(bkz: where wish you here)
(bkz: is there anybody out there)
p.u.l.s.e.
roger waters, live in berlin.
delicate sound of thunder.
animals.
dark side of the moon.
wish you were here.
the wall.
the division bell.
a momentary lapse of reason.

bence en güzel eserleridir.
en çok öne çıkan şarkısı sözlerinden dolayı another brick in the wall dur.
zaten ingilizlerin müzik anlayışını hep sevdim.
sonuçta the beatles ve deep purple da ingilizdi.
ayrıca roger waters gittikten sonra, şarkıları biraz daha mı serleşti ne?

edit:

meddle ı unuttum. echoes a hakaret ettim canlar affedin.
rock müzikte altın bir sayfa. sanatsal kaygıları en üste tutupta popüler olabileceğini gösteren bir fenomen.
gonul tahtinin sarsilmaz, devrilmez grubu. oyle ki onlari tanimlayacak kelimeleri bile secerken heyecan duyuyorum. alla'im, tesekkurler onlari yarattigin icin!
(bkz: über alles)
geriye ne kaldı;
so, so you think you can tell
heaven from hell,
blue skies from pain.
can you tell a green field
from a cold steel rail?
a smile from a veil?
do you think you can tell?

and did they get you to trade
your heroes for ghosts?
hot ashes for trees?
hot air for a cool breeze?
cold comfort for change?
and did you exchange
a walk on part in the war
for a lead role in a cage?

how i wish, how i wish you were here.
we're just two lost souls
swimming in a fish bowl,
year after year,
running over the same old ground.
what have we found?
the same old fears.
wish you were here.
marooned adlı enstrümantal şarkısı mutlak dinlenmelidir.
genc yasta kalp krizi nedeniyle kaybettigim bir arkadasimin taptigi gruptu.
hala dinleyince akla gelir ve parcalarinin mukemmelligiyle de kendinizi tutamazsiniz, gozlerinizden ya$lar bo$alir..
tadından yenmez...
Grubun ismi Syd Barrett' in Pink Anderson ve Floyd Council' in ilk isimlerini birleştirmelerinden gelir..
orjinal albümlerini almak isteyenler için ideefixe nin muhteşem bir kampanya yaptıkları grup ötesi bir şey.
müziğin nirvanaya ermiş halidir.
herkesin duyduğu ama herkesin dinlemediği grup.
her şarkısı ile şarkılarındaki her nota ile insanın kalbine dokunan. insanın kalbini acıtan gelmiş geçmiş en iyi en kusursuz müzik grubu.
Live 8'den görülüyor ki yıllarca birbirlerini yiyen gilmour ve waters'ın sahnede bütünleşmesi bütün seyircileri ve kendilerini heyecanlandırmıştır.Hele dikkatlice bakın roger waters'daki hırs 20 küsür yıl sonra yeniden grupla konser vermesi onu bayağı bir heyecanlandırmışlar.
Kolay mı yıllarca insanlar sizi beklediler be abi...
Keşke para için bu kadar atışmasaydınız...
Keşke sırf hırslarınız için bu kadar yoğun bir duvarı aranıza örmeseydiniz.
bütün zamanların en iyi grubu.müzik diye bir şeyin varolmasına şükretme sebebi.hiç bir albümlerinde boş olmayan grup. (bkz: bunu yapan insan olamaz)
onumuzde ki aylarda kibrisa gelmek istedigi gibi bir haber var ve amaclari 1990 berlin konserinde yaptiklari sinirda yapilan konser olayin aynisini gerceklestirmek. yani sinirin bir tarafinda biz diger tarafinda onlar, kibris halki belki uzun zamandir ilk kez bu kadar birbirine yakin olabilicek. su anda guney tarafinin itirazlari mevcut fakat anlasmalari durumunda gercekten mukemmel bir gorsel,isitsel ve barissal solen olacagi kesindir.
sadece hey you uğruna bile sevilebilir.
rakı kokulu alkollü bünyenin her türlü hissiyata sürükleyen grup. radiohead diyorlardı alkolik bünyeler için bence pink floyd alkollü bünyeye iyi gelir.
Konser DVD'si bulunursa kaçırılmaması gereken grup. David Gilmour'un ellerinden öperiz bu vesileyle.
another brick in the wall parçasıyla kitleleri etkisi altına almış grup. öyleki bendeniz dahi öss denilen illete girerken kafamda bir yerlerde the wall parçasıyla işaretledim her neyi işaretlediysem. sınav hakkında artık varın gidin gerisini siz düşünün.*
eğer ki biri kalkıp bana müziğin son noktası nerededir arkadaşım diye sorarsa, hiç düşünmeden pink floyd derdim. albüm olarak ayırt etmek zor. şarkılardan iyileri şudur demekte zor. her biri iyidir, her albüm başyapıttır. her şarkı mükemmeldir.
kısacası, bu grup için "şunu dinleyin birde şunu" gibi önerilerde bulunamayacağım. mümkünse gidiniz her albümünü ayrı ayrı dinleyiniz. sonra mı?
sonra taparsınız zaten.**
kuruluşundan beri 3 tane solist değiştirmiş gruptur.
ayrıca zamanında roger waters'la davalı bile olmuşlardır.
en büyük özelliklerinden biri konsept albüm yapıyor olmalarıdır.
ekşi sözlük'te beatles ve rolling stones'a göre daha çok sevilen ve dinlenen müzik timsali efsane grup.
kesinlikle ankaralı namık'tan daha iyi.