bugün

kendi payından,hakkından başkasına verip,onun da mutlu olmasını,eksikliğinin giderilmesini sağlamak.birşeylerden feragat etmek
en önemli erdemlerden.birşeyleri paylaşmak olmasa hayat neye yarar...
paylaşmak geniş kapsamlı bir konudur ben size okullardaki paylaşmalardan bahsedicem. Sigara paylaşımı okul wc lerinde tek bir sigarayı 10 kişi içmek cebindeki 100 ytl yi yol parası olmıyan arkadaşına vermek yazılılarda bildiğin soruların cevaplarını arkadaşlarınla paylaşmak yani (kopya) gbi paylaşmak güzeldir ve her zaman paylaşalım
kendin 5 kb/sn hızla downolad yaparken aynı anda başkasının senin bilgisayrından 30 kb/sn hızla dosya çekmesine izin vermek, kendi hızını artırmak için diğerinin download'ını öldürmemektir. paylaşım işte budur. evet.
yokken degil; varken verebilmektir.
insanlığın en güzel icra edilebileceği bir eylemdir.
hayatının bir kısmından vazgeçebilmeyi bilmektir, fedakarlık edebilmektir, içine sinerek yaşamın dibine vurmayı bilmektir.
artık, sadece tek kişiden beklenen fedakarlıktır. paylaşırsınız. siz verirsiniz, o alır. palavradır. bütün hayat gibi. kocaman bir palavra.
kendinden vermektir.

içindeki duyguları, fırtınalarını, en derinde sakladığın sırları kendiliğinden hiçbir ısrara kapılmadan anlatmaktır.

hem rahatlıktır hem de kendin, taşımaktan yorulmaktır.

zordur..
hayatım boyunca yapmaktan en çok mutluluk duyduğum olay.
illa paradır, yemektir, madde değil,
yeri gelir mutluluk olur, üzüntü olur,
yeri gelir sadece bir şarkı olur...
ama olur işte, bir şekilde paylaşmak amaç...
PAYLAŞACAK ARKADAŞLARINIZ YOK iSE BiRŞEYLERE SAHiP OLMANIN ZEVKi YOKTUR. (nietzsche)
herşey göründüğü gibi değildir diyesi geliyor insanın. herşeyi paylaşmak artırır paylaşılanı da sevgiliyi paylaşmak doğrudan öldürür ya seveni yada sevileni. hele bile bile paylaşıp godoş da değilsen ya olmak üzeresin. yada ölmek üzeresin. bu paylaşma meselesi çok su kaldırır. bazen üleşmek de dendiği olur.
paylaşmak...

yaşam, yaşamayı... mutluluk, gülümsemeyi... sevgi, haketmeyi... vefa, anımsanmayı... dostluk, paylaşmayı bilenler için vardır sanılmasına karşın gerçekte, bu bildiklerini uygulayabilenler için vardır.
sözlükte bulunma sebeplerinden.
hele ki sevgiliyle paylaşılan güzel bir şey varsa paylaşılan şeyi çoğaltmaktır.
paolo coelho'nun yeni kitabının tanıtımı için geldiği istanbul'da yaptığı konuşmanın özüdür.
yer yüzündeki en güzel duygulardan biridir.
bir parçayı paylaşıp, paylaştığın kişiyle o parçayı aynı anda dinlemek mesela; güzel olsa gerek. *
paylaşmak uzerine Harika bir video... (21 saniye)

