bugün

entry'ler (721)

hayal kırıklığı

fiziksel bir durum olmasa da somut olarak hissedilebilen bir acıdır.

iz bırakan kitap cümleleri

it was the best of times it was the worst of times.

a tale of two cities , charles dickens.

marmara üniversitesi hukuk fakültesi

mezun olalı 4 yıl olmuş. daha dün gibiydi. her daim özlemle anacağım okulumdur. gerçek hukuk eğitimi veren sayılı okullardandır. bu bir egoist girdi değildir. işin içindeki iş bilmeyenleri gördükçe savım kuvvetleniyor.

hindistan

bir gün mutlaka gidip, görüp , yaşayıp deneyimlemek istediğim; dünyanın en çok renge evsahipliği yapan ülkelerindendir.

bir şarkı da sen koy

https://www.youtube.com/watch?v=LvNz1IIzPpI

game of thrones

iyisiyle kötüsüyle, gerek popüler kültür , gerek edebiyat gerekse televizyon literatüründe tarihi yeri olan bir yapıttır. tabi ki eleştiriler olacaktır, haklı veya haksızlığı öznel olmakla birlikte tartışmaya açıktır. ama bu kadar eleştirilmesinin arkasında, izleyicide geçtiğimiz sezonlarda bıraktığı muazzam etkinin altında bir final yapması olmuştur. yani finali beğenmedik diye komple bir seriyi çöpe atmak doğru bir yaklaşım olmayacaktır. dizi tarihinde çok rahat ilk 10'dadır.

bir kızın duygularıyla oynamak

Ahı çok pis dönüyor. Erkeğin duygularıyla oynamanın ise böyle bir dönüşü olduğunu düşünmüyorum. Neler ettiler de gülüp eğleniyorlar.

günün sözü

"bir antidepresan gülümsemesi" gibiyim.

kendini bu çağa ait hissetmemek

multitap'ın bu kadarız şarksıında "bu zamana ait değil asi ruhlarımız" diye tanımladığı durum.

kolay olmayacak

acemi birliğinde ağaçların arasında tek başıma sessiz sessiz söylerdim.

Edit:imla.

bir şarkı tarafından öldürülmek

Beni unutma unutma beni unutma.

anime izleyenlerin boş beleş tipler olması

Anime aynı sinema gibi birden fazla sanat dalının harmanlanmasıyla oluşmuş, binlerce yıllık japon kültürünün teknoloji ile meydana gelmiş halidir. içerisinde sanat, tarih, kültür, teknoloji gibi unsurlar barındırır. Yeterli sanırım.

sözlük yazarlarının itirafları

Güllerim soldu.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Ah yandım -izel.

lisede geçirilen 4 sene

Üniversitede gerçek hayatın fragmanını gördükten sonra değeri bir kat daha anlanan 4 yıldır.

unutulmaz şarkı sözleri

Sen de kendi payından bir hatıra seç
Ve o ben olayım unutma, beni unutma.

küçükken olmak istenilen meslekler

Hayaller astronot
Hayatlar avukat.

sabahın şarkısı

Boş gemiler - yüzyüzeyken konuşuruz.

hukuk fakültesi

okuyan arkadaşlara yardımcı olabileceğim ilim irfan yuvası.

kendimizi geliştirememizdeki başlıca sebepler

üşengeçliktir , en büyük günahlardan.