bugün

2015 versiyonunu da yedik bitirdik, 2016 versiyonuna kim öle kim kala...
Eskiden misafirler iftara çağırıldığında klasik türk yemekleri olurdu , şimdi köri soslu tavuklar , kremalı etler , çesit çeşit tatlılar. Açlığı anlamak için değil de ziyafet çekmek için oruç tutuyormuş gibi oldu insanlar.
"Bakın aç kaldım bu akşam en güzel yemekleri yiyeceğim ! " fakir fukaraya da kurubaklagil , yağ , şeker gibi erzaklarla yardım da bulunurlar sonra. Fakir fukara o etten yiyemeyecekse senin aç kalmanın anlamı ne anlamadım ki ademoğlu ?
biz kullarına allah ın kavuşturmasını dilediğim güzel ay. insanlığı, rabbi, hayatı yeniden anlamak ve tatmak için rabbim..

https://www.youtube.com/w...XIIBVDfRjKHJMWsfdG6yPJDNg
Başlamasına 2 aydan az bir süre kalan mübarek ay.
Şimdiden fakir fukarayı unutmadığımız, oruç tutana da tutmayana da saygı duyacağımız, öfkeyle kimsenin kalbini kırmayacağımız bir ramazan geçirmeyi diliyorum.
Sıcaktan deli dehşet yanarken bir de vücudum su kaybetsin diye saatlerce aç susuz bekleyip 30 gün oruç tutanları saygıyla anıyorum.
Çocukluk arkadaşım.
iple çekiyorum. hele iftar sofralarını.
görsel
görsel
görsel
hayırlara vesile olur inşallah.ortadoguya huzur getirmesi dileğiyle.
Özel ve manevi huzur veren aydır.
(bkz: hoşgeldin 11 ayın sultanı)
hoş gelmiştir.

burda yemeyeyim ayıp olur diyen ile estağfurullah rahatsız olmam yiyebilirsiniz diyenin gülerek selamlaşabildiği bir ay geçirmemiz dileğiyle.
onbir ayın sultanı, mübarek ay.
bir sene boyunca gelmesini iple çektik, yarabbi sen bize başka ramazanlar nasip eyle.
görsel
acın halinden anlama; şükrü bilmenin ayıdır. farkındalık ayıdır.
görsel
11 ayin sultani olan aydir ve insani cok fena zorlayan aydir. hele sicaklar bastirdi mi uff sirf yatmak ister insan hicbir ise odaklanamaz.
ramazan denince neden akla tatar ramazan gelmesidir.
Cuma ile cumartesiyi bağlayan gece başlayacaktır.
Yılın en güzel ve mutlu zamanlarının yaşandığı mübarek Ay. Hoşgeldin gönüller sultanı...
pekçok kişiye huzur getirdiği söylenen aydır. öyle diyorlar.
görsel
görsel
görsel
ramazan kültürü maltepe'de belediye bşakanı ali kılıçla beraber coşkuyla devam ediyor.
bu ayda sevdiklerinizle biraraya gelin. Gerisi yalan..