bugün

entry'ler (255)

yeni tasarıma geçemeyen ezik yazarlar

geçemeyenler korkmayın bir şey kaybetmediniz. bu ne facebook'a mı özendiniz acaba.

windows 8

umarım windows 8'in de sonu vista gibi olmaz. arayüz olarak windows 7 ve diğerlerinden farklı. bilgisayara ilk yüklediğimde kapatma yeri nerede diye aradım. başlat menüsünün olmaması başta garip geliyor. dokunmatik ekranlarda kullanması daha güzel olur diye düşünüyorum.

hobbit

filmi izledim, ben baya beğendim güzel olmuş. 3 boyut açısından da güzeldi.

ışıl kebap

acıbadem' de bulunan bir kebapçı olur kendileri, ve rezalet diyebilirim. eve sipariş verdim yanık bir künefe, kalın mı kalın bir hamur ve kötü bir kıyması olan pide. çok kötüydü.

yrd doç dr engin yörük

boğaziçi fizik bölümü mezunudur. bilgi olarak gayet sağlam bir hocadır. ama şöyle bir şey var derste hızına yetişemiyorum. o kadar hızlı ders anlatıyor ki dersi mi dinleyeyim yoksa tahtayı mı deftere geçireyim bilemiyorum. sanki fizik bölümü öğrencisiyiz gibi ders anlatıp, biz her şeyi biliyormuşuz gibi davranıyor. not: vize sınavı da kazıktı.

gokhan silahtaroglu

Haluk hoca gibi üniversitenin değerli hocalarından bir tanesidir. data mining ve system analysis and design derslerine giriyorum ve çok güzel ders anlatıyor. akademik bilgi açısından baya sağlam bir hocadır. kendisi de gayet iyi.

rıza haluk kul

beykent üniversitesi'nin değerli hocalarından birisidir. Akademik bilgisi baya bulunmaktadır. Güzel ders anlatıyor ve kendisi çok iyi bir hocadır.

popeyes

kfc'nin çakması olup tavukları rezalet. kesinlikle tavsiye etmiyorum.

beykent üniversitesi

paranla rezil olmak istiyorsan beykent'e hoşgeldiniz. sitede bologna süreci hakkında detaylı bilgi verdildikten sonra ders seçme işlemleri başlayacak diye bir yazı var ama gel gör ki ne bologna süreci hakkında detaylı bir bilgi var ne de ders seçme işlemleri başladı. dikey geçişle gelen bir öğrenci olup daha alttan hangi dersleri alacağım, muaf olduğum dersler nedir daha onlar bile belli değil.

29 ağustos 2012 istanbul toplu taşıma zammı

evet harç paralarının acısının nereden çıktığı belli oldu. ne güzide bir ülkede yaşıyoruz dimi. harçları kaldırdık diye milletin gözünü boyayıp arkasından toplu taşıma ücretlerine zam getiriliyor.

harçlar kaldırıldı olayının siyasi bir oyun olması

kesinlikle katıldığım önerme. seçimler yaklaşıyor, milletin gözünü boyamak için yapılan bir eylem. bakın harç paralarını kaldırdık. ikinci öğretimler ne oldu hacı.

tayyip erdoğan ın atatürk ü geçmiş olması

evet milleti ayakta uyutma konusunda doğru bir tespit olmuş. zaten başka hiç bir konuda atatürk'ün tınağı bile olamazlar.

the shawshank redemption vs the green mile

ikisi de çok başarılı filmlerdir.

the green mile

kesinlikle on numara filmdir kendisi. imdb de 69. sırada olmayı kesinlikle hak etmeyen daha üst sıralarda olması gereken muhteşem film. izlemeyenler mutlaka izlesin.

12 angry men

izlemeyenlere önerilir. 1 odada 12 adamın, çocuğun suçlu mu yoksa suçsuz mu olduğunu tartıştıkları bir film.

ikinci öğretim

an itibariyle üvey evlat muamelesi gören öğrenciler. hani harçları kalkıyordu. birinci öğretimde okuyanlar öğrenci de ikinci öğretimde okuyanlar ne. bu resmen ayrımcılık yani. ikinci öğretim de okuyan öğrencinin suçu ne. tabi ikinci öğretim harç ücretleri daha pahalı, ondan ikinci öğretim harç paralarını kaldırmak işinize gelmedi dimi. bir de tam bir şey yapmış gibi üniversite harçlarını kaldırdık diye övünüyorlar, boşuna övünmeyin devlet büyükleri. ikinci öğretimde okuyanlar da öğrenci, onların hakkını yiyemezsiniz.

finansbank

evet efendim şahit olduğum bir olayı anlatıyorum. annem nisan ayında finans banktan kredi kartı aldı (aldı diyorum ama kredi kartı başvurusu onaylandıktan 1 ay sonra kartı eline ulaştı.). kredi kartını aldıktan sonra annemi bankadan alıp kredi kartınız üzerinden size 250 liralık kredi veriyoruz demişler annem de o sıra da dışarıda olduğu için düşünmeden onaylamış. daha sonra eve gelip düşününce mantıksız olduğunu düşünüp finans bankı arayıp iptal ettirmek istemiş ama muhattab olacak birini bulmak ne mümkün. annemle birlikte finans bankın bir şubesine gidip derdini anlatıp krediyi iptal etmek istedi, bankada ki görevli biz buradan sistemi göremiyoruz onun için telefon şubesi ile halletmeniz gerekiyor dedi. annem de bu cevaba karşılık olarak telefonla konuşup derdimi anlatacak birini bulamıyorum ki dedi bankada ki görevli kadın da hiç bir şey diyemedi. annem madem bu krediyi iptal edemiyorum o zaman bankamatikten çekelim dedi, kartı bankamatiğe taktık ama krediyi çekecek bir menü bulamadık bankada ki görevliye tekrar sorduk nasıl çekeceğiz diye kartı takınca direk karşınıza menü çıkacak dedi ama menü falan çıkmadı, ne biçim banka diye söylene söylene geri döndük.

