bugün

sanırım birinci lig artık kargo. ironik olacak ama ama küçük takımlardan büyük takımlara geçmek için kullanılan lig manası çıkartılıyor gibi.

not: sıçtım kabul ediyorum.
bank asya'nın sponsorluktan çekilmesinden sonra değişen yeni adı.
Banka, postane derken yakında hastane ismini de alır bu lig.
athena nın şarkısı çöp oldu.
gurur duyduğum isimdir, yakışmıştır.
ptt'nin birinci ligin isim hakkını almasıyla oluşan yeni ligimiz. yalnız aklıma takıldı ptt devletin değil mi la, niye adını verip sponsor oluyor birinci lige? yoksa kaşla göz arasında özelleşti de benim mi haberim yok?
http://www.pttbirincilig.net adresinde mukim bir sitesi olan sponsor...
uefa'nın verdiği ceza sebebiyle ankaragücü'nün bu sezon -6 puan ile başlayacağı ligdir.
bir devlet kurumu ne akla hizmet vergi ile futbol gibi bir mecraya sponsor oluyor sorusunu doğuran durum.
ankaragücünün -6 puanla başlayacağı lig.
bankanın elini çekmesi pttnin adını vermesiyle daha kendi içinde daha ulusallaşan süper ligin altındaki göztepenin de içinde yer aldığı üç izmir takımlı ligtir.
yeni adı ptt1.lig olan (bkz: http://www.birincilighaber.com) adresinde mukim sitesi olan, süper ligin bir alt kardeşi...
Geçen sene Asya Bank sponsorluğu bırakınca yine sponsor bulamayıp bir kamu kurumuna yamanan lig. Ziraat Türkiye Kupası gibi. Sonra bizim paralarımız nereye gidiyor.
adana' iki takımının bulunduğu bank asya' nın sponsorluktan ayrıldığı ve yerine zorlamayla sponsor olan ptt nin adını verdiği liğ.
bank asya şarkısını duyamamamıza sebebiyet vermiştir.oysaki ne güzeldi şarkısı.
ptt birinci lig tanıtımı yetersiz kalmıştır.
adana demirsporun kötü başlayıp sonradan fırtınalar estirdiği ligdir. bugünde ş.urfayı 3-2 yenerek galibiyet serisini sürdürmektedir. hak ettiğimiz yerdeyiz daha da iyi yerlere geleceğiz.
bir futbol sever olarak kalitesine hayret ettiğim ligdir. izlerken süper ligden daha fazla heyecan verir.
sponsoru ptt olan ikinci seviye profesyonel futbol ligi. anadolu ligi de denebilir.
2012- 2013 sezonu şampiyonu kayseri erciyesspor olacaktır.
süper ligin bir tık altı.
kanımca süper lig den çok daha zevkli çok daha heyecanlı olan lig dir bunun sebebi ise birinci lig deki takımların süper lig e çıkmak için gösterdikleri gayrettir.
anlamadığım bir şey, futbola vergi indiriminden bilmenesine kadar zaten milyonlarca lira devlet desteği veriliyor. yani vergilerle büyük küçük tüm klüpler para alıyor. dünyanın hangi ülkesinde bir devlet kurumu özel denilebilecek bir sektöre para vererek sponsor oluyor? ptt'nin ne tür bir reklama ihtiyacı var? kamu hizmeti değil mi yapılan? kamu hizmetinin reklamı mı olur? (ki türkiyede oluyor zaten. bakınız büyükşehir çalışıyor) ayrıca özel kuruluşlara bizm vergilerle sadece reklam amaçlı para verilmesinin ne tür bir mantığı var? bırakın futbolu, spor izlemeyen, olimpiyatlarda bile sadece o da tesadüfen bir kadınlar bmx yarışı izleyen benim vergimi nasıl böyle saçıyorsunuz ne hakla saçıyorsunuz bilmiyorum.
bugün çaykur rizespor'un ve kayseri erciyesspor'un direkt olarak birinci lige yükseldiği lig.

http://i.imgur.com/N9vvHyL.png
http://i.imgur.com/lbkif8C.png

(bkz: lan yoksa)
Bu sene play-offlardan inşallah Bucasporun yükseleceği ligdir.