1. 1.
    --spoiler--
    a song of ice and fire evreninde geçen olaylardan insanı en çok iğrendiren olay.

bir düğündür. düğün sırasında binlerce kuzeyli öldürülür. buna robb stark ve anası da dahildir. anası sonra yeniden canlandırılır. robb kafası kesildiği için canladırılamaz. zaten kafasının yerine kurdunun kafası dikilerek gömülmüştür. olaylar sonrasında kuzey istila edilir ve kuzey isyanı sona erer. starkların başına gelmeyen kalmıyor iddiasının tepesidir neredeyse.
    --spoiler--
    3 ... jackskellington
  2. 2.
    https://video.uludagsozluk.com/v/red-wedding-70297/

bu şarkı çalacaktır. rob stark ölecektir. babası gibi duygusal olduğu için ölecektir. asla ama asla oyun oynayamadıgı icin oldurelecektır
    5 ... lneronl
  3. 3.
    okurken beynimden vurulmuşa döndüğüm, yüreğimi burkan olaydır. cidden bu savaşta stark hanesini destekleyen bir okura/izleyene evlat acısı gibi gelecektir. tarihte yoktur böyle bir entrikra diye düşündüğüm * * * * *
    4 ... edantes
  4. 4.
    --spoiler-- s3b9

(bkz: bartholomeus gecesi)

ayrıca daha ne düğünler ve olaylar olaylar göreceğiz tabi ki ama bu bilen adamı bile dehşete düşüren bir sahneydi.

--spoiler--
    -1 ... sifirnegatif
  5. 5.
    --spoiler--

3. sezonun en iç acıtan sahnesini barındıran sözde düğün. starklara tuz ve ekmek yedirdikleri halde misafirlik hakkını çok pis çiğneyen freyler, umarım bunun cezasını önümüzdeki sezonda kat kat çekersiniz.

(bkz: the northerners will never forget)

ve son olarak roose bolton sen ne çeşit bir hainsin. *

--spoiler--
    1 ... sen beni yanlis anladin
  6. 6.
    "stark familyasının intikamını acaba topal mı alacak yoksa piç mi alacak?" sorusunu akıllara getirmiştir.
    1 ... aragornun veliahti
  7. 7.
    hem dizi için, hem izleyiciler için yıkıcı ve unutulmayacak bir sahnedir. Hele ki o Robb Stark'ın at üstündeki kurt kafalı şekli manidardır. Asla unutulmayacaktır.
    1 ... wysander
  8. 8.
    --spoiler--
    bütün stark hanesi ölecek ve sadece rickon stark kalacak, ailesinin öcünü alacak.
    --spoiler--
    -1 ... duzlesmeyen kivircik sac
  9. 9.
    dizinin 9. bölümünde yer alan olaydır. anasını satayım ağzımı kapatamadım, hayretlerden hayretlere sürüklenerek izledim. ağzımdan tuhaf sesler çıktı ellerimi ağzıma kapatıp ileri geri sallandım.
    tamam sezon finalini daenerys targaryen ile yapmaları hoş olmuş(bu kız westeros'un amına koymaya geliyor imajı verilmiş) ama o red wedding izlendikten sonra babalar gibi bir final olmadı.

--spoiler--
    tam anasına kavuşacakken öksüz kalan aryaya mı yanayım, kızıl kalede başına gelmedik kalmayan sansa'ya mı yanayım, tam aşık oldum hanımım da hamile diye sevinirken karısı gözünün önünde bıçaklanan robb'a mı yanayım, zaten sevgili kocasını kaybedip gözlerinin etrafındaki çizgiler belli olan üstüne üstlük tüm sülalesini gözlerinin önünde öldürülen catleyn'e mi yanayım.... ölmeden önce de bran ve rickon'u da ölü sanıyorlardı. bu gidişle ölürler zaten ya neyse.
    --spoiler--

ama sözlük, yalan söyleyemem, benim favorim house targaryen.
    ... donmuskola
  10. 10.
    game of thrones un ve muhtemelen de gelmiş geçmiş tüm dizilerin ağızları açıktan bırakan sahnesi. robb annesi ve eşi katlediliyor. tüm dünyada game of thrones un bu sahnesine verilen tepkiler youtube da paylaşılarak fenomen haline gelmiş. kafasını kestiniz, suikast düzenlediniz, son erkeği yedirtmeyeceğiz ulan dedirtir. 3.sezonun 9.bölümü bittikten sonra her izleyen 1-2 dakika kendine gelemez.

https://video.uludagsozluk.com/v/red-wedding-94198/

... whitelionarda