bugün

teflon'a teşekkür ettirendir. iyi ki varsın abim.
Gerçek aşkı bulma enerjisi ateş eder misin?
Rei "her yerde varolan", ki "ruhsal yaşam enerjisi" anlamına gelmektedir.
" panik atak " a da iyi gelendir.
bioenerji ile şifalandırma yapma.

bir ara çok ilgimi çekiyordu bu ve bunun gibi konular.
Sosyete tokatçılığı.
Geçmiş yıllarda arkadaşın memleketinde şans eseri bir medyumla görüşmüştüm. 2 ay önce de iş arkadaşımın vücudunda çıkan tıbbın isim koyamadığı bir deri hastalığına şahit oldum. kızcağız sürekli kortizon iğnesi vurdurup duruyor. Sonra kendisi reiki, bioenerji gibi şeyler araştırırken benimde aklıma geldi o kişi hemen aradım ofisini de istanbul'a taşımış iyi dedik pandemi falan ama gezmiş oluruz gittik yanına tabi uzun süre olduğundan dolayı hatırlamayacağını düşünüyordum hemen hatırladı beni.
Arkadaşa 7 seanslık işin var dedi iyi dedik denemekten ne olucak ki değilmi ben tabi sürekli arkadaşımla gidemedim yancısı olarak o bazen tekte gittiği oldu. Sonra ben kısa süreliğine diğer şubeye geçince görüşmemiz de biraz kısıtlandı o süre zarfında kız iyi gelişmeler gördüğünü söylüyordu ben tabi gözümle görmeyince inanmakta istemedim ne de olsa tıp bile teşhis koyamamış belki küçülür ama tekrar çıkar diyordum ki seans bitimine yakın ben eski şubeye geçince gözlerimle şahit oldum.
Şöyle tarif edeyim kızın suratında, sırtında, göğüs arasında ve bacaklarında çıkıyordu bu nalet şey ve yara gibi birşeydi çok dokununca kanıyordu gidilmedik doktor da cildiyecide bırakılmamış yani.
Ekim ayında gitmiştik şuan Şubata girmek üzereyiz kızda şuan sivilce bile yok inanılmaz birşey arkadaşlar.
Ben reikinin veya buna benzer şeylerin işe yaradığına gözlerimle şahit oldum fakat çok fazla ortada böyle tipler var hangisi gerçekten yapıyor mu bilinmiyor o yüzden her reiki yapıyorum diyene de inanmamak gerekiyor açıkcası. Benim yaşadığım olaydı bu ve reikiye daha da farklı bakmama sebep oldu.
Edit: Özelden soranlar oluyor buraya editleyip mesajlardan kurtulmak istediğim için yazıyorum gittiğimiz kişinin adı Umut Pak olarak geçiyor. Google'a yazınca zaten çıkıyor ben onu sadece bir medyum sanıyordum meğer reiki ve bioenerji de yapıyormuş. Demekki tıp herşeyin çözümü değilmiş ona kanaat getirdim.
dua-reiki karışımında olağanüstü neticeler de mümkün olmaktadır. tek şart haklı olunan konularda bu icraatı yapmak. kişileri yönetmek dahil.
küçükken avrupa yakası yaprak'tan gördüğümden beri ciddiye alamadığım olay.
Yoga bedensel aktivitedir, meditasyondur. Reiki bambaşka bir konudur, enerjiyi pozitif kullanma, arttırma, bunu elde tutmanın bilincinde olmak, yeri geldiğinde şifalanma ve şifalandırma yapmaktır.

Bilginiz yoksa fikriniz de olmasın bir zahmet. Boş yapmayın.

Edit: hâlâ zırvalamaya devam ediyorsun, gidip hukuk başlıklarına yazıp avukatçılık oyna sen, bilmediğin konular hakkında konuşmayı kes. En çok ben biliyorum tavırlarınız cehaletinizi taçlandırıyor.
reiki ve balık vazgeçilmez bir ikilidir.
Kıyaslama yok, evrensel enerji uzmanı gibi ahkam kesmeye de aynı şekilde.

Yoga daha iyi işte. Gerek bedensel aktivite gerek enerji depolaması ve aktarımı anlamında.

