bugün

bursa bölgesinde dondurulmuş gıda ve konserve alanında imalat yapan firmanın adı
zamanında * sürekli okurdum. biriktiridim. içindeki bir çok karikatürist lombak grubunun yazarıdır. Siyasi ağırlıklı gibi görünen ama aslında dünyayı fazla iplemeyen insanların oluşturduğu sosyalist bir dergiydi penguen. Satışları arttıkça fiyatlarıda arttı. ilk çıktığında 500 bin liraydı. Uzunca zaman devam etti *sonra bir baktım dergi 600 bin sonra 650 bin sonra 750 bin sonra 800 bin sonra 900 bin sonra 1 milyon şimdi ise 1.1 ytl olmuştur. Tamam belki fiyatı zamlamak en doğal hakları da, kendileri devleti eleştirirken enflasyon %10 un altına indiği zamanda devleti eleştiren halkı kandırdıklarını ima eden bu yazar grubu arkadaşların dergisi penguen öyle bir fiyat politkası izledi ki türk enflasyonu yanına yaklaşamadı. sürekli eleştirdikleri hükümet *enflasyonu düşürüken kendilerinin fiyat politikası hep yukarılara doğru fırladı. Bununla birlikte birazda popüler kültüre kayan tarzları sebebiyle artık hayretle takip ettiğim **bir oluşum oldu penguen dergisi.
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
her yıl başta üniversiteler olmak üzere bir çok kurumdan en iyi mizah dergisi ödülünü alan selçuk erdem, metin üstündağ gibi ustaların çizdiği * * haftalık mizah dergisi.
eşcinselliğe yönelen ender hayvat türlerinden biri.
(bkz: nerede o eski gırgırlar)
Bana göre şu andaki en iyi haftalık mizah dergisi. Gerek yazar ve çizerleri olsun, gerek içeriği olsun çok hoş. Tabi leman'ı da boş geçmeden duramayız.
fiyatı bu hafta itibariyle 1.25 ytl olan dergi.
SAYESINDE HER PERSEMBE GUNUNU iPLE CEKMEMI SAGLIYAN VE TEK GULDUUĞUUM MiZAH DERGISI
kapaktan ayar vermeye bayılan dergi.
sırf yiğit özgür için her hafta alınan dergidir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.