bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Kışkırtma.
  3 ... italiano
 2. 2.
  (bkz: provoke etmek)
  1 ... bahdeniz
 3. 3.
  eylemde, etkiden çok tepkiden çıkacak sonuç önemliyse; bu, provokasyon. oysa genelde türkiye'de etkiyle uğraşılır. ama provokasyonla suikast farklı. bir suikast, provokasyon izlenimi verebilir. soldan bir adam öldürüle-cekse, sağcı bir kişiye görev verilir, örgütün üzerine yüklenir. amaç, provokasyondan çok ortadan kaldırmadır.
  2 -1 ... giray
 4. 4.
  şu aralar aydın doğan tarikatı tarafından yapılan şeydir:
  nedense mersin'li bir çiftçinin recep tayyip erdoğan'a "nerdesin lan tayyip?" diye bağırmasını ilk milliyet gazetesi kamuoyuna duyurmuştur.
  3 -1 ... hunlu
 5. 5.
  bir şekilde aynı ortamı uygun şartlar altında paylaşan kişilerin, birbirleriyle çatışma durumuna geçmesini sağlayan alçak eylem veya eylemler topluluğudur. hayatın her alanında karşılaşmak mümkündür. hatta sözlüğümüzde bile bu eylemler başarıyla ve herhangi bir müdaheleyle karşılaşmadan sürmektedir.. * sadece bir günden* verilecek örnekler bile durumun vehametini ortaya koymaktadır..

  (bkz: türkiye nin sorunu kürt milletidir)
  (bkz: türkiye ye şeriat gelecek beklentisi)
  (bkz: üç saatte erivan ı alırız)
  (bkz: kürtlere asimilasyon)
  (bkz: fethullah gülen e fetoş diyen zihniyet)
  (bkz: özgürlükleri kendi tekelinde sanan solcu adolf lar)

  bu tür gereksiz polemiklerin sözlüğümüze hiçbir şey kazandırmayacağını anladığımız zaman her şey daha güzel olacaktır..

  hayatın her alanında provokasyonlar var; kanmayalım, kandırmayalım..
  5 ... intensivecare
 6. 6.
  yanlış olan bir şeyi birileri düzeltmek adına protesto ederken, sözde aynı amaçla insanları kışkırtmak, amaçtan saptırmak, düzeni bozmak dışında bir şey yapmamaktır. bunu yapan kişiler yanlışı düzeltmekten ziyade hatanın üzerine hata ile giden provokatörlerdir.

  bir konudan nefret eden taraf, aynı konuyu sahiplenen taraftan daha çok o konunun üzerinde gitmekte, ortamı germekte, bulunduğu topluluğu asıl amacından uzaklaştırmaktadır. üstelik ortada bu tavrı gerektirecek bir durum yokken ki, durumuda yaratan kendileridir.
  ilgili olarak; (bkz: provokatör)
  2 ... fashiondesigner
 7. 7.
  kışkırtma faaliyetleri, daima düşman güçlerin kendilerine yabancı kuvvetler arasına sızarak yaptıkları tertiplere denir."1 Mayısı " hatırlatan cümle
  1 ... wers
 8. 8.
  şu anda seçim sonrası bazı güçler tarafından bilinçli bir şekilde yapılan şey. Şöyle ki efendim televizyona çıkan bir iki sözde aydın türkiye'nin yarısı aptaldır diyor. bilinçli bazı kişiler msn iletilerin floresan ile ilgili duygularını ifade ediyor. bazıları da kapak olsun diye iletilerine ampul koyuyor. Ne oluyor yahu? Futbol maçında mısınız? silkinin ve kendinize gelin. bu ülke bir seçimle ikiye ayrılmaz. Bu ülke yüzyıllarca bir sürü farklı dini hoşgörüyle içinde barındırmış. Bundan sonra ampulmuş okmuş diye ikiye mi ayrılacaksınız. Esas olan meclise girenlerin iyi ve kötü yanlarını halka anlatmak ve çözüm yolları oluşturmaktır. Şimdi ampulmüş okmuş boşverin bunları. Önemli olan ülkenin ferahı onun için çalışın provokasyon için değil.
  7 -1 ... fehimsiz ekmek
 9. 9.
  dinci medya sözlüğünde "biz bir halt yedik, hemen başkalarının üstüne atmalıyız!" anlamına gelen sözcük.

  dinciler tarafından suikast mi işlendi, bomba mı patlatıldı, atatürk'e hakaret mi edildi? ertesi gün açın bakın dinci medyayı, hepsinde göreceğiniz kelime aynıdır: "provokasyon!"

  asla şaşmaz!
  2 -3 ... reverse engineering
 10. 10.
  her 1 mayıs öncesi polisin yaptığı açıklamalardır.
  -1 ... lock