Edit: bunlar benzer disiplinler, biri bedensel aktivite ağırlıklı, diğeri mental ve enerji transferi. Her konuda grand master gibi ahkam kesmenin alemi yok. 3 kalem bilgi ile işin yılladır uzmanı gibi hiç ahkam kesmeyin bir zahmet. Ciddiye almıyorum.
Yoga ile reikiyi kıyaslamak da, ne bileyim. *

Edit: ikisi bambaşka şeylerdir. Evrensel enerji uzmanı değilim. Böyle bir iddiam da yok ortada zaten. Amaçları ve yolları farklı, sadece dediğim bu. ikisini de severek yapıyoruz.
Sevgiler.
Bir numarası yok. Yoga çok daha iyi.
Bir yıldan çok oluyor, sözlükteki bir arkadaşımdan destek almıştım. Sağ olsun.
Sonrasında iyi geldi reiki enerjisi, ne zaman ihtiyaç duysam yardımıma koştu ve kendim de devam ettim.
Şu anda reiki 2'yim.

Güç insanın içinde derler ya, sahi öyle. isimler hep araç sadece. Dua, enerji, reiki vs... Önemli olan itici gücü bulmak, içe dönmek, huzur bulmak.
inandığınız yerde istediğinizi buluyorsunuz.
Tuhaf.
bu yöntemle eski sevgilimin memesinin kenarında çıkan sivilceyi iyileştirmiştim. kendisinin baya canını yakıyordu. avcumu memesinin üzerine koyarak bir takım hareketler yaptım kısa sürede kayboldu sivilce. ama sevgilime çaktırmadan avcuma sivilce kremi sürmüştüm. bana çok iyi geliyosun furkan demişti. tabi kızım dedim. reiki işte.
mesafe mefhumu olmadan da etken olan pozitif enerjiler gönderimi mümkün olandır. bu yolla ağrı gidermek ,huzur iletmek mümkündür. bu öğreti afrika kabile büyücülerindeki kötü enerji ile kullanıldığında tehlikeli bir silah olur ama o zaman reiki felsefesinden kopmuş olunur. kişi ya da canlıların yararına yapıldığında hayat verir . emin olunan hallerde kötülerden hesap sormak ve onları pişman etmek imkanı vardır. yine de tüm bunlar boomerang etkisini yapabilir. dikkat !
tasavvuf ile çok fazla ortak noktası olan öğreti. onedio'da bununla ilgili bir röportaj buldum, okuyabilirsiniz:

https://onedio.com/haber/reiki-231891

kaynak onedio olunca ciddiye alması biraz zor olabilir derseniz indigo dergisinin de bu konuyla ilgili yazısı var, o da şurada:

https://indigodergisi.com/2012/09/reiki-ne-ki/
Reiki diye bir enerji sistemi duydum. Kişi ellerinden ateş misali sıcaklık veriyor ütü basar gibi dokunduğu yere. Nasıl böyle birşey olabiliyor. Reiki bilen veya kullanan kişilerden bilgi isteriz. Yapan bir arkadaş vardı gerçekten elleri ısınıyor filan. ama nedir ne değildir. çok kapsamlı bir konu. tam da güvenemedim.
sitesinde her reiki türünü anlatmış ama reiki nedir ayrıntılı bişey yok. Bioenerji gibi birşey zannımca.
görsel
Güç kaynağı.

Bir tür yaşamsal ilkedir. Arada sırada yaparım. Ve bu enerji saf bir kanaldır sizi En son bir evliya yada ermiş yapabilir.
içerik bulunamadı.
Reiki “Evrensel Yaşam Enerjisi” anlamına gelir. Reiki bir güç, bir enerjidir. O, bu dünya üzerinde ki tüm varlıkların yaşam zeminini oluşturan enerjidir. Kendimize nefes almamızı, hissetmemizi yada yaşamamızı sağlayan şeyin ne olduğunu sorduğumuzda, buna cevaben birçok kavram bulabiliriz. Ama bunların hepsi aynı şeyi tarif ederler. Ruh, yaşam soluğu, sevgi, yaşam enerjisi, reiki. Reiki her şeyi büyüten ve açan güçtür. O ruh’tur… O sevgi’dir…
herhangi bir din ile ilişkisi olmayan ama herhangi bir dini ya da inanci asla dışlamayan, şifa yöntemidir.
genel uygulayıcıları tarafından kabul görmüş ve tavsiye edilen 5 temel prensibi vardır;

1. bugün özellikle bugün kızma.
2. bugün özellikle bugün endişelenme.
3. hayatını dürüstçe kazan.
4. yaşayan herkese saygılı ol.
5. bugün şükran duygusu içinde yaşa.
kundalini reiki, violet flame reiki, sacred flame reiki v.b. sayısız türleri olsa da en sık kullanılanı ve orijinal hali usui reiki'dir.
güncel Önemli Başlıklar