmesi beklenirken oluşacak şok duygularını hafifletir. Reiki, her zaman yararlıdır ve her türlü terapi ya da tedavinin etkinliğini arttırır. Reiki, evrenin hepimize bir hediyesidir.
  6 ... nirvana
 3. 3.
  Reiki Enerjisinin Özellikleri

  Zeki ve amaçlı

  Olumlu ve şefkatli

  Güçlü ve güvenli

  Etkili, sınırsız ve zamandan bağımsızdır.

  Reiki enerjisi gerçek anlamıyla evrenseldir, kimse onun sahibi olamaz. Bir kişiye ya da gruba ait değildir. Bu harikulade gücün özellikleri üzerinde biraz düşündüğümüzde, yaratılışın gerçekten büyük doğal güçlerinden birini takdir etmeye başlarız.
  3 ... nirvana
 4. 4.
  hayata tahammül yöntemlerinden biri.
  1 ... limonsuz diyet kola
 5. 5.
  şifa amaçlı kullanımı sadece bir bonus,bir ekdeğer olan,hayatın özü olan nur dan yapılmış olduğunu düşündüğüm,ruhsal dönüşüm enerjisi.öz e doğru yürürken alınacak büyük bir destek.
  1 ... veritaserum
 6. 6.
  Geçtiğimiz yüzyılın başlarında Dr. Mikaou Usui tarafından keşfedilen ve onun öğrencileri tarafından günümüze kadar taşınan ve kullanımı son günlerde yaygınlaşan evrensel yaşam enerjisi öğretisinin adıdır.
  ... zekirdekci_
 7. 7.
  esasları diye kitabı bile olan bir şekil...
  ... novakatinamite
 8. 8.
  türkiye' de son dönemde yeni bir kazanç kapısı olmuş iştir.
  3 ... birdy
 9. 9.
  Dr. Mikao Usui'nin üniversitede hocalık yaptığı dönemlerde, bir öğrencisinin Hz. isa'nın elleriyle şifa vermesinin gerçekten olağan birşey olup olmadığı sorusu karşısında duraksayıp, sınıfı terkederek, dünyanın dört bir yanını dolaşarak bu soruya yanıt aradıktan sonra, Japonya'ya geri dönüp, 21 gün süreyle yapmış olduğu çeşitli ayin ve meditasyonlar sonucu ulaştığı; insanların birbirlerine duydukları sevgi doğrultusunda karşısındaki kişilere gönderdikleri sevgi enerjisinden enerjiden hiçbir farkı olmayan evrensel yaşam enerjisidir.
  1 ... rtus
 10. 10.
  (bkz: kiai)
  ... ditty