daha sonra annem kendi şubesine gidip aynı şekilde yine derdini anlatmış ve orada ki kadın da aynı şeyleri söyleyip telefon ile halletmeniz gerekiyor demiş ve annem de bunun üstüne aynı cevabı vermiş telefon ile aradığım da konuşacak biri çıkmıyor, bunun üstüne kadın annemin kulağına yaklaşarak sessiz bir şekilde telefon ile aradığınız da kredi kartı işlemlerin de bilgi güncellemeyi seçerseniz müşteri temsilcisine bağlanırsınız demiş. annem de bu devlet sırrımı bunu söylemek bu kadar zor mu yani demiş. annem eve gelince telefonla arayıp müşteri temsilcisine ulaşıp annem derdini anlattı. müşteri temsilcisi ne dese beğenirsiniz? biz buradan sistemi göremiyoruz şubenize gidin. kardeşim siz milattan önce kalma sistemi mi kullanıyorsunuz da hiç bir bilgileri göremiyorsunuz anlamıyorum neyse ben devam edeyim. annem bir türlü iptal edemedi, ay sonunda ekstresi geldi ve kredi 6 taksit yapılmış bir şekil de ödenmeyi bekliyor. annem almadığım parayı niye ödeyeyim ki diyerek tekrar aradı bankayı bu sefer bir kadın açtı, ne hikmetse bu sefer annemin bilgilerini görebildiler ve bu sefer de size iki defa kredi verilmiş dedi. annem sinirlendi etti, sonra kadın ben krediniz iptal ediyorum ama iptal ettiğiniz için ceza olarak 10 lira ödemeniz gerekiyor dedi kadın, annem de yeter ki iptal edin 10 lirayı öderim ne olacak dedi. kadın krediniz iptal edilmiştir, ceza ücreti 10 lira ödeyeceksiniz sadece dedi ve telefon görüşmesi sonlandı.

efendim 1 ay geçti kredi kartı kesildi ekstre geldi ve annem ekstreye baktığında kredinin hala ekstrede gözüktüğünü ve ceza ücreti olan 10 liranın da alındığını gördü. bunun üzerine yine bankayı arayıp konuştu ve karşılık olarak onu ödemenize gerek yok bir daha ki ay yansıtılmayacak dendi. annem bunun üzerine kesilen kredi ücretini ödemeden aylık olan borcunu ödedi.

dün tekrar 1 ay dolup anneme ekstre geldiğin de yine aynı şekilde kredi taksitinin ekstreye yansıtıldığını gördü ve sinirli bir şekil de bankayı aradı. bu sefer bir erkek çıktı ve annem derdini anlattı adam sizi beklemeye alıyorum bilgilerinize ulaşacağım dedi, annem 15 dakika telefonda bekletti daha sonra bilgilerinize ulaştım bu kredi iptal edilmemiş dedi. annem sinirli bir şekil de nasıl iptal edilmemiş dedi ben daha önce bir bayan ile görüştüm krediyi iptal etti ve bana krediyi iptal ettirdiğim için ceza olarak 10 lira ödemem gerektiğini söyledi dedi ve ben geçen ay bunun cezasının ödedim, gelen ekstrede de bu iptal ceza bedeli olarak gözüküyor dedi. bunun üzerine adam yine 20 dakikaya yakın annemi beklemeye aldı. annem sinirli bir şekilde bekledikten sonra, adam siz bu parayı çekmişsiniz burada öyle gözüküyor dedi. annem iyice sinirlendi çekmediğim parayı niye ödeyeyim kardeşim ben parayı çekmedim dedi. tartışma uzadı gitti. sonuç ne diye sorarsanız sonuç 5 gün için de mesaj olarak gelecekmiş.

ben hayatımda bu banka kadar rezil, berbat bir banka görmedim. telefon ile ararsın biz sistemi göremiyoruz derler. krediniz iptal edildi ceza ücretini ödeyeceksiniz derler, ceza ücretini ödersin bir de üstüne kredi iptal edilmemiş olur, ayrıca kredi kartını eksik ödedin diye bir de faiz ödemek zorunda kalırsın. çok rezil bir banka.

film izlerken kayan alt yazı

çok sinir durum, insan film izlemekten vazgeçiyor. ama uygun alt yazıyı indirince sorun olmuyor.

türk ün uzayla imtihanı

bu kadar salak bir dizi olamaz. ama suç bizim milletimiz de oturup bu salak dizileri izliyorlar. sonra toplum niye ilerlemiyor. sen böyle salak dizi çekip, yayınlanmasına izin verirsen tabi ilerleyemez bu toplum. nerede saçma sapan diziler var yayında, ama nerde düzgün birşeyi anlatan dizi var iki bölüm sonra yayından kaldırılıyor. milleti siz anca böyle ayakta uyutursunuz böyle salak salak diziler yaparak.

burger king

hamburger yemek istediğimde direk tercih ettiğim yer. ama malesef son zamanlarda kalitesini bozmaya başladı. patatesleri yağ çekmiş ve soğuk durumda. eve serviste hız sorunu var.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.