bugün

Bir yabancı ile dertleşmenin sağlayacağı rahatlama dışında nasıl hareket edeceğini bilemez durumda ki hastaya yapılan başarılı yönlendirmeler sayesinde ruh sağlığının korunmasını sağlar.
bir yabanciyla konusup rahatlamak isteyenlerin yaptigidir. Bence cok sacma. Ben bir yabanciyla sevisip rahatlamayi tercih ediyorum cunku ben bundy nin kirik kalbi yim.
Düzgün bir psikologsa yardımı dokunur, psikoloğa gidip daha sinirli olanlar var.
Gayet Normal bir şey olsa da maalesef ülkemizde büyük bir tabudur.
filmlerdeki gibi saçma salak sorularla baş başa kalınılacağı düşünüldüğünden pek çok kimsenin gitmeye soğuk baktığı tedavi.
benim ihtiyacım olan bir durumdur. ne sorunluyum yaa * * *
deliliktir.
Piskolojinin bozulduğuna işarettir, bi ara gidecektim sonra vazgeçtim.
TÜRKiYEDE hoş karşılanmayan eylem.

(bkz: deli doktoru)
delilerin yaptığı eylemdir.

deli olmayan kiş psikoloğa gitmez arkadaşlar.
her türde insanın gidebileceği bulunduğu durum ve problemlerine en iyi şekilde çözüm bulacağı bir müesesedir. (bkz: Psikoloğu basite almak bugün kü türkiyenin çok vahim bir meselesidir.)
gereksizdir.

tedaviyi anlatıyorum öyle doktor moktorla olmaz o işler, ilk tavsiyem erkekler için.

Sohbeti güzel bir kaç arkadaşınızla bir kasa bira alın ve bol meze eşliğinde tüketip karıya gidin hayata yeniden başlarsınız.

Kızlar için; alışveriş ve kuaför yeter size.

Hadi güzel kardeşlerim hadi ne psikologu lan?
kesinlikle deli işi değildir. bana kalırsa günümüz toplumunda çoğu kişinin gitmesi gerekir. çünkü insan kendini özgürce ifade edip sıkıntılarını dökebileceği bir kişiye ve ortama ihtiyaç duyar. bu kişi de genelde psikologdan başkası değildir.
Ben kendimi bildim bileli hep deliyim * .
Gereklidir önceden gitmiştim.
Türkiye de delimisin psikologa gidiyosun dedirten durumdur.Ön yargilarimızdan arınalım.
Sosyal fobi yaşadığım için gitmeye niyetlendim ama bu sosyal fobi her durumda oluşmuyor. Ayrıca pahalıysa babayı giderim.
Deli insanların yapabileceği eylem.
obsesif tehsisi aldığım eylemdir.

Edit : eksileyen sana taktım haberin ola.
psikologdan gelmek ile sonuçlanır.
Son iki iki buçuk yıldır isteyip de gerçekleştiremediğim eylem. Yazık la bana.
yarın gerçekleştireceğimdir. eğer yarın gittiğim karı da ben ona bi şeyler anlatırken solarite oynarsa bütün psikologları mavzerle katlederim.

edit: gittim ve bi kez daha hiçbir boka yaramadığı kanaatine vardım.
Namaz kılmak da bir alternatiftir.
yurt dışında insanların '' ben bakkala gidiyorum '' der gibi gerçekleştirdiğini belirtip yadsınmadığı, türkiye' de çoğu kişiye dudak bükülmesine sebep olan doğal bir aktivite.
bir seansa 300 tl bayılmaktır.

babamın ısrarlarına dayanamayan annem sonunda psikologdan randevu almıştı, iş beni ikna etmeye kalmıştı.

saat 08:00 yarı uyanık halde yorganın altında, beyonce dan "run the world" dinliyorum. uçak inmesi gibi irkiltici bir ses duydum, biri yorganı üzerimden çekti. telaşa gerek yok babammış, iyi ki ricky martin dinlerken basmamış beni. geçen yakaladığında yüzüme yüzüme ibneee diye bağırıp örselemişti çünkü. hep yapar bunu, galiba içinde gizli ibnelik var. dışarı salmıyor sadece ..

- lan deminden beri sana sesleniyorum niye cevap vermiyorsun?
+ ruhumu dinlendiriyordum babacım ..
- senin ruhunu sikiyim ben, kalk çabuk kahvaltıya in!
+ odama getirin, ben kapının önüne boşları bırakırım (bazen böyle kaşınıyorum)
- kalk it oğlu it delirtme beni!!

bu adam kendine küfretmekten zevk alıyor, kesin ibne.

