1. 1.
  emniyet müdürlüğü'nün özel harekat timi. şimdi, afganistan ve ırak'ta türk diplomatları koruyacaklar.
  2 ... response if under duress
 2. 2.
  (bkz: poh)
  2 -4 ... bilmem
 3. 3.
  bostancı baskınında sıçandır. 7 saat- 7 saat yahu!- süren çatışma boyunca teröristi etkisiz hale getirememiştir, bu süre zarfında tek kişi etrafa mermi ve bomba yağdırmaya devam etmiştir. terörist en sonunda, üst kattan hücre evine atılan bombayla etkisiz hale getirilebilmiştir. adamın elinde rehine olsa, rehine de ölecek. rehine olmadığına yönelik istihbarat varsa eğer, ulan madem böyle bir imkan var, en başından yapsanıza arkadaş, sniperla indireceğiniz yok zaten..
  1 -9 ... arjantino
 4. 4.
  ankara'da polis haftası nedeniyle ankamall'da açılan sergide bazılarıyla tanıştığım birim, ağır silahları var, yaşlı olanları bile rambo gibi. tırstım uzun konuşmaya.
  7 ... opusmagnum
 5. 5.
  birbirlerine genellikle hacı* diye seslenen kişilerden oluşan ve tasviye edilmeden önce pkk'yı bitiren timdir.

  sadece şehir efsanelerinden oluşan bordo bereliler, polis özel harekat timinin yanında anca kum ile oynar.
  6 -18 ... coolgoose
 6. 6.
  bir çoğu tasviye olduktan sonra büyük şehirlerde ve tatil yörelerinde ya ilegal koruma işlerine girişen ya da doğrudan mafya kelleci olan, kaçak göçek denilince doğu'daki rüşvetçi kekoların ilk gittiği aders. ayrıca; cemaat ergenlerinin pkk'yı bitirdiğini iddia ettiği oluşum. pkk 1998-2002 arası durduysa; o iş silah ile değil o dönemki siyasi iktidarın basiretinden kaynaklıdır. yoksa ne bordo berelisi ne özel harekatçısı... hepsi fıs! ha şunları da gördük, o şehir efsanesi denilen bordo bereliler çok özel harekatçı g.tü toparlamıştır araziden! bilmeden konuşmak olmaz, heleki cemaat güdümlü şark kurnazlığı yaparak bir kurumu diğer kurum ile kapıştırmak itliktir, şerefsizliktir, ibnoluktur...
  5 -16 ... kerameti kendinden menkul
 7. 7.
  tasviye olduktan sonra bir çoğu karakol görevlerine geçen polislerdir. onlarca özel harekatçı polis tanıdım, bir çoğunun boğazından tek lokma haram geçmemiştir, ki illegal işlere bulaşsınlar.*
  illegal işlere bulaşacak olsalardı, devlet sayısız mermi ve mühimmat verdiği zamanlar bulaşırlardı. hatta pkk'nın uyuşturucu tarlalarını ateşe vermek yerine belli bir komisyon karşılığında yöredeki zengin ağalara satarlardı!

  o değil 98-00 arasında ne biçim bir siyasi gücümüz varmış ki pkk'yı durdurmuşuz. pehh.

  bordo berelilerin özel harekatçıları araziden toparladığını düşünmek ise çok gariptir. nasıl toparlamışlar, pkk'dan mı kurtarmışlar onu hiç anlayamadım!

  not: ben scientlogy cemaatinden miyim acaba? yoksa hacı kelimeni kullandım diye şakirt mi oldum? beni hiç tanımayan bir adam, bu kadar çabuk etiketleyebildi beni bravo. süper gözlemciymiş. hiç kimseye hakaret etmedim, edecek kişiler kendi acizliklerinde boğulur.
  15 ... coolgoose
 8. 8.
  yanlışım, doğruyum bilmiyorum ama terörle mücadelede bu ekiplerin kullanılmasından vazgeçildi galiba.
  içim yanmış. pek çok kişi gibi. 7 ana kuzusu daha şehadete ermiş bugün.

  doğrudan duymuşluğum vardır. özel harekatcılar tam bir terörist avcısı idi ve kayıp verme ihtimalleri çok daha azdı.

  kaynağı önemsiz olmak kaydıyla hafızama kazınmış bir ustalık vardır.
  birkaç terörist kırsal bir yerde kıstırlır. öyle yüzlerce kişi ile değil 3-4 kişi ile. tim elemanının teröriste seni almaya geliyorum şeklinde yaklaşması ve sonunda etkisiz hale getirmesi.
  işte bu ustalık ve eğitimin verdiği kendine güvendir.

  şimdi sorarım bu ekipler neden lağvedildi. kim etti. şimdi çok mu daha iyi terör durumu.
  5 ... pilotmont
 9. 9.
  bostancı baskınında sıçmayan operasyonu noktalayan polis birimidir. öncelikle bu arkadaşların orada paintball oynamadıklarını birilerinin anlaması gerekiyor. polis özel harekat plansız ve programsız hareket edip kayıp mı versin? bunu mu bekliyorsunuz? adı üstünde "özel harekat" yani taktik ekip. maalesef çatışma alanında işler gideyim basayım, bi flash çakayım sonra ver elini headshot gibi olmuyor. bir operasyonda binanın yapısı, giriş çıkışları, çevre gibi şeyler de önemlidir. öyle kafana göre aceleyle giremezsin bir binaya. kalbur olursun. özel harekat bu operasyonun hakkını vermiş, terörist ite haddini bildirmiştir.
  güneydoğu'da hala kullanılmaktadırlar ancak yanlış bilinen bir şey var. özel harekat birimleri arama faaliyetlerinde bulunmazlar. arama faaliyetleri sıradan personel tarafından yapılır. özel kuvvetler ise çatışma bölgesine, görev bölgesine direk intikal ettirilirler.
  ayrıca polis özel harekatçılara mafyacı, çete lideri ve benzer suçlamalarda bulunanların çok büyük ayıp ettiğini belirtmek isterim. unutmayın ki o insanlar sizin için canları pahasına görev yaptılar yıllarca. terörist dolu dağlardan, milis dolu şehirlere geldiler. kimi zaman uyuşturucu kaçakçısıyla çatıştılar. o yüzden laflarımızı iyi seçelim. amerikan filmi havasında takılmayalım. yok emekli olan mafya oluyormuş, şuymuş buymuş. ha bak doğru olan bir şey vardır , bunlar güvenlik müdürlüğü yaparlar. bırak bir zahmet te onu yapsınlar! adam polis akademisinde eğitim görmüş, askerse harp okulundan çıkmış kim daha iyi bilecek onlardan güvenliği?
  neticede hepsi türk devletinin keskin kılıcıdır. disiplinli, iyi eğitimli, vatan sevgisiyle yaşayan abilerimiz hatta ablalarımızdır *. laflarımızı dikkatli seçmemiz gerektiğine inanıyorum.
  12 ... kara gomlekli
 10. 10.
  aranan kan bulundu. bunda sadece devletin politikası etkili değil. bilin istedim.
  1 ... gulhan seven adam