1. 1.
  Psikokinezi ya da ruhsal devim, sayıları çok az olan bazı yetenekli kişilerin bazen farkında olmadan zihin gücüyle cisimleri hareket ettirme veya fiziksel olayları etkileme yeteneği anlamında teknik bir terimdir. Örneğin, zarların sürekli olarak altı düşürülmesi gibi
  Bugün bütün Duyu ötesi algı olaylarını ve açıklanamayan öteki bazı zihinsel güçleri tanımlamak için genel terim olarak paranormal (normalüstü) ya da çoğu kez Yunan alfabesinin bir harfi olan psi terimi kullanılmaktadır.

  Hareket ettirilen cisimler, sigara gibi ufak, basit cisimlerden duman gibi daha az somut maddelere kadar değişmektedir. Bazı durumlardaysa, bir cismin içindeki moleküllerin hareket ettirildiği görülmektedir. israilli Medyum Uri Gellerin ünlü kaşık bükme gösterilerinin bir açıklaması da bu olabilir. Molekül düzeninin değiştirilmesi, madenin bükülerek sonunda kopmasına kadar varabilmektedir.

  Psikokinezi'nin kolayca kabul edilmesini önleyen engeller, uzaduyumda olduğundan daha ciddi niteliktedir. Sinir sistemimiz çok ufak elektrik iletileriyle çalıştığından, başka birinin beynindeki bu ufacık sinyalleri algılamak için niteliği henüz bilinmeyen bir yeteneğe sahip olduğumuzu düşünmek o kadar güç değildir. Böyle bir yetenek yalnızca bugünkü bilgi düzeyimizden ileriye doğru bir adımlık bir aşama anlamına gelmektedir. Oysa Ruhsal devimi açıklamak için bu çeşit hiçbir uygun kuram yoktur. Hareket ettirilen cisimler çoğu kez manyetik bile olmadığından, bunların nasıl hareket ettikleri tam bir bilmecedir.
  11 -2 ... nirvana
 2. 2.
  (bkz: carrie)
  1 ... panapa
 3. 3.
  telekinezi olarak da bilinir. psikokinezi, düşünce gücünün maddeler üzerindeki etkisine verilen genel addır.
  7 ... endless
 4. 4.
  psi-wheel çevirerek başladığım ve yavaş yavaş ilerlettiğim yeteneğim.
  (bkz: herkesin yeteneği)
  1 ... fatality of fantasy
 5. 5.
  cisimleri fiziksel temas olmadan hareket ettirebilme olayı. dikkat ettiyseniz yeteneği demiyorum çünkü bir yetenek değildir. herkes yapabilir. şu anda bu entry'i okuyan herkes yaşıyorsa bir enerjileri var demektir. ve bu enerjiyi konsantre olarak bir yere yöneltebilirlerse zaman içinde kendilerini geliştirip anne ben telekinezi oldum diyebilirler.
  4 ... spaltula
 6. 6.
  sadece büyük telekinezik hareketler yetenektirler. küçük çaplı cisimleri hareketlendirmeyi ve onlara yön vermeyi iyi bir şekilde odaklanan herkes yapabilir. önemli olan cismi * vücudunuzdan bir parçaymış gibi düşünmek ve cismin hareket edeceğine kendinizi inandırmaktır. ayrıca yardım için:

  http://www.beyingucu.net/

  edit: link düzeltildi.
  2 ... seyir
 7. 7.
  "Dünyamizi ziyaret eden bir çok ufak boyutda uzay araçlarinda hiç bir mekanik aksam bulunmamaktadir,son derece hafif özel alasimdan yapilmis bu araçlarda sadece basit navigasyon cihazlari bulunmaktadir. Bu örnek için Roswell de düsen uçan daire hakkinda yazdiklarimizi okuyunuz.Bu tür araçlarin personelinin telekinezik veya teleportasyon yetenekleri ile bu araçlari uçurabilme yetenekleri acaba var midir? Bu gün için bu araçlarin nasil uçtuguna dair henüz elimizde bir bilgi bulunmamakla beraber iki teori vardir, manyetik güçleri kullanan bir mekanizmaya sahipler veya teleportasyon veya telekinetik güçlerin kullanildigi bir mekanizma ile uçuyorlar.Tabi sadece küçük boyda olanlari kasdediyoruz.."
  2 ... destination unknown
 8. 8.
  sinan çetin'le fenomen yarışmasında sık sık karşımıza çıkan hadise. feyz aldım evde çay kaşığı bırakmadım şimdi uri geller'a bolca küfür ediyorum.
  3 ... rc cola
 9. 9.
  beyin gücüyle* nesneleri hareket ettirebilme durumu.
  öncelikle 5x5 ebatlarında kağıdın, ince bir nesne üzerinde çevrilmesiyle başlanır.
  düzey biraz ilerlediğinde, mesafe önemi olmaksızın istediğiniz bireyi isteğiniz doğrultusunda yönlendirebilirsiniz.
  yönlendirilen birey, kendi yaptığı hareketlerin içgüdüsel olduğunu düşünür.
  3 ... max jack
 10. 10.
  bir yerden sonra tehlikeli olacak eylemdir. en basta okul arkadaslariniza "ben bu silgiyi gozumle hocanin kafasina atarim olum" seklinde tripler atabiliyorsunuz, fakat yakin zamanda halusulasyon* ve de ruyanizda sacmasapan seyler gormeye basliyorsunuz. evde yalniz kalmaktan korkar dereceye geliyorsunuz; ister istemez cesitli hedeleri dusurme kaldirma faaliyetlerine girisiyorsunuz. her gece kesintisiz ruya goruyor ve hepsinin ertesinde uyandiginizda agliyorsunuz. kafayi bozuyorsunuz kisacasi.

  ugrasilmamasi gerektir. gizemli, artist adam olmaya hic gerek yok; hayatinizi ziker atar, sigaradan ickiden daha beterdir aslinda. kagit cevirmek telekinezi olmadigi gibi, baslanildiginda ileri gidilmemesi gibi birsey sozkonusu degildir. gaza geldikce devam edersiniz, en sonunda psikiyatra salya sumuk olayi anlatip vazgecmeye calisirsiniz. ama adamin kalemini yere dusurursunuz. peh.
  6 ... der meister