Advertisement

 1. 30.
  dead alive filmini çeken adam nasıl yüzüklerin efendisi'nde smokinli yönetmenler kulübüne girdi hâlâ anlayamadım. 500 milyon dolar serveti var.
  ... do re mi fa ha ha ha
 2. 29.
  önceden dizi projesinde yokum demişti ama belli ki fikir değiştirmiş yönetmen. sevindirici haber, zira onun vizyonu olmadan çok kopuk olurdu dizi filmlerden.

  https://ortadunya.com/diz...lerin-efendisi-dizisinde/
  ... beregore
 3. 28.
  Hobbit film serisiyle lotr serisini katleden yönetmen.
  -1 ... kudurtanbazlama
 4. 27.
  (d. 31 Ekim 1961) üç kez Akademi Ödülü kazanmış Yeni Zelandalı film yapımcısı, senarist ve yönetmen. Kariyerinin ilk döneminde slasher türü filmler çekti. ilk filmi Bad Taste'i 1987 yılında çekti. Bu filmin aldığı olumlu yorumlardan sonra Meet the Feebles'ı (1989) yönetti; ancak bu film, Bad Taste kadar başarılı olamadı. 1993 yılında Weta Digital isimli şirketi kurdu. Cennet Yaratıkları filmi ile ilk Akademi Ödülü adaylığını kazandı. Kendisinin ilk büyük bütçeli Hollywood filmi olan Sevimli Hayaletler 1996 yılında gösterime girdi.

  Çocukluğundan beri J. R. R. Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi romanlarına hayran olan Jackson, eserlerin haklarını satın aldıktan sonra üçlemeyi beyazperdeye aktardı. Yönetmen, ilk filmdeki çalışmasıyla üç dalda (En iyi Film, Yönetmen, Uyarlama Senaryo) Akademi Ödülü'ne aday oldu. Üçüncü film Kralın Dönüşü, Jackson'a En iyi Film, Yönetmen, Uyarlama Senaryo dallarında Akademi Ödülü kazandırdı. Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi'nin ardından King Kong'u (2005) yönetti. Uzun süren bir yapım aşamasından sonra Yüzüklerin Efendisi öncülü Hobbit üçlemesinin ilk filmi Beklenmedik Yolculuk Aralık 2012'de büyük bütçeli bir Dünya Prömiyeri ile, ikinci film Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları Aralık 2013'te Wellington'da gösterime girdi. Üçlemenin son filmi Hobbit: Beş Ordular Savaşı 17 Aralık 2014 tarihinde gösterime girdi.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Peter_Jackson
  ... hasmet ibriktaroglu
 5. 26.
  çanakkale belgeseli çeken yönetmen. ntv'de verilecekmiş. evet.
  4 ... oytunkaran
 6. 25.
  doctor who dizisinin bir bölümünü 2016'da çekecek olan yönetmen. ayrıca j. r. r. tolkien'in ekmeğini de iyi yedi haa! adamlar hâlâ "silmarillion da çeksin beaaah..." deyip duruyor. çeksin tabii amk, sizin gibi izleyecek kekolar varken hazır...
  1 -2 ... taciturnn
 7. 24.
  beklenen özür / mazeret ile gelmiş, hobbit'te ne yaptığını bilmiyormuş kendileri.

  http://www.thewhitetree.o...ne-yaptigimi-bilmiyordum/
  ... beregore
 8. 23.
  silmarillion' un, hiç olmazsa bir kısmını film veya dizi yapmadan ölürse hakkımızı helal etmeyeceğimiz yönetmen.

  peter jackson
  2 ... boromiro
 9. 22.
  3d animasyon filmler zaten her hafta vizyona giriyor , bilseydik onlara giderdik . ulan sen koskocaa hobbit sen 3 milyar 750 milyon sen naptın amk ?
  2 -1 ... tracy mccgrady
 10. 21.
  finansörlerine yalakalık yapmak uğruna yüzüklerin efendisi filmine, hiç hikayede olmamasına rağmen, düşman saflarında görünen peçeli araplar sokarak, son yıllarda artan müslüman ve arap düşmanlığına katkı yapmış yönetmen.
  2 -2 ... hasmet ibriktaroglu