bugün

son zamanların en komik, en baba ve en dobra mizah dergisidir
bedri baykam in yazdigi bir kitaptir.
lombakın eşantiyonu olarak başlayıp bağımsızlığını kazanan mizah dergisi.
tıp fakültesi 1.sınıfların,ince ince inceleyip her bir yerini ezberlediği(bir kemikte ezberlenecek en az 30 şey var) bizleri,olmaz olası iyi ki varsın şeklinde mantıksız cümleler kurmaya iten yapı.*
iyi bir mizah dergisi.metallica karikaturlerini cok begeniyorum.firat yasa ve kamuren sumer&tolga sumer karikaturleri harika.sayko usta dan yimah tarifleri,kemantimedya karikaturleri kemik dergisinin vazgecilmezleri.insallah metallica karikaturu de digerleri gibi surekli olur.
vücudu dik tutan organımsı yapılardır. Hareket etmemize yardımcı olurlar.
içinde tek tük kaliteli çalışma dışında pek birşey bulamadığım bir karikatür dergisi
fr. os
latince kemik hücrelerine osteoblast, olgunlarına osteosit bir de bunların yıkılmasıyla oluşan hücrelerine osteoklast adı verilir.
Mizahla içli dışlı biri olarak,hala ne olduğunu ne yaptıklarını anlamadığım sözde mizah dergisi?2 göt çizip onlara kaş göz çizmekle mizah olmuyo ne yazık ki..ama bayaa bayaa tutundu..demekki takip eden çok..ama meriç erkanı da izleyen çok..demek ki..
Lombak dergisinden kaçanlarla kurulan ve çok bayıldığım maket serisini veren dergi.
her ay yaparım o maketleri şimdiden 4 maketim oldu.
kamil seven adam
karışan
kaya balığı kaya
besim bey, gibi tiplemelerle hayatımızda yeni ufuklar açan, eski tadını kaybetsede hala bir numara olan dergi..
yarısı güldüren yarısı ufak bir tebessüm bıraktıran dergicik..liseli talat,garip suçlar masası,deli dışkısı,metallica,sol kroşe,zeus favorilerim,büstün,ender yıldzhan,caner aydın,emrah ablak ise favori çizerlerimdir..
büyük üstat bahadır baruter`in (namı değer köfte dudak) editörlüğünü yaptığı aylık dergi.
tavuklarda kemiğin lades diye bir türü vardır, aynı adlı bir oyuna alet edilmiştir.
insanlar vücutlarında 300 kemik ile doğarken, gelişim sürecinde
bazı kemikler kaynaştığından ergenlikte bulunan kemik sayısı 206'dır.
bedri baykam'ın müstehcenlikten önce toplatılan sonra sansürlenerek tekrar basılan romanı.
iki üç tane düzgün çizeri sayesinde alınabilecek ve belki diğerler çizerlerinin de düzgün olduğu halde, espri yapmak yerine kendilerini anlatıp bunun komik olduğunu ve insanların da bunu çok merak ettiğini zannettiği için bilinemeyecek olan mizah dergisi. övgüyü gerçekten hakeden lombak çizerlerinin verdiği desteği haketmelerini diliyorum.
mart 2007 sayısında sözlük yazarlarına hakaret eden dergidir.kemantimedya köşesinde,bir gazetenin "dünya'ya ay'dan konser" başlığına hitaben "e duyabilecek miyiz peki ulen?.ay'dan verilen konseri dünya'dan duyabilmek için çanak anten gibi kulak gerekmez mi a abuşlar?!A, sözlük yazarı zekalı dübürü patlayasıcalar!" yazarak uludagsozluk ve taklitlerinin tepkisini çekmiştir.
nisan 2007 sayısının kemantimedya köşesinde mart2007 sayısındaki hata dolayısıyla(bkz 26. entry) uludagsözlük'ün sempatisini kazanmaya çalışan dergidir. aynen şöyle yazmıştır: "mutsuz aşk hayatı uyurgezer yaptı. mutluluğu arıyor tabii!... şimdi şöyle bir düşünelim sevgili kemik okurları...(ekşisözlük yazarlarına da düşünelim diycem ama beyin gerekiyor böyle şey için)"...
kemikl bıradırs , liseli talat , sinirler , mişayla dolaşırken vs. vs. komik karikatürler içeren lakin genellikle kamuran sünerin esprileriyle dolu olan müthiş mizah dergisi.
Bedri Baykam'in best seller olan kitabinin adidir. icindeki mustehcen bolumler, kelimelerin yerleri degistirilip sifreli olarak verilmistir.
argoda 'zar' için de kullanılan bir terim.
Mayıs sayısında, ilik adında, dergi içi muhalif bir dergi daha çıkartan, dergi boyutunu büyüterek bizi sevindiren dergidir.
(bkz: kemmik)