bugün

terlik üreten firma.http://www.polaris.gen.tr
dünyanın aşka benzetilen ilk ve tek ayakkabı, terlik markası.
(polaris bu aşka benzer)
ingiliz votka markası. "üç kere destile ettik, çok güzel oldu! biz de mavi şişede size sunduk." diyebilen günah kazandırıcı.*
(bkz: kutup yıldızı)
çoook kaliteli ve süpper bir atv markası.
terlik,ayakkabı vs üretimi yapan firmanın adı...
bununla ilgili ilginç müşteri şikayetini aktarmak istiyorum (büyük firma diye geçinen gurupların şikayet söz konusu olduğunda nasıl bir yola başvurduklarının kanıtıdır) gülmeniz için güzel bir sebep lakin önce polarisin müşteriye verdiği cevaptan yolaçıkarak müşterinin cevabını okursanız kopmamanız için hiç bir sebep yoktur *
aynen aktarıyorum.

polaris

-saygı değer polaris dostu;

tüketici şikayeti olarak yapmışolduğunuz başvuru,firmamız tarafından incelenmiş ve şikayetinizin herhangi bir üretim ve malzeme hatasından kaynaklanmadığı kanaatine varılmıştır.

ayakkabılarınız kullanım amacına uygun olarak kullanılmalıdır.
ayakkabı giyilirken ve çıkarılırken bağcıkları çözülmelidir.bağcıksız ayakkabılarda ise çekecek kullanılmalıdır.
ayakkabılar ayağın maksimum şiş olduğu zaman diliminde sağ ve sol olarak denenmelidir,ayağı sıkan ayakkabı kesinlikle alınmamalıdır.
ayakkabınız ayağınıza uygun ölçüde olmalıdır.ayağa küçük ve büyük gelen ayakkabılar erken deformasyon,astar yırtılması gibi sorunlara yol açacaktır.
ayakkabılar kesinlikle çamaşır makinesinde ve elde yıkanmamalıdır.
iç astarında sentetik deri ve tekstil malzeme kullanılan ayakkabıların terleme,boyama ve koku yapması muhtemeldir.
sentetik deri kullanılarak üretilen ayakkabılarda oluşabilecek soyulma ve deformasyonun tamiri mümkün değildir.
ayakkabıların emmiş olduğu ter 24 saat içinde buharlaşır,bu nedenle ayakkabıların 1gün arayla giyilmesi ayakkabının ömürlü olmasını sağlar.
ayağın aşırı terlemesinden dolayı ayakkabı üzerinde oluşabilecek giderilmesi mümkün olamayan lekeler üretim hatası değildir.

yukarıda belirtilen nedenlerle göndermiş olduğunuz ürünü değiştiremeyeceğimizi bildirmek zorondayız.

saygılarımızla kaşe
polaris pazarlama ve mümesillik aş

müşterinin yukardaki mektuba cevabı;

Saygıdeğer Yetkililer ( Eğer mevcutsa tabii ki )

20.000.000 USD' lik bir pazar payı mevcudu bulunan terlik piyasasına yapmış olduğunuz yatırımlar, vermiş olduğunuz reklamlar ve oluşturmuş olduğunuz güvenilir imaja aldanarak firmanızın ürettiği kalitesiz ve pahalı bir terliği annemize hediye almak gibi bir gaflette bulunduk.
Bu tarz hatalarımızı yüzümüze çarpma konusunda göstermiş olduğunuz özel ve takdire değer çabanızdan dolayı sizleri kutluyorum.

Yazımın başında da belirttiğim gibi bir hata sonucu firmanızın ürettiği bir çift terliğe piyasa koşullarının çok üzerinde ( hak ettiğine inanarak- ki ne kadar yanıldığımı bir kez daha anlıyorum- )bir bedel ödeyerek satın aldım.

Malumunuz üzerine almış olduğum üründe bir deformasyon oluştu. Biz müşteriniz olan ahmak mahlukatlar -neden böyle söylediğimi sabredipte e-posta mı sonuna kadar okursanız anlayacaksınız. Gayet insani
duygularla ürünü aldığımız Cevahir Alışveriş Merkezi' ndeki Polaris Bayiisine gittik.

Ürün teslim formumuzu aldıktan sonra siz değerli kaliteli terlik üreticileri(!)nden cevap bekledik.

Göndermiş olduğunuz cevabi mektubu bir daha müşterilerinize böyle bir saygısızlık yapmayacağınız umuduyla e-postamın ekinde sizlere gönderiyorum.

Tabii ki bu mektup hakkında da bir kaç risalem olacaktır.

1. Öncelikle ciddi bir şikayet ve araştırma merkezi kurmanızda fayda görüyorum. Mektubunuzda hiç bir isim mevcut değil. Sadece mektubunuzun sonunda tam olarak 180' lik bir açıyla kağıda bastırılması
becerilememiş bir kaşe ve üzerinde saçma sapan bir karalama mevcut. Bu imzanın sahibini bulabilmem için imza sirkülerlerinizin tarafıma gönderileceği günü sabırsızlıkla bekliyorum.

