bugün

Sırf sabahları Pokemon izleyebilmek için sınıfımı değiştirmiştim. Sabahçı idim, öğleyinci olmuştum ana babaya yalvar yakar zorla.
Geçmiş olsun oyunu.
görsel
ne demek bozmuş. xyz sezonu en süper sezon. animasyon, savaşlar tavan yapmış durumda. shounenlerden farkı yok.
Ash salağının ligi yeniden kaybetmesiyle iyice gözden düşen anime. Yapımcının adını alıp da bu kadar loser olan başka bir karakter yok herhalde.
alain'e kaybetti ama team flare'i mahvedeceklerdir.
tekrardan izlemeye başladığım çizgi dizi. şu an 2. sezon 36. bölümdeyim. insan hiç sıkılmaz mı ya. *
her yeni sezonda jenerik müziği değişiyor ama hiç biri ilk sezon ki kadar efsane değil...
görsel
bir efsanedir.
http://www.youtube.com/watch?v=3JpmScfGDtU
Günümüzde popüler olan pokemon mobil oyunu aslında bir çizgi filmdir ve Japon oyun yapımcısı Satoshi Tajiri tarafından yapılan bir oyundur. Bu çizgi filmin konusu " Ash Ketchum, geleceğin büyük eğitmeni olacaktır. 10 yaşına bastığı gün Pokémon'unu alacağı için çok heyecanlıdır. Sabah biraz geç kalır haliyle, koşarak Profesör Oak'ın labaratuarına gider. Profesör Oak Pokémonlar hakkında detaylı bilgiye sahiptir. Adı üstünde, bir profesör. Profesör Oak ona geç kaldığını ve de bütün Pokémonların alındığını söyler. Ama bir Pokémon kalmıştır, Pikachu. Fakat bu Pokémon hiç söz dinlemez, hatta Pokétopu'na bile girmez. Ash ise çaresiz kalmıştır, kabul eder. Dışarı çıktığında rakibi Gary Pokémonunu almış, hatta hava atıyordur. Gary yola çıktığında, Ash kafasına Dünya'nın en büyük eğitmeni olmayı kafasına koymuştur. Gary ise artık onun en büyük rakibidir. Profesör Oak ise ondan bir istekte bulunur, ona Pokédex verir ve Pokedex'i tamamlamasını ister. Ash ise çaresiz kabul eder. "
Eğer sizde pokemon oyununu oynuyorsanız ve hala pokemon çizgi film serisini izlemediyseniz kaçırmayın derim. Nerede O Eski cizgi filmler.

Benim hatırladığım ve en beğendiğim Pokemonlar ;

Bulbasaur : iki tipli Çim/Zehir tipi bir pokemondur. Ulusal Pokédex'te ilk Pokémon ve aynı zamanda Kanto ve Fiero Pokedex'inde de ilk pokémondur. Kanto Bölgesi'nin 3 Başlangıç Pokémon'undan biridir, oyuncu aynı zamanda Charmander ve Squirtle'da oyuncu tarafından seçilebilir.

Pikachu : Pika türünden çıkmış bir Pokémon'dur. Kolaylıkla fark edilen özellikleri; sarı tüylerinin ve sırtında kahverengi çizgilerinin olmasıdır. Yanaklarındaki kırmızı noktalardan elektrik salınımı yapar.Vücudundaki elektriğin yayımı sayesinde çeşitli saldırılarla genellikle karşısındaki rakibi geçici olarak felç eder.

Magneton : Magneton gelişim evresinin son aşmasındadır. Aynı Magnemite gibi manyetik güçleri sayesinde havada durur ve düşmanlarını felç edebilir. Ayrıca metalden olması ona zehirlenmeme gibi bazı avantajlar kazandırır.

Arcanine : Efsanevi olmayan en güçlü ateş pokemonudur. Önceki değişim evresi Growlithe'dir.Ateş taşı kullanılarak evrimleşir.

Vulpix : Ateş türünde bir tilki pokemonudur. Vulpix, Japon kültüründeki tilki kitsune'den ilham alınarak yaratılmıştır. Bu ateş türünde tilki pokemonun altı kuyruğu bulunur, doğumunda beyaz olan kuyruklar giderek koyulaşır ve büyüdükçe yeni kuyruklara yer açmak için kıvrılırlar. Vulpix, evrimin ilk aşamasıdır, aynı zamanda ilk nesil pokémonlarından biridir. Vulpix Gelişince Ninetales olur.

Pokemon GO içinde bulamayanlar için : http://fullprogramindirse...-sorunsuz-resmi-oyun.html
Dünyayı kasıp kavurduğu iddia edilen oyun, benimce çocuklugumun çizgi filmi.
Çizgi filmin başrol oyuncusu, albüm yapacağını açıklamıştır.

görsel
http://www.youtube.com/watch?v=uj5uoAo10js
küçük kuzenim şuan bizim salonda avlıyor.

çok başarılı bir oyun.
isminin bile kocaman bir adamı ağlatmaya yetebileceği efsane bir çizgi dizinin adıdır "pokemon"...
Yanında go görmeyince rahatlatan hede.
efsane bir xy&z sezonundan sonra, sun&moon sezonu grafikleriyle tepki çekmiştir. biraz çizgi filme döndü sanki.
en başından en sonuna kadar her bölümünü ve filmlerini izlediğim anime. satoshi-gekkouga karizmasının arkasından çimmeli bilmemneli sun&moon'la alola adasına geçtiklerinde başta aşırı derecede garipsedim. sonradan yavaş yavaş alışmaya başladım.

ama yine de o xy&z sezonu bana göre animenin 20 senesinin açık ara en en en iyi sezonudur. tempo ve sertlik oldukça yüksekti. ash karizmaydı, greninja da öyle.

xy&z'de pek ön plana çıkmayan pikachu'yu sun and moon'da daha sık ön planda göreceğiz anladığım kadarıyla.

ha bir de ingilizcesi 15 bölüm geriden geldiği için japonca izlemek zorunda kalıyorum. o kadar da rahatsız etmiyor aslında.
19. Sezonu hala devam eden anime.
özledigimiz cizgi dizilerdendi neden? çünkü bir hikaye var bir akış var bu yüzden günü gününe izlerdik. şimdilerde regular show ve adventure time bir yetişkin için idare eder çizgi filimlerden.

arkasindankonusulanadam
görsel
özledik seni pikaçu reis..
Ben çarmendırcıyım. Balbazarda fena değil hani. Cigili gelince kaçamazsa o fena işte.
2. sınfa gidiyordum ozamanlar yıl 2002
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar