bugün

hostes kadar fantazisi olmayan meslektir.
Parası olan, parası için pilot oluyor artık. En kötüsü de beşinci kattan aşağı bakamayan, 'peder inşaat işinde' kafasında adamlar uçak kullanacaklar.
Gayet havalı bir meslektir. Parası da iyidir. Şekliniz şemaliniz de güzeldir. Rahattır da. Daha ne olsun be kardeşim. Çalışma saatlerini bilmiyorum tam olarak o konuda bilen biri aydınlatırsa sevinirim.
2. Meslek olarak icraa etme ihtimalim olan meslek.
O pilot f16 kullanıyorsa şapka çıkartırım. Vatan size minnettardır. Bizim için çarpışan şahinlerdir. Allah utandırmasın...
Geçmiş olsun seçilene kadar pelte olursun. Helvanı yerler belki de. Nasip.

Edit:eksini verdim teğmenim.
gözlük var ben de okul bitince thy de pilot olabilir miyim ki acaba. şuan okudugum bölümün mesleğini yapmak istemediğimin farkına 3. sınıfta vardım.
Ülkemizde sadece paraya bakan bir şeydir. Anadolu üniversitesinden başka tüm pilotajlar ücretlidir. Ayrıca lisans düzeyinde eğitim aldıktan sonra uçuş okullarından da belge alınabilir fakat iş garantisi vermiyolar.
Argoda kullanılan maddenin etkisini göstermesi durumu.
thy mülakatlarına girip hayalleri yıkılmış bir şekilde çıkma durumudur. alım az katılımcı fazladır. çünkü maaşlar çekicidir.
birçok kişinin çocukluğunda hayal edip sonrasında peşine düşmediği ve hayalinde kalan mesleği icra etmektir. pilot olmak için sadece ülkemizde bile birçok farkı alternatif yol bulunsa da insanımız genelde araştırmaya üşendiği için erteler, erteler, erteler ve unutur. diğer tip insanlar özel mesaj ile ulaşırlarsa sorularını elimden geldiği kadarıyla yanıtlamaya çalışırım. (pilotaj öğrencisi)
bende oluyorum bazen
sabah olunca bitiyor ama.
birkaç on bin avro ve yüz saati aşkın eğitim ile uçuş lisansı alabilirsiniz, türkiya'da bunu sağlayan kurumlar var.
Savaş pilotu iseniz saygım sonsuz. Diğerlerini iplemiyorum.
En guzel hosteslerle yatip kalkarsin oyle bir meslek.
Sanki bana gece 3 te kalkıp it dalaşı yapıyor bu ülkede trafikte otomobil kullanabilen herkes pilot olur f16 hariç.
Dünyayı kimsenin görmediği açılardan görebilmektir. Gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel olur.
1000 kere işinizi düzgün yaparsınız 999'u iyidir belki 1 tanesi çok da elinizde olmayan sebeplerle kötü biter. 200 kişinin ölümüne neden olabilirsiniz. Ya da kurtulursunuz kimse ölmez ama uçak hasar almıştır kusurlu bulunursunu deli tazminat ödersiniz.

Parası iyi ama olmak istemem.