bugün

şu an türkiyede hizmet veren en rezil kargo şirketi. niye çünkü nerede ise hepsi ile çalıştık. ama benim kargom 10 gün içinde gitsin diyorsanız en ucuz şirket. o ayrı.

şehir dışı 1 kg 3 ytl. sonraki her kg için 50 ykr. ama gel görki kargonun içine bakmak için kargoyu açtırırlar ve sonra bakarlar ki içinde havan topu yok ok derler ve ;

- ee neyi bekliyoruz kontrol ettiniz işte ..
+ koliyi bantlamanızı (aynen böyle dedi)
- pardon ben pastaneye mi geldim acaba ?
+ beyfendi koli bantımız yok !
- japon yapıştırıcımı kullanıyorsunuz ?
+ dışarıda kırtasiye var gidin alın zorluk çıkarmayın

(bu s2ndirik kelimeyi anlamam zaten "zorluk çıkarmayın")

- ben mi zorluk çıkarıyorum ? ben kargoyu verip gidecegim dostum zorluk sende.
+ daha sistem oturmadı beyfendi ne yapalım.

işte böyle abuk bir çalışma sistemi vardır. kargoyu zor bela verirsiniz ve 6 gün sonra kargo hala elimize geçmedi diye bir haber alırsınız. ve dumursunuzdur işte !

+ beyfendi benim kargom hala gitmemiş. yürüyerek mi götürüyor arkadaş ?
- baktık adresi bulamamışlar geri dönmüş.
+ nasıl bulamamışlar çalışanınız ama mı ? (görme özürlü anlamındaki ama)
- beyfendi bulamamışlar işte zorluk çıkarmayın ? (...)
+ kardeşim bak bu 2. oluyor zorluk çıkaran ben miyim sen misin bi iyi düşün öyle konuş.

bu bahsedilen adres kocaman levhaları bulunan bir diş deposu bu arada.. yani okumayı bilmeyen biri bile bulur ki biz oraya boş yere mi telefon yazıyoruz lan gidince bulamazsan ara diye o bre beyni götünde olan. bundan önceki hiçbir kargo şirketi bu kadar aptal çalışanlara sahip değildi ve bu kadar hiçbir haltı beceremeyen personeli yoktu. fillo da bile.

sakın ha sakın !
hayatında suprizlere yer olan insanlar için ideal olabilir, benim gibi garanti iş seviyorsanız aras kargo doğru seçimdir.
kıbrısa olan bir gönderimde yurtiçi kargonun normal ptt posta servisinden daha geç teslimat yapması nedeni ile ciddi ciddi kullanmayı düşündüğüm servis.
sıvı ürünlerin gönderimi yasak olan şirket.gönderilecek dut pekmezini sıvı olduğu için kabul etmemiş kargo firması. çözüm gecikmemiştir.arkadaş hediye paketi yapıp içinde ne var sorusuna " gömlek var çok uğraştım paketlemeye " şeklinde durumu ajite ederek yollamayı başarmıştır. darısı diğer sıvı ürün gönderecek kişilerin başına.
(bkz: alo 169)
100 gr gelmeyen ürüne bile 5 ytl kargo parası cıkartan diğer kargo firmalarına nazaran yavaş ama ucuz kargo firması en önemlisi küçük yerleşimlerde insanların ufacık kargosunu almak için en yakın ilçedeki subeye 20 ytl benzın parası + en az 5 ytl kargo ücreti verip 5 ytl'lik ürün için 25 ytl masraf yapmasını önlemiş olan canım kargo firması çeşitli aksaklıkları olmaktadır ama zamanla düzene girecektir.
yaşlı amcaların 'yaa, hasan sen ilgilen şunla, ben gidiyom' şeklinde sizinle ilgilendiği kargo yapılanmasıdır. sizin şube içerisinde şubeye kargoyu teslim etmeniz, gönderdiğiniz adrese ulaşmasından daha uzun sürüyor.
atkı koleksiyonu yapanlar için uygun kargodur , nitekim diğer kargolar 1kg bile tutmayan 1 atkı için 7 tl ücret almaktadır.ptt kargo yavaş olsa da ucuzdur .
eğer işi güçü birakip kargonuzu ptt şubelerinde aramaktan üşenmicek kadar azimli biriyseniz yada sabrinizi sinamak istiyorsaniz denemekte yarar olan kargo hizmeti.
kendini bir sene içinde geliştirmiş kargo firması.ilk zamanlar kullandığımda nefret etmiştim adamlardan.yazdığım şikayete bile yanıt gelmedi.ancak yakın zamanda ödeme şartlı gönderimini denedim ve bayağı beğendim.Ayrıca artık Mersinden bursaya iki günde eşyanız geliyor ki,bütün kargo firmaları 2 günden önce getiremiyorlar.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.