bugün

aslına bakarsak, yapılmaması gereken eylemdir. lakin nefsim* durmuyor sözlük. hayır diyemiyorum kendime.............
kimyasal olarak diğer aylardan bir farkı olmayan eylemdir, ancak fiziksel olarak yurdumun bazı köşelerinde sert tepkimeler yaşanabilir..

not: entry girilmeden önce yoğun olarak breaking bad etkisinde kalınmıştır...
gizli içmenin tadı başka olur.
11 ay içip de 1 ay tanrıya sevimlilik olsun diye içmeyen insanlardan olmayanların yaptığı eylemdir.
içmek günahsa her zaman günahtır. 11 ay içip sadece bir aylığına bırakmanın bir anlamı yoktur. ne yalan söyleyeyim sözlük ben de içiyorum.
ilk içişte ramazan olduğunu umursadığın sonrasında sıradanlaşan eylem.
"diğer aylardan ne farki var ki? 11 ay icmisim 1 ay icmeyince nolur? " diye düşünen cahillerin eylemidir . Halbuki bilmezler ki ramazan ayinda işlenen günahlarin diger aylara göre kat kat yazildigini. Bilmezler ki butun bir yilin günahindan isterlerse bi ayda kurtulabilme imkanlarinin oldugunu. Bilmezler ki onlari nelerin beklediğini..
(bkz: on bira yın sultanı)
pek farkı yoktur.
Tek başına içmeyi pek sevmediğim için ramazanda içecek insan bulmakta zorlandığımdan pek fazla yapamadığım eylem. ha içmiyor muyum ? içiyorum.
on bir ay içki içip ramazan geldiğinde şerbete dönen iki yüzlü müslümanın yaptığından daha hayırlı bir eylemdir.

zira allah samimi insanları sever.
11 ay içiyosun 1 ay kutsal ilan edilmiş yaptığın her iyilik kat ve kat fazla mükafatlandırılıyor sen git içki iç. atanların senden utanıyor. Allah için 1 ay içkiden vazgeçemeyenin ne namusu ne haysiyeti olur benim gözümde.
muhtemelen hoş karşılanmayan davranıştır.
acayip günahtır, yani güzelim stolichnaya varken niye içersin o bufalo sidiğini? ha bir de ramazan ayında yazılan günahın oda sıcaklığındaki normal bir günde yazılan günahın tam olarak kaç katı olduğu hakkında birileri beni bilgilendirirse mutlu olurum. malum hesaplıyoruz burada, şimdi işlem hatasından gitmeyelim bok yoluna. endeksler, kurlar falan. ona göre yanacağız ya da donacağız neyse.
adamlar dayanamayanlar için alkolsüzünü çıkartmışlar, yerini tutmaz ama gideri vardır belki deneyenlere sormak lazım.
Ramazanın saygınlığını ihlal olduğundan dolayı bu dönemde içki içmek hem Allah’a asi olmak, hem de oruç tutanlara saygısızlık olarak kabul edilmiştir.
en çok bira içmeyi sevdiğim zamandır.
ülkemin salak kesimi tarafından çok büyük zina kabul edilir. keza ramazan dışında bira içmekten bir farkı yoktur ama dinden değil toplumdan korktuğumuz için ramazanda 11 ay içip sıçan adam bile birayı bırakır.

cidden, kuranın hangi ayetinde ramazanda içmeyin diğer günlerde için yazıyor? yada kuranın hangi ayetinde namaz okunurken içki içmeyin yazıyor? ben size gerçeği söyleyeyim; insanlar dinden değil toplumdan korkuyor, toplum da ramazan dışında bira içene değil ramazanda bira içene tepki gösteriyor. işin özünde toplum baskısı yüzünden insanlar sorgulamaktan korkuyor, kendisi gibi değil toplumun istediği bir insan gibi oluyor.

edit: namaz okunurken nedir, ezan okunurken olacak orası.
eğer inançlı bir insansanız birayı hiç bir günde değil içmek yanınıza yaklaştırmamanız gerekir, hak keza değilseniz zaten her gün aynı gün farkeden bir şey yoktur, toplumda baskı yapan malozlara selamlar.
Çatır çatır içerek (hatta dışarda, sahilde) dahil olduğum grup. Sikimde değil birilerinin dini eylemleri, olguları. Ben onlara karışmıyorsam onlar da bana karışmıcak arkadaş o kadar.
Ramazanda içilmez,bayramda içilmez,kandilde içilmez,perşembe içilmez eee nezan içeceğiz?

Not:Bira almaya gidiyorum.
ramazan haricinde içmekle bir farkı olmayan eylem. içen yine içer ramazan ona göre değildir zaten.
Aaa ramazanda bira mı içiyorlarmış vay kafirler. Küçük çocuklarla zevk yaşayıp onların hayatlarını karartarak oruç tutmazlar, fakirin evini umursamayıp iftarda ziyafet vermezler, elalemin karısına kızına göz dikmezler, kafayı kapatıp amını açıp elin kızlarına iftira atmazlar, düşene yardım etmek yerine orospu diyenlerden fakir diyenlerden zavallı diyenlerden olmazlar. Kimin cennete kimin cehenneme gideceğini söyleyerek Rabbime şirk koşmazlar. Ramazanda bira içerler utanmaz kafirler.
Bu ramazan yapmayacağım eylem.
Votka, viski, tekila gibi sert içkilere yönelmeyi planlıyorum .
Olm ben müslüman değilim, niye müslümanmış gibi davranayım.
Ha ben senin oruç tutmana müdahale edersem ağır şerefsizim ama sen bana kendi inandığını empoze etmeye çalışırsan belanı sikerim. Pıçaklarım acımam.
böyle başlıkların varlığını görünce "heralde ilk dayak sözlükten birine atılacak" dedirten hededir.

günahın da saklısı makbuldür.