bugün

klasik avmdir.
erzurum'un her şeyidir. Şehrin tek avm'sidir.
genellikle apaçilerin sabahtan akşama kadar takıldığı yerdir.
olmasa napardım bilmiyorum... iyi ki varsın avm :
ramazanda yiyecek ve içecek bölümlerinin kapalı olmadığı avm. açılması büyük bir artı olsa da çevre mahallelerdeki küçük bakklar ve hatta yerel alışveriş merkezlerinin kapanmasına neden olması üzücüdür.
muhtemelen ramazanda yiyecek ve içecek bölümlerinin kapalı olacağı avm.
içerisinde ki teknosa'da görevliye "sizde x7 mouse var mı acaba" diye sorduğum ve görevliden "git bak mouselar orada, ne bileyim ben" yanıtını aldığım avmdir.
görsel
küçük esnafın belini bükmüştür fakat gençliğe hitap eden yönleri ile erzurumun cazibe merkezi haline gelmiştir.
hiçbir yer yokmuş gibi hınca hınç dolu olması ürkütücü boyuttadır.
erzurum'un belki de en güzide alışveriş mekanlarından birisi. cinebonus, burger king, nike ve diğer ünlü firmaların, şirketlerin bulunması da bir artı. öğrenciler genelde redevco ya da avm derler.

güzel kahve salonları, alışveriş reyonları mevcuttur. terası var bir de sigara içenler için. öğrenciden çok erzurumlular vardır. yani dün itibariyle öyleydi benim için. bir de ana baba günü ki sorma, sanki erzurum'daki diğer yerler battı, tükendi. ee daha düne kadar carrefour'a gidiyordunuz? yenişehir otobüsleri dolu gider bir de bu taraflara. zaten doluydu hep şimdi daha da kötü oldu ama iyidir redevco.

hafta sonları iyi bir alternatif olabilir, güzeldir, hoştur, eğlencelidir.
REDEVCO, Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük şehri Erzurum'un kalbinde geliştirdiği yaklaşık 32.000 metrekarelik brüt kiralanabilir alanı bulunan Erzurum Alışveriş Merkezi'nde, Türkiye perakende sektörünün önemli isimleriyle kira sözleşmesi imzalamaya devam ediyor. Yeşil Kundura, Karaca, Avea, Tiffany, Tekin Acar, S&F'nin yanı sıra Colin's, Rodi, Locco Poco, Mado, Hatemoğlu, Sarar, Nike, Altınbaş, Atasay, Nusret Kuyumculuk, Polaris, Kemal Tanca, Avva, Turkcell, Damat ve Maas Çelik de Proje'de yerlerini alan firmalar arasında.

Erzurum Alışveriş Merkezi, 350.000 merkez nüfusuna sahip Erzurum'a büyük çapta organize perakende sunumunu ilk defa getirecek proje olarak, perakende sektörünün öncü firmalarının yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Türkiye'nin en büyük elektronik zinciri Teknosa, Bölge'nin en büyük hipermarketi olarak hizmet verecek Carrefour, Bölge'nin ilk mode sinemasını geliştirecek Mars Entertainment Group'a bağlı Cinebonus Proje'nin ana kiracıları arasında yer almakta. Tekstil kısmının ana kiracıları ise Boyner ve LC WAIKIKI. Ayrıca içlerinde Koton, Benetton, Greyder, NetworkFabrika, Divarese, Yves Rocher, Dagi, Penti, Süvari ve KRC'nin de yer aldığı Türkiye'nin önde gelen tekstil perakendecileri de Erzurum Alışveriş Merkezi içerisinde bulunan markalar arasında. 1150 metrekarelik bir hazır yiyecek ve lokanta bölümü de olacak Erzurum Alışveriş Merkezi'nde, 2000 metrekarelik bir alan çocuklara özel oyun bölümü olarak Playhouse Firması tarafından oluşturulacak.