http://www.youtube.com/watch?v=nsybfCD3Rr0
Ruhu olan bir fiil.
görsel

insanoğlu'nun en saf ve en temiz duygusu olan merhametin bir getirisidir.
içinde fedakarlık yoksa o paylaşmak değildir. misal facebooktan resim müzik yazı paylaşan paylaşmıyordur yayınlıyordur. resim yayınlıyordur,yazı yayınlıyodur,müzik yayınlıyordur. yani şimdi müzik paylaşana sormak lazım nesini paylaştık diye ne eksildi ondan zaten bilgi paylaşılmaz bilgi yayılır. öğrenilir öğretilir.
maddi şeyler paylaşılır. manevi şeyler paylaşılamaz. acımı paylaştım nası paylaştın diye sorarlar adama baban ölmüştü paylaştın artık ağır yaralı öyle mi? hastirin lan başkasının dilediği baş sağlığı senin acını almaz sadece beynini meşkul ettiği için acını daha çabuk unutursun. paylaşmak kelimesini doğru kullanalım lütfen. çok güzel bir kelime ama yanlış kullanılıyor.
paylaşmak güzeldir. ama herşeyi değil.
paylaşmanın ekmekten daha tatlı olduğunu öğrendim..

paylaşamayacaklarım ise diş fırçam ve sevdiğim adamdır.
güzeldir. bazen bildiğini paylaşmaktan çekinen insanlar görüyorum, üzülüyorum onlara. bildiklerini başkalarının öğrenmesinden korkan, yeni bir şeyler üretemeyeceğini düşünen, bildikleriyle yetinen, hayatı daha iyi algılamayı denemeyen... bakışı sabit kalmış, kendisine verilen hayat bilgisiyle yetinen bir dünya insana, harbiden üzülüyorum. keşke küçükken annesi "cısss" demeseymiş diye düşünüyorum çoğu zaman.
3 gün önce felan otogara gitmek için aksaray-havalimanı metro hattına binmiştim. Hafta sonu olduğundan heryer doluydu tabi. Ayakta hatunları felan süzerken önünde dikildiğim koltuk boşaldı ve hemen oturdum. Bir durak sonra da karşıma kucağında 2 ya da 3 yaşında bir kız çocuğu olan bir abla oturdu. Hemen yanımda torunu(10-12 yaşlarında) ile bir yaşlı amca vardı. Çaprazımda da bi bayan vardı. Dede torununa kahve dünyasından 2-3 paket(fıstıklı, fındıklı felan) damla çikolata almış. torun bu şirin kız çocuğunu görünce hemen paketini uzattı ve çikolatasından ikram etti. Küçük kız tüm sevecenliği ile önce annesine onay bekler gibi baktı ama elleri onayı almadan çikolata paketinin içine girmişti. Anne onayı verdikten sonra küçük kız çikolatayı aldı ve dudaklarının kenarlarına çikolatayı bulaştırarak afiyetle yedi. genç çocuk tekrar uzattı çikolata paketini ama annesi alerjisi olduğundan dolayı bu sefer onay vermedi. O küçük kızın dudağını öyle bir büküşü vardı ki anne ye nasıl dayanabiliyorsun diye yakarırdınız. Ulan ben çocuklara yaklaşamayan adam bile... zoruma gitti. Ama sağımdan bi süper kahraman gibi dedem elini kahve dünyası poşetine daldırdı ve daha önce hiç görmediği, muhtemelen metro dan çıktıktan sonra da bi daha göremeyeceği küçük kıza bir paket çikolatayı uzattı "al kızım evde yersin" dedi. Anne hiç gereği yok gibi şeyler dedi ama küçük kız paketi almıştı bile.

Bir iki durak sonra küçük kız yan koltuklarda oturan bir anne ve 10-12 yaşlarında bir erkek çocuğa bakarak " anne o abinin neden çikolatası yok" dedi. Annede "sen verirsen olur" dedi. Sonra o paketi açtılar ve o çocuğa da çikolata verdiler. duygulanmamak elde değil.

sayın sözlük yazarları, anneler, babalar, dedeler, nineler. Öncelikle siz paylaşın daha sonra da çocuklarınıza paylaşmayı öğretin. din, dil, ırk gözetmeden paylaşın ve sonra geriden bakın; çocuklarınızın mutluluğunu izleyin.
http://25.media.tumblr.co...1093olJg1qkd0oho1_500.jpg

güzeldir.