üzerimi değişip kahvaltıya indim, ondan önce banyoya geçip elimi yıkamalıydım. ama korkuyordum, çünkü banyodaki musluğun yansıması kocaman bir çükü andırıyor. ne zaman banyoya gitsem içim bi fena olur, elimi uzatmaya korkar oldum. bir keresinde kuzenim musluğu açıp elini altına tutunca, gözlerime inananmadım. sanki elini yıkamıyor adeta avuçluyordu, heyecanla "kuzen yarra tuttun" deyip, koşarak banyodan uzaklaştım. galiba bende de gizli ibnelik var.
banyonun kapısından döndüm, o anı bir kez daha yaşamaya cesaretim yoktu. götüm yemiyordu .. işimi toprakla hallettim.

babam şevkatle bana seslendi
- nereye gidiyorsun lan! çabuk giyin annenle psikoloğa gideceksiniz.
+ bu gün önemli işlerim var babacım, gelemem
- ne işin varmış?
+ kaç gündür sözlüğe girmiyorum, bu gün fazla mesai yapıcam. zall aç mı kalsın?
- siktirtme lan zalını!!! gideceksin hem de hemen!
babam zall a çok büyük ayıp etmişti, adamın bir "l" sini eksik söylemişti. içerledim ama belli etmedim, bağcıksız ayakkabılarımı giyip annemle otobüse bindik, babam cimri amk. erkek adam karısını otobüse bindirmez. bunun dayaması var, kesmesi var, ellemesi var. allahtan ben yanındayım, feda ediyorum kendimi.

bu adam kesin gavat, yoksa taksi parası verirdi kadına.

muayenehaneye geldik ama içeri giremedik, tüp kuyruğu gibi sıra var. sekreter kız beklememizi söyledi, o anda felsefik bir çıkış yapıp insanların dikkatini üzerime çekmek ve kızı etkilemek için özdemir asaftan "gelecekse beklemek, beklenen güzeldir" diye giriş yaptım. kimse siklemedi, kız geçip yerine oturdu. galiba kalabalıkta görünmez olma gibi bir özelliğim var, görünmez adam filminden teklif gelirse değerlendiricem.

beklemekten sıkılınca, sırasını bekleyen bir amcaya usulca yaklaşıp "amca bizim işimiz acele ver ordan bi tüp" dedim. adam pis pis suratıma bakıp önüne döndü, sessizliğimi bozup "ironiden anlamayan nesle aşina değiliz" diye bağırdım. annem herkesten özür dileyip kolumdan çekiştirerek yerime doğru itekledi beni, galiba annem tarafından kıskanılıyorum.

artık bekmelekten çok bunalmıştım, annemden sekreter kıza ne kadar para verdiğini öğrendim. bir seans başına 300 tl alıyorlarmış, herhalde iç dış yıkama masaj falan da yapacaklar.
gözlerimi kapatıp adam başı 300 tl den hesap yapmaya başladım, sonra ortalama gelen adam sayısını hesaplayıp yıllık kazancı buldum. biraz daha hesap yapmaya devam etseydim, pi sayısının gerçek değerini keşfedecektim. ben tam ilmin doruklarında iken, sekreter kız buyrun içeri geçebilrisiniz dedi. içeri geçip koltuğun bir köşesinde oturdum, doktor rahat ol deyince "sana ne amk" diyip 300 tl nin vermiş olduğu özgüvenle koltuğa yayıldım.

- buyrun anlatın
+ benim anlatacak bir şeyim yok, sen anlat canım sıkılıyor zaten
- anlamadım ..
baktım olacak gibi değil konuyu değiştirdim, arada böyle hinlikler yapıyorum.
+ filmlerde göt kelebek tırtıl fotoları gösteriyorlar, onlardan yok mu?
- şimdi anlatmanız rahatlamanız lazım, fotoğraf testi sonraki aşama
+ yani bir 300 yüz daha bayıl diyorsun
- nasıl?
+ boşuna mı para verdik oç!! deyip cevap hakkı tanımadan, karizmatik ama yaralı bir şekilde odayı terkettim.

seansı yarıda bıraktığımı duyan babam sağlam girişti ama, hiçbir şey boşa giden 300 tl kadar canımı yakmadı .. sekreter kızı bile tavlayamamıştım ..