bugün

Bursaspor un son transfer rezaleti. ulan erkan körüstan, bir parça onurun varsa sana layık olmayan, bir kaç beden büyük gelen Bursaspor başkanlığından istifa edersin!
Fernandao lakaplı golcü futbolcu. 1,92 boyunda.
adı çok tanıdık gelen ama tanınmayan oyuncu. hayırlı olsun.
Bugünkü bursaspor eskişehir maçında ilk süper lig maçına çıkıp 2 de gol atmış pivot santrafordur.
ikili mücadelede çok sağlam. ayakta kalan hep o oluyor.
fiziği de baya iyi. 1.92 boyunun yanında sağlam vücudu süper lig de stoperlerin işini zorlaştıracak.
bursaspor çok iyi iş çıkarmış.
mario jardel tadında bir golcü.
bursasporlu forvet.
bursasporlu forvet.
takımını ateşleyen, mücadeleci, fiziğini avantaja çeviren ve o fiziğe göre gayet hızlı olan, son vuruşlarını geliştirmesi gereken bursaspor futbolcusu.Çift forvet sisteminde yanında Kenny miller gibi bir bitirici ile oynadığı takdirde takımını çok rahat şampiyon yapabilecek kapasitededir.
6 nisan 2014 bursaspor sivasspor maçı'nda hattrick yapan forvet.
Tam bir kuvvet abidesi, tsl de oynayan forvetler arasında galatasaray ortasahasına en uygun olanı aynı zamanda.
türkiye'de lig ve kupa olmak üzere çıktığı 20 maçta 11 gol atmış 4 asist yapmıştır. güçlü ve bitiricidir. bu performansı 1 sezon daha sürdürürse bursaspor kendisini avrupa'ya özellikle de italya ya da ingiltere ligine satabilir.
Futbolla karateciligi karistiran gereksiz ve yeteneksiz futbolcudur.
coni abiye benziyo lan bu.
Bugün de golünü yağlamış Bursasporlu dev futbolcu.
bugunde 2 tane atmış kiralık forvet.
kontra ataklarda ok gibi uzayan santrafor. helal olsun. nasıl yetişiyor nasıl vuruyor, vallahi bravo.
Türkiyede pivot santraforluğun kitabını yazan adam, ben mi eyyam yapıyorum bilmiyorum ama son vuruşun yapılacağı pozisyonlarda bir türlü bu abiye gitmiyor pas kendisi ekmeğini taşdan çıkarıyor çoğu kere üstelik bunu yaparken çok iyi duvar olup volkan şen ve saz arkadaşlarına harika koşu alanları yaratıyor.

Edit:Santroforu öyle bir yanlış yazmışım ki dehşete düştüm resmen, düzeltildi.
Edit2:Bana santrafor yazmak nasip değil galiba bu sıralar.
http://galeri.uludagsozlu...ernando-viana-de-santana/
galatasaray'ın almasının çok da kolay olmadığı forvet. ama hocanın istediği de herkesin malumu.

anlaşılması gereken 2 kulüp olması işi zorlaştırmakta.

aslında bursa'daki ekonomik sıkıntı yüzünden birkaç oyuncu teklif edilerek sıkıntı aşılabilir.

paranense tarafına bakarsak sezon sonunda mukavelesi bitecek ve 5 milyon euro satın alma opsiyonu bulunuyor.

mukavelesi biteceği için bu fiyat da iner aslında.

önümüzdeki günlerde netleşebilecek bir transfer olmakla beraber bursa'nın çok kolay razı geleceğini sanmıyorum, uğraştırırlar.

fernandao'ya gelirsek iyi futbolcu. drogba'dan sonra fiziği yerinde, top tutan, gol atan, ısıran, indiren bir forvetin eksiğini çok hissetti galatasaray.

ama şartlarla alakalı tabi.
saglam topcudur, bitiricilik, guc, oyun vizyonu bakimindan ama tir gibi agirdir. gs nin isine yarar burakla oynarsa.
not:bjk
fizik olarak sağlam ancak vuruslari o kadarda iyi olmayan futbolcu gs de oynarsa daha çok markaj uygulanacak buradaki kadar etkili oynayacagini sanmiyorum.
galatasaray'a kobrayı salmış olan aslan parçası.
bir bursaspor taraftarı olarak asla türkiyeden bir takıma satılamaması düşüncesindeyim. eğer elde tutamayacaksak avrupalı bir takım satılsın. bizim çirkef zengin istanbul züppelerine gitmesin.

nazar değmesin ama bu form grafiğiyle bursada kalmayacağı kesin gibi.
pozisyonlara daha kontrollü girmesi gereken futbolcu. egemen olmakla fernandao olmak arasında fark vardır en neticesinde.

(bkz: 15 şubat 2015 fernandao nun gördüğü sarı kart)