1. 1.
    sekizinci nesil yazar *
    3 -2 ... 571 1071 1453 1881 1905 1923
  2. 2.
    tarihe damga vurmuş kürd başlığı ile trollük yapmıyor, ciddi olduğunu düşünüyorsa bu ülkedeki kürd meselesinin ne olduğunu net biçimde ortaya koymuş yazardır. uydurma tarih ve sahte öykünmelerle dolduruşa getirilen, cahil ve cahil olduğu kadar tehlikeli, dünyaya nefret ile bilenmiş binlerce kürd ergendir bu ülkenin ciddi meselesi. kendisi de onlardan biri ise şunu söyleyelim: evet arkadaş, yazıyı bulan, tarımı bulan, sıfırı bulan, kanat takıp ilk uçan, palet giyip ilk dalan kürddü. sen ne kadar ciddi isen ben de o kadar ciddiyim; espri yapıyorsan bu da espri.
    9 -3 ... jemysun
  3. 3.
    bir aralar burada qurmi diye 'bozuk' bir yazar vardı. sanırım o. tekrar hoş gelmiş.
    2 -2 ... maledictus
  4. 4.
    yazık yazarıdır.
    her troll'ün bir eksikliği vardır. ilgiye şefkate muhtaç bu insanlarımızı hemen dışlamamalıyız. kimbilir ne gibi kişilik zaafiyetleri vardır ki dikkat çekme olgusu içinde bu kadar yer etmiştir.
    5 ... haricname
  5. 5.
    trol filan değildir,
    kendisi standart bir kürttür.

"hiç bir ideolojiyi benimsemiyorum" der kürçülük yapar.

herkesi faşistlik/ırkçılık yapmakla yaftalar
    (bkz: uludağ sözlük kürt yazarlarına protesto daveti/#14091290)
    ama "türk erkeklerin özellikleri; kısa boylu, çelimsiz, davul göbekli, çirkin ve büyük burunludur... şeklinde başlık sıçar.

osmanlıya, türk liderlerine küfür eder ama dünya tarafından ilgi/övgü görmüş; evliya çelebi, mimar sinan, süleyman çelebi, nizamülmülk, piri reis, ibn i sina, katip çelebi gibi osmanlı, selçuklu ve karahanlı türklerine ait değerleri tarihe damgasını vurmuş kürtler olarak etiketler.(hoş birinci dünya savaşında; kut ül amare'de ingiliz ordusunu kürtlerin esir aldığını idda edeni bile gördüm.)
    (bkz: tarihe damgasını vurmuş kürtler/#14076035)

(bkz: bi bitmediniz amına koyim)
    27 -2 ... yagmadan donen viking cavusu
  6. 6.
    (bkz: kurbağa kermit)
    3 ... tamirci ciragi
  7. 7.
    kürt milliyetçisi, ırkçı troll.
    12 -3 ... nefelinin mantosu
  8. 8.
    organizma, yaşam formu.
    3 -1 ... kolormatik amca
  9. 9.