bugün

jrr tolkien in yüzüklerin efendisi üçlemesinin temellerini oluşturduğu eseri. bilbo baggins in on üç cüce ve büyücü gandalf ile 'hırsız' olarak çıktığı yolculuğu anlatır ki yüzüklerin efendisi serisinde bol bol atıf yapılan olaylarla örgülenmiştir. biraz masal tadında olsa da kesinlikle okunması gereken şahane bi yapıttır. edinin efendim ilk fırsatta ve okuyun. ardından da güdük kalmış fantastik edebiyatımızın daha kaç fırın ekmeğe ihtiyacı var siz karar verin.
2009 yaz tatili başında serpil kitapevinden aldığım 10 tl değerindeki kitaptır. ayrıca etiketini çıkarmadan geri getirirsem bana 6 lira vereceklerini sölediler. bende çıkarmadım. fakat hala 70 li sayfalarında olduğum yani bitiremediğim için gidip 6 liramı alamadığım kitaptır. kitabı okumak istiyorum o yüzden geri vermiyorum ama okumak aklıma gelmiyor nedense..
mantıken ilk film lotr serisinde yüzük kardeşliğine benzeyecek, daha çok fantastik. 2. filmde ise kralın dönüşü gibi bir savaş bekliyor olacak.

(bkz: 5 ordular savaşı)

elf zırhını görünce bana bir şeyler oluyor, çok seviyorum lan ben bunu.
the hobbit the desolation of smaug u görebilirsek bunu seyretmemek olmaz. kaldı mı geriye silmarillion.
the hobbit serisinin üçüncü filmidir ve muhtemelen 2014'te gösterime girecektir.
(bkz: bunlar hep tolkien)
ilk gösterim tarihi temmuz 2014 olarak duyurulmuş iken aralık 2014'e alınmıştır.

http://silmarienn.blogspo...pma-bunu-warner-bros.html
çok görkemli bir film olacak.

efektlerin, duyguların, oyunculuğun zirvesi olacak diye düşünmekteyim.
5 ordular savaşı'nın olacağı, hobbit serisinin 3. filmidir. ilk iki filmde doğru düzgün savaş yoktu zaten petercığım senden güzel bir şeyler bekliyoruz bu filmde.
büyük ihtimalle orta dünya kapılarının kapanmadan önceki vereceği son armağandır. pj ve bu kadro bir daha toplanmaz. bu kadrodan daha iyisi de bulunmaz.

r.i.p.
2001 - 2014.
beklenen filmdir. çok güzel olacağı hem hikayeden hemde önceki iki yapımdan da bellidir. ama filmin biraz daha insanları etkilemesi bekleniyor sanırım son bölümde. acilen bekliyoruz.