1. 1.
    zamanında monaco'da da forma giymiş barcelona'lı defansif ortasaha.kimi zaman defansta kimi zamanda ortasahada görürüz onu.1979 meksika doğumlu olup,hayli yeteneklidir.
    1 ... elendil
  2. 2.
    Puyol ile birlikte Barcelona nın defansının yol geçen hanına dönmemesinin en büyük sebebi.Bir çok defans oyuncusu italya,ispanya,ingiltere gibi ülkelerden çıkarken adam çalışmış çabalamış ve Meksika dan çıkmış.Takdir edilesi futbolcu.Yüce kişilik.Sözlerin yetmediği müthiş insan.Daha ne denebilir ki onun hakkında?
    -1 ... hakande84
  3. 3.
    meksika milli takımının herşeyi olan barcelona'lı futbolcu. savunmada, orta sahada ve hatta forvette oynadığı görülmüştür. ayrıca saçlarının şekli at kuyruğudur.
    2 ... fowler
  4. 4.
    tam adı Rafael Márquez Álvarez'dir. 13 şubat 1979 zamora(meksika) doğumludur. 10 ağustos 2003'de monaco'dan transfer edilmiştir. barcelona'da 4 numaralı formayı giyer. 35 kez meksika milli takımı formasını giymiştir.

resmi için:

http://www.fcbarcelona.co...200806_marquez_retrat.jpg
    ... eagle is free
  5. 5.
    defansin göbeğinde ve ön libero mevkinde oynayabilen, buna rağmen yaptiği ortalar bizim kanat oyuncularinda daha bir muz vari ve daha isabetli olan oyuncu.meksikalıdır.an itibariyle barcelonada oynamaktadir.
    ... sanitarium
  6. 6.
    messi, ronaldinho, romario gibi isimlerin katıldığı free kick masters isimli serbest vuruş yarışmasında 1.ci olmuş defans oyuncusu.
    bir defans oyuncusu olmasına rağmen duran toplardan ne kadar etkili olduğunu göstermiştir. aynı zamanda barcelona nın çoğu kornerini de kullanmakta olan isimdir.
    ... bleak poison
  7. 7.
    28 nisan 2009 barcelona chelsea maçındaki sakatlığından ötürü sezonu kapatmıştır.
    ... notrinova
  8. 8.
    ps de çok önemli bir futbolcudur.
    -1 ... reanarchy
  9. 9.
    ara transferde hiç olmazsa kiralansın diye gözüne baktığım oyuncu. carvalho yerini aldı chelsea'da gelmez, ya bu ya metzelderi alsa da haldun üstünel rahatsalak.
    ... xargn
  10. 10.
    bağzı internet sitelerinde ısrarla Galatasaray'a transfer olduğu iddia edilen, 1979 doğumlu Meksikalı futbolcu.

edit: hala ses çıkmadı demek ki balonmuş. Ayrıca eksileyen arkadaşlar neye göre eksilediniz anlamadım ben demiyorumki transfer oldu diye nette gördüğümü okuduğumu paylaştım.
    1 -2 ... raven