1. 1.
  gerçek ismi şerife perihan olan 1955 doğumlu, yaşına göre hala güzel, bakımlı ve de alımlı olan yıllarını genç yaşlardan başlayarak yeşilçam'a vermiş, emektar sayılabilecek sinema sanatçısı; aynı zamanda istanbul şehir tiyatrosu'nun da kadrolu oyuncusu olan kişi...

  kah orhan baba'nın, kah ibrahim tatlıses'in kah serdar gökhan'ın sevgilisi olmuştur filmlerde. gelin görün ne yazık ki, ibrahim tatlıses gibi ayrı dünyanın insanı bi zerafeti kaldıramamış, ileriki senelerde özellikle ilişkilerinde de kimin haklı olup olmadığını da halk ziyadesiyle anlamıştır. gerçekten özellikle türk sineması'nın buhranlı yılları olan özellikle 1974 sonrası, o zamanki haliye kendisini kolaylıkla ''erotik furya''ya kaptırabilecek görüntüsü varken, o doğru olan yolu seçmiştir, her ne kadar bu tür filmlerde oynayan kişilerin büyük çoğunluğ da, ''ekmek parası'' için oynamış olup kendileri hor görülmemeleri gerekse de...

  her ne kadar 80'lerde ve de 90'larda pek ismi anılan yapımlarda rol almamış olsa da, daha çok evlilikleri ile hayatımıza giren birisi olsa da, daha çok yılmaz zafer ile evliliği esnasında, kendisini feda eden, yılmaz zafer'in özellikle amansız hastalığı sonrası ona bakan, olması gerektiği gibi tahammül edebilen anaç, naif hanımı olarak hafızalara kazınmıştır. aynı zamanda gerçekten de gittikçe kült yapım halini almış gerçek kesit adlı benzersiz yapımın he bölümünün sonundaki nasihatvari tipi de unutulmaz...
  2 ... faidelibilgi
 2. 2.
  kocası yılmaz zafer e olan bağlılığı, vefası ve fedakarlığı dolayısıyla ne kadar saygı duyulası bir insan olduğunu göstermiştir.
  1 ... paradigma
 3. 3.
  (bkz: kim kimi kimle)
  ... vernon sullivan
 4. 4.
  taze fasulye yeme uzmanı.
  sezercik'in ta$akları $i$mi$se sorumlusu kendisidir, bunu böyle bilsin.
  ... harvey jacobs
 5. 5.
  aklımda hep hüzünlü bir tebessümle yılmaz zafer'in kolunda kısa adımlarla yürüyen o vefakar kadın olarak kalacaktır. sevdiği adamın gözlerinin önünde bir çocuğa dönüşmesine şahit olmuş bir kadındı perihan savaş. 1994 yılının güzel bir bahar günü ciddi bir kalp krizi geçiren yılmaz zafer hayatta kalmayı başarmıştı. fakat sonrasında beyin hücreleri zarar gördüğü için yemeğini yemekten aciz bir insan oluverdi. bir rüya gibi başlayan ve aynı güzellikle süren evlilikleri ansızın bir kabusa dönüşmüştü.

  perihan savaş, hayat arkadaşı bu dünyadan sessizce gidene kadar ellerini hiç bırakmadı. ağzına kaşıkla çorbalar verdi. bezlerini değiştirdi. bir adamın bedenininde bir çocuğu taşımak ne zordur. kaçmadı, yılmadı, taşıdı. aşkı paylaştığı, geceler boyu doyumsuz sohbetler ettiği, seviştiği adam "abla" diye, "anne" diye seslendi ona. aşık olduğu adamın gözlerinden bir bebek bakıyordu gözlerine artık. daha büyük bir acı hayal edemiyorum. ölüm bile daha sevimli geliyor sanki. çoğunuz hatırlamazsınız ben ise unutamıyorum. bu sebepledir ki derin bir saygı duyarım perihan hanıma.
  2 ... sondanbironcekimohikan
 6. 6.
  kendisini taşımasını hep bilmiş güzel kadın, iyi sanatçı.
  hayatında tarafımdan anlaşılamamış tek hareketi, ibrahim tatlıses gibi kendisinden çok farklı bir adamla birlikte olması ve ondan nikahsız bir çocuk dünyaya getirmesidir.
  2 ... melekgirmezli
 7. 7.
  her dönem güzel kalabilmiş aktrist.

  perihan savaş
  perihan savaş
  perihan savaş
  perihan savaş
  ... tatarkemal
 8. 8.
  türk sinamasının güzel yüzlerinden biridir.gerçi hala da güzeldir.
  ... cakar satar
 9. 9.
  derya tuna'ya dava açacak ünlü.
  -1 ... recomax
 10. 10.
  derya tuna adlı kadın tarafından hakarete uğramış güzide tiyatro oyuncusu. derya tuna nın suçladığı konu perihan savaş ile ayşegül yıldızın abla kardeş gibi olmalarıymış.

  ulan adama demezler mi ibo şarkıcısı perhan savaş la beraberken sen ibo yu ayartmadın mı diye . perihan savaş hanımefendiliği el vermediği için bunu söylememiş olabilir ancak sonuçta bilen bilir bu.
  3 ... sansyoklan