bugün

entry'ler (556)

iki kadın arasında kalmış erkek hikayeleri

o iki kadından birisi olmayı kesinlikle istemediğim erkek.

sözlük yazarlarından aforizmalar

Simsiyah mı demeliyim artık düşlerimin rengine?

Bilinmez sorular meşgul edince zihni, insan kaç gece uykusuz kaldığının farkında olmaz, olamaz ya hani

Bir kadını ortadan ikiye böl, yarısı annedir, yarısı çocuk.
Yarası sevgili, yarası aşk.
Duyanlar bunu bilmez, görenler anlamaz bunu.
Yarısı rivayettir, yarası gece
Ve şimdi şöyle dua ediyorum Tanrı’ya:
Olanlar oldu tanrım
Bütün bu olanların ağırlığından beni kolla !

Sularım toprağa sızıyor bak!
Yüzümü geceler örtüyor.
Binlerce taş;
Saklanıyor içimde.
Kim kimin derinliğini görebilir;
Hem, hangi gözle?

Büyüktü çünkü onların dünya arzusu
Benim otların sesiyle kaplı kalbimden
Söktüm atımı söğüdün gölgesinden

Şimdi yol benim yeniden.

yazarların olmayı arzuladıkları hayvanlar

hepimiz birer düşünebilen hayvanlarız aslında ve ben zürafa olmak isterdim.

hahahah insan görünümümde etrafı yukarıdan göremediğim için hayvan olacaksam uzun olayım yüksekten göreyim bea.

eğer cennet cehennem yoksa

defalarca cevap verilen bir nokta daha. hayır, sen neden geriliyorsun ki? farz et ki sağlığımız için içki içmedik, "erdemli" olabilmek için herkesle yatmadık, spor olsun diye namaz kıldık, seyahat olsun diye mekke'ye gittik, