bugün

bozuk ruh halini düzeltmek isteyen kişi eylemi.
psikolojik sorunları çözmenin en iyi yolu.
psikolojik sorunlarımın olduğu dönemde bundan kurtulmak için yaptığım ve pişman da olmadığım eylem.
psikolojik sorunlardan kurtulmak için yapılan ve bana iyi gelmiş olan eylem.
iyi ki gitmişim çünkü ondan sonra tam olarak olmasa da daha çok rahatladım. eskiden her gün olay aklıma gelir ve üzülürken daha az gelmeye başladı. sonuçta beni 200 tl verdiğime pişman da edebilirdi.
zannımca bir insan olarak gidip bir prototip olarak kapıdan çıkmaktır. genelde gidenler rahatlayabiliyor ancak doğal hallerinden uzaklaştıklarını hissediyorum.

tabii bu bir yatırım tavsiyesi değildir. evet.
psikolojik sorunlarından kurtulmak isteyen kişinin yaptığı eylem.
Terapi ücretleri pahalı olduğu için, psikolojimi bozuyor.
birçok kişinin isteyip parasından dolayı gerçekleştiremediği eylemdir.
Gitmedim gitmeyi düşünmüyorum kendimi tedavi edebilirim.
Şifa bulmaz gönlüm senin elinden boşuna benimle uğraşma doktor.
Maalesef ki maddiyat olarak günümüz koşullarında zorlayan eylem.

Faydası var mı? Evet var. Anksiyeteden muzdarip biri olarak şu an daha huzurluyum. Kendim için yaptığım en iyi şeylerden biri oldu.

Ama doğru zamanda ve hazır olduğunda bu eylemi gerçekleştirmek en mantıklısı. Diğer türlü siz izin vermedikçe kimse sizi tedavi edemez.
Açık açık söylüyorum. Psikologa vereceğiz paranın yarısını verin. Sizi anadan doğma yapayım...
Bu aralar gitmek istediğimdir ancak ailem beni psikoloğa götürmüyor. istanbul'a gidince bir sorayım. Acaba psikoloğun işlevini youtube'dan psikoloji videoları izlemek görür mü?
mesleğini iyi icra eden bir psikolog, her danışanına tam olarak uyabilecek ısmarlama bir program düzenler (terzi), raftan hazır bir program çekip uygulamaz.(hazır giyim) her insan kendine özgüdür.
sadece konuşacaksak yeterli param olsa da gitmem; ancak yetersizlik hissiyatıma ve fobilerime (böcek, ateş, sıcak su..) derman olacaksa olur.
Beni anca psikiyatrist keser.
Boş iş ya konuşur yada çakar antidepresani yollar.
psikoloğa gidip, psikoloğun dertlerine ortak olan ben.
Psikoloji, insan davranışlarını inceleyen bir bilimdir. Psikologlar Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden mezun olur ve esas olarak insanın normal hayatta karşılaşacağı ergenlik, evlilik, iş değiştirme gibi durumlara uyum sağlaması üzerine eğitim alırlar. Nörolojik Hastalıklar sözkonusu olduğunda ise bir psikiyatriste yardımcı olarak görev yaparlar. Bir psikoloğun bir hastayı kendi başına değerlendirip tedavi etme yetkisi yoktur.

Psikoloğa gitmek çoğumuz için zaman ve para kaybı gibi gözükmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki bu insanlar hem bu işin eğitimini almaktadır, hem de sizin sorununuz gibi onlarca örnekle karşılaştıkları için daha tecrübelidirler.

Daha ağır psikolojik problemler psikiyatrların alanına girer.

Avusturyalı Nörolog ve Psikiyatrist Viktor E. Frankl'ın insanın Anlam Arayışı isimli kitabını okumuştum. Orada Logoterapi diye birşeyden bahsediyordu.

Logoterapi ’ye göre kişi hayatının anlamını üç temel yoldan keşfeder. Bunlarda biri ortaya somut bir eser ya da iş koymaktır. Diğeri ise sosyal etkileşim ve yaşantılar yoluyla ortaya çıkan anlamdır. Üçüncüsü ise hayatta karşılaşılan acılara karşı tavır geliştirmektir. Bu üç durum kişinin hayatını da anlamlandırmaktadır. Terapi anında danışan ile terapist arasında danışanın hayatta attığı tüm adımlara dair bir seçim yaptığını, bu seçimlerde terapistin bir yönlendirmemesi olacağını ifade eder. Logoterapi öğretmez, nasihat etmez, tavsiye vermez. Logoterapi ’de kişi neyi nasıl ifade edeceğini kendisi belirler, seçim yapar. Bunun sorumluluğunu alır.
hayatınızda yaşanılanlar, durumlar veya şahıslar sizi aştığında artık kaldıramadığınızda yapmanız gereken şeydir, psikoloğa gitmek.
Bunu ve yapanı eleştiren kişiler genelde ruhu dağınık ve kişilik bozukluğu çeşidine sahiptir.
1 yıldır yaptığım faaliyet. insan her şeyini ailesine ya da arkadaşına anlatamıyor.
aklı olan gitsin, biz uğraşıyoruz sonra.
insanların para tuzağı zannettiği eylem.
güncel Önemli Başlıklar