bugün

Kitap kargosuna epey bir indirim yapıyordu; hala devam ettiriyorsa adamdır ptt kargo. Ups ve ptt’yi tek geçerim.
Leş gibi hizmet veren oluşum.
12 temmuz 2018'de eve gelip bulamamışlar, şimdi apartmanda tesadüfen görüyorum. Ne geldiyse artık geri gitmiş. Ulan insan bir telefona mesaj falan atar.
Üstelik e-devlette askerlik tecili de 2019'dan 2018 Eylül'e çekilmiş.
Sizin yapacağınız işe sıçayım, kim bilir ne gelmişti.
Kargonun anlık nerede olduğunu göstermesi ve ekonomik olması güzel. Hız olarak ise diğerlerinden pek farkı yok. Kitap gönderilerinde bazen indirim yapabiliyorlar. Tercih edilebilir bir kargo işletmesi.
görsel

1 kere dağıtıma çıkıyormuş. Eğer kargo adresinde yoksanız şubeden almanız gerekiyormuş. Bunu öğrenmiş oldum. Diğer kargolarda da bu durum var mı bilmiyorum.

Ayrıca haber kağıdı yoktu. Sadece sms geldi. 1-2 saatliğine ev boş kalmıştı. Emin olamadığım için uğraşamayıp teslim oluyorum. Siz kazandınız.

Yakın diye burayı tercih ediyorum. Yoksa bakmayın kullanılacak kargo değil.

Edit : tüm kargolarda aynı politika varmış.
henüz sıkıntı çıkarmamış kargo.
Kargo şirketleri arasında, her ne kadar diğerlerine nazaran kargonuz geç de gelse, işini en ciddi yapanıdır. Diğer kargo şirketlerine göre çalışanları daha medeni ve açık sözlüdür.

Yurtiçi kargo gibi paketinizi hiç tanımadığınız birine ismini dahi sormadan teslim etmez, kargonuzu şubede unutmaz. Geldik evde yoktunuz gibi yalanlar uydurmaz. işi abartıp “geldik ev yoktu” diyen kurye de gördü bu gözler.
(bkz: yurtiçi kargo pişmanlıktır)

Evde olmadığım bir gün “Kapıdaki bey babanız olduğunu iddia ediyor, kargonuzu verelim mi” diye arayan koca yürekli bir kuryeye denk geldim. işte o gün göynümü kazandı. Teşekkürler ptt kargo!
benim sadece 1 defa ptt karo deneyimim oldu. bunun nedeni de yurtdışı kargoları ptt nin dağıtması. kargoyu sorguladığınızda dağıtıma çıkmış göründüğü halde teslim edilmeyince dağıtım merkezini aradım. sizi evde bulamadıklarına dair kayıt var denince dedim ki bu bir yalan kimse gelmedi. sabahtan beri evdeyim bu kargoyu bekliyorum. size dağıtıma çıkan arkadaşın cep telefonunu vereyim ona anlatın derdinizi dedi dağıtım merkezi yetkilisi.

dağıtım elemanı da çok fazla kargo olduğu için bir kısmını postanede bıraktığını ve bıraktıkları arasında benim kargomun da olduğunu alenen söyledi. eğer sabah erken saatte ararsam ve kendimi hatırlatırsam kargomu getireceğini söyledi.

beş defa gün içinde aradım. sonunda kargoyu teslim aldım ama şahsi çabamla.

diyeceğim yurt dışından sipariş vermeyin.
kullanmadığınız zaman asla sorun çıkarmayan kurumsal firma..
Belli mevzuat ve hükümlere göre çalışır. Kanuna dayanarak iş yapar. Mng ya da aras ile karıştırmadan hüküm verilmelidir.

Evrensel posta hizmetleri gereği hükümler ne ise teslimat, taşıma işlemlerini yürütür. Firma değil kamu kurumu koludur.
kargolarını geç getirmeye bayılan şirket.

pazartesiden beri kitap kargomun gelmesini bekliyorum.
Mesai bitmesine rağmen akşam 19:00’da kargo getiren kargo. Helal size. Evet.
diğer kargo firmalarının en geç 2 günde getirdiği paketleri 5 günde getiremeyen kargo firması.

aceleniz yoksa (bkz: ptt kargo)
egoları tavan yapmış memurların çalıştığı kurumun kargo ile alakalı bölümü.O kadar fazladır ki egoları ancak gişe tarafında camekanlı bir bölüm de müdürleri olur fena korkarlar.
yurtdışı e- alışveriş siteleri dışında, türkiye e- alışveriş sitelerinde, doğudaki satıcılar ve fakir tüm satıcılar haricinde hiç bir satıcının tercih etmediği en dandik kargo şirketidir. devlete aittir.

2gün önce sipariş ettiğim telefon kılıfı, muş'tan eskişehir'e doğru ptt kargo ile yola çıktı. amcam da ptt kargo'da çalışıyor. onu aradım, takip ettirdim ürünü. erzurum'da olduğunu söyledi. artık 5ay'a elimde olursa ürün, horoz kesip bi kutlama yapmak isterim.

edit: şaşırtıcı bi şekilde, ürün elime bu gün öğlen saatlerinde elime ulaştı. dünya'nın sonu gelmiyor dimi?
iilllllllllettt bir şeydir, allah pt kargonun eline düşürmesin çok amin.
muş'tan bursa'ya, mersin'e çokça kargo yolladık.
2 gün mersin'e, 3 gün sonra da bursa'ya ulaştı.

ankara'dan adana'ya gelecek olan kargom da 2 gün sonra elimdeydi.

ha çok iyi mi?
hayır. ancak yeterli.

diğer kargo şirketlerinin pek çoğunun adrese teslim kargoları bir kez dahi eve getirdiğini görmedim.
adres bulunamadı, adreste kimse yoktu gibi saçmalıklar.

bunlar en azından kargonun yaşadığım şehre geldiği gün evime getiriyorlar.
Rezil. 5₺ daha verin insanları buna mecbur etmeyin.
Rezilliği diz boyu.
iş yavaşlatma mı yapıyolar nedir.
artık kargoları 3 güne ancak götürüyor ipneler.
Kıran, döken, bence tekmeleyen kargo şeysi.
geldik evde yoktunuz yalanı yüzünden soğuduğum kargo firması.
beni mağdur eden geldik evde yoktunuz diye yalan söyleyen aradığınızda ulaşılamayan bir firma.

edit:eksi veren ptt çalışanı heralde.
Kimlik ve ehliyetlerimizi değiştirdik geçen hafta. Benim ve kızımın kimliği 2 günde elimize ulaştı. Kimliklerin her durum değişiminde telefona mesaj attılar. Kurye kapıdayken beni cepten aradı.

Kargoları bilmem ama kimliklerde düzgün çalışıyorlar.
Siz siz olun devlet kurumlarıyla çalışmayın hanıma bir paket gelecekti mesaj geldi geldik bulamadık diye sitenin güvenliğine sordum yok abi bugün hiç kargo gelmedi dediler neyse dedik 50 derece sıcakta araba bakımda olduğu için yürüyerek gidip aldım kargoyu. ordakilere sordum geldiniz mi geldik dediler pişkin pişkin.
Birde kredi başvurusu için halkbanka gittim 3 saat bekledim önümde de 9 kişi var 10 tane müşteri temsilcisi var ve sıram 3 saat sonra geldi.
Ucuz etin yahnisi.
bununla ispanyaya 3 günde giden paket kadıköyden beylikdüzüne 10 gündür gidemiyor, ilginç.