1. 1.
  bu gibi oyuncuların gol atması değil oyun içinde olması teknik direktör için önemlidir. çünkü rakip takım için hava toplarında tehdit oluşturması yanısıra indirdiği toplarla arkadaşlarına pozisyon hazırlar. hele bir de hakan sukur gibi sürekli sağa sola kaçanı varsa * bulunmaz bir nimettir. ama böyle oyuncuları bu şekilde kullanmak istiyorsanız mutlaka arkasında iki 3 tane hızlı topa hakim * sürekli dolaşan oyuncular kullanmalısınız.

  farklı bir versiyonu için
  (bkz: uzun boylu kazma forvet)
  1 ... city walk
 2. 2.
  Hakan Şükür bu işi türkiye'yi bırak dünyada en iyi yapan forvet tipidir günümüz futbolunun ihtiyacı bir santrafordur pivot santrafor...Yeteneksiz olsalar dahi bazen boy uzunluğu yüzünden tercih sebebidir...

  (bkz: peter crouch)
  2 ... lefter
 3. 3.
  (bkz: nikola zigic)2,03 boyundaki sırbistan-karadağ forveti ve 2,02 boyundaki çek cumhuriyeti forveti (bkz: jan koller)in girebileceği tanım.
  1 ... amadeus
 4. 4.
  hakan şükür için söylenen sayısız tanımlamalardan biri.
  2 -1 ... fth
 5. 5.
  (bkz: hakan sukur tipi forvet)
  1 ... fowler
 6. 6.
  bu tip oyuncular genelde kazma olurlar. teknik nerdeyse sıfırdır. sadece uzun boyları sayesinde tercih edilirler ve çogu zaman takıma faydaları dokunmaz. çünkü bu sırıgı gören herkes topu şişirir ve oyunun doldur boşalta dönmesine sebep olurlar.son zamanlarda en tipik örnegi ersen martin. *
  3 -1 ... repeat after me
 7. 7.
  beceriksiz tek özelliği uzun boylu olması olan "topu ayağına atacağına kafasına at" tarzındaki forvet tipleridir. kaleciyle karşı karşıya gol kaçırmasıyla ün yapmışlardır.
  2 -1 ... hataliysam ara
 8. 8.
  misal; (bkz: john carew)
  1 -2 ... isildur
 9. 9.
  (bkz: hava toplarında etkili olmak)*
  1 ... beyaz etli prens
 10. 10.
  (bkz: pilot santrafor)
  1 ... beyaz etli prens