2. Mektubu yazan değerli yetkiliye(!) bir hatırlatmam daha olacak. Saygı değer ibaresi kendilerinin yazdığı gibi ayrı değil, "Saygıdeğer" şeklinde yazılır. Bkz.http://www.tdk.gov.tr(Bu siteye Türkçe öğrenmek için üye olmanızı tavsiye ediyorum.)
3. Mektubunuzda ayakkabı olarak belirttiğiniz -ki biz terlik aldık- kullanım aracını biz aile ve koloni olarak yeni tanıdık. Bu aracı kullanmamız konusunda bize vermiş olduğunuz derin bilgiler için çok teşekkür ediyoruz.

Şahsen ben bu yaşıma kadar (29 yaşındayım) tüm ayakkabılarımın bağcıklarını çubuk makarna ile yiyen, çelik ayakkabı çekeceğini(gerçek adı keratadır bkz.http://www.tdk.gov.tr) arabamızın levye kısmında kavgalarda kullanmak için tutan, 43 numaralı ayağım için genelde 40 numara ayakkabı alan, kösele ayakkabılarını 1500 devirlik otomatik çamaşır makinesinde yıkayan bir ahmaktım. Sakın gülmeyin çünkü mektubunuzda bizleri aynen bu tanımlama içine soktunuz.

4. Farkında iseniz (gerçi zor olacak ama) mektubunuzda yazmış olduğunuz tüm uyarılara acı bir mizah ile atıfta bulunmaya çalıştım. Ancak bir madde var ki akıllara zarar vericidir. Sayın Yetkililer (Bakın bu sefer "!" işareti koymuyorum mektubunuzun 8.maddesini oluşturan "...bu nedenle ayakkabıların 1 gün arayla giyilmesi ayakkabının ömürlü olmasını sağlar." ibaresini yazan ilgiliyi derhal kovun. Çünkü milyon dolarlar yatırdığınız reklamlarınızı bu satırlar yokeder. Burada demek istediğiniz cümle biz ahmak müşterileriniz
tarafından "Bizim yaptığımız ayakkabıdan da, terlikten de bir halt olmaz, siz en iyisi iki çift alın, hem bir gün arayla giyersiniz hem de bizim pazar payımız artar. Almazsanız da bilirsiniz. Nasılsa peş peşe her gün giyerseniz ayağınız da parçalanacak. He he he he ..." şeklinde algılanıyor ki eğer böyle düşünüyorsanız batmanıza az kaldı.

Almış olduğum ürünü değiştirip değiştirmemek sizin bileceğiniz bir şey.

Ancak gördüğünüz gibi yazı yazmakta hiç de zorlanmıyorum. Eğer yazıma herhangi bir cevap yazmazsanız -ki uzun bir süre beklemiyorum, çünkü okuma-yazma 6 ayda öğreniliyor- bu saçma mektubunuzla beraber sizleri sikayetimvar.com sitesi de başta olmak üzere mailbox' ımda bulunan yaklaşık 1500 kişiye daha şikayet edeceğim.
Ayrıca bu mektubu yazan arkadaşa sanırım Türkiye' nin ünlü mizah dergisi Leman' dan teklif geldi ki bu kadar mizahı kullanabiliyor.

Saygılarımla, (Şimdilik
Ersen Haliloğlu
Tel: 0 537 966 57 86 ( Sakın gizli numaradan arayıp küfür etmeyin dedem emekli savcıdır. Telefonumu dinletmeye alarak sizi hapse tıktırırım.)
2007 yazında aldığım ayakkabıda bir hafta içinde oluşan açılmayı biz tamir ettiririz diyerek alan , resmen japon yapıştırıcısı ile yapıştırılan ayakkabıyı tamir edildi diye teslim eden , 2. açılmadan -ki alım tarihinden 3 hafta sonrasına tekabul eder- mağaza müdürü ile kavga etmeme neden olan , kendilerini tüketici hakem heyetine şikayet edeceğim sırada -ki 3. kez tamirden sonra olmuştur- - ki tüm tamirler 1 ay içinde olmuştur- ayakkabıyı değiştirebilirsiniz deme lütfunda (!) bulunan ayakkabı satıcı -ki üretici değildir zannımca zira ayakkabılar çin işi , japo işi- .
windows xp için programlanan windows media player 11 in kod adıdır.
nesildaşım caaanım yazar. kendimize yeni bir ortak alan yaratalım dedik, sözlüğe üye olduk, yönetim donanımını bilmediğinden olsa gerek onu henüz yazar yapmadı, olacak ama çok yakındır, candır, bir tanedir. yaklaşanı yakarım, o derece...
kutup yıldızı. gökyüzünün en parlak yıldızı zannedilen parlaklıkta 46 sıraya yerleşebilen küçük ayı takım yıldızında bulunan yön gösterici yıldız. kuzeyi gösterir. halk arasında kuzey yıldızı ve demirkazık da denir.
kutup yıldızı ya da demirkazık olarak da bilinen yıldızdır. dünyanın dönüş ekseni üzerinde bulunduğundan yıl boyunca hiç hareket etmez, diğer yıldızlar bu yıldızı orijin alarak etrafında daire çizerler. tam kuzey kutup noktası üzerindedir.
rust in peace olarak bilinen parçadır.

(bkz: rust in peace polaris)
Stratovarius power metal grubunun 2009 albümün ismidir.
mayıs 2009'da çıkmış stratovarius albümü.

içindeki şarkılar (kopya-pasta)

1. Deep Unknown 04:28
2. Falling Star 04:33
3. King of Nothing 06:43
4. Blind 05:28
5. Winter Skies 05:50
6. Forever Is Today 04:40
7. Higher We Go 03:47
8. Somehow Precious 05:37
9. Emancipation Suite I: Dusk 06:57
10. Emancipation Suite II: Dawn 03:40
11. When Mountains Fall 03:12
12. Deep Unknown (Mikko Raita Vinyl Mix) (Bonus Track) 04:45
gezer var ayağımda mutluyum her adımda.
kız arkadaşımın aldığı çizmelerinin kısa sürede su geçirmesi üzerine yaptığı başvuruya 'üzerinde 'su geçirmez' ibaresi yoksa su geçirebileceğini' söyleyen firma. Arkadaş, adı üstünde; çizme! Yağmurda giymezsen ne zaman giyeceksin? Yazın ortasında giysen adama deli derler. Bilemedik gitti.

Bir örnek daha;

http://www.sikayetvar.com.../polaris+cizme+su+cekiyor
işçiliği çin mallarını aratan terlik, ayakkabı şeysi.
sağlam ve pahalı bir atv markası.
en sevdigim gruplardan olan stratovarius un 2009 cıkıslı albümüdür.

dikkat çeken ve beni özellikle rahatsız eden şey ise klavyenin eskiye oranla daha fazla kullanılması oldu.. Timo'nun yerine gelen Matias Kupiainen bana onu aratmıyor desem çok açık bir biçimde yalan söylemiş olurum. bu nedenle olmalı ki daha önce şarkıyı zenginleştirmesi amacıyla kullanılan klavye şu an açıkça ön planda.. Matias power metale yakışan oldukça yetenekli bir solocu elbette ki.. ama Timo keşke gitmeseydi demekten kendimi alamıyorum..

şarkılar tam Stratovarius havası power metal parçaları.. eski albümlerin tadını alabiliyorsunuz fakat iş solo bölümüne gelince klavyeye yakın farklı tonlar sıkı hayranları hayal kırıklığına uğratacaktır.. fakat bu da yeni solonun mizacı elbette.. onun dışında grubun ayrılıktan sonra kendini iyi topladığını ve yeni bir potansiyelle yeniden yola koyulduğunu söyleyebilirim.. (Timo Kotipetto'nun yorumu gibisi az bulunur zaten.. )

şarkıları tek tek yorumlamak gerekirse Winter Skies ve Somehow Precious da power metal sevmeyenlerin dahi beğenebileceği bir sound yakalanmış.. dokunaklı sözler onların işi zaten.. Falling Star'ın özellikle ritim bölümlerini oldukça beğendim.. aynı şey Forever is Today için de geçerli.. oldukça gaz parçalar.. When Mountains Fall klasik gitar ve keman birleşimi gözlerinizi kapatıp kendinizi melodiye bırakacağınız hoş bir çalışma olmuş.. Dusk ve Down ise herşeyiyle beni benden aldı kuzey semalarına çıkardı.. (i'm the star in the northern skies - bknz;Forever)

çok önemli iki üyesini kaybetmesine rağmen kendini bu şekilde toparlayabilmek her grubun harcı değildir.. bu nedenle Stratovarius'a bir şans verin ve bu albümü de arşivinizden eksik etmeyin derim ve sözlerimi bitiririm.
(bkz: Kutup Yıldızı)
topuk dikeni olan kişiler tarafından kullanılan neredeyse tek ürün olan beş nokta isimli tam ortopedik ayakkabı ve terlikleri üreten firma.
2001 yılında piyasaya çıkmıştı. (bkz: 2000 lerde çocuk olmak)Tv'de hep reklamları dönerdi. Bende reklâmdaki cümleyi mirildanirdim. Polaris sandaletler polaris terlikler polaris polaris. Eniştem kendine ve teyzeme terlik almıştı. Çok güzeldi. En son 2004 yılında babam bana sandaletini aldı. Çok guzeldi. En son hakiki deri ayakkabı aldım ayağımın arkası tahriş oldu. parmak arası terliğini giydim ayak parmagimin arasi su topladı.
abd merkezli motosiklet, kar motosikleti ve arazi aracı üreticisi.
yurdum insanının beğendiği terliklerdendir.
polaris terlikler, polaris sandaletler. polaris polaris polarisler, hepsi birbirinden guzeller.

polariiiisss.

DIRIDIDIM.

(2003'den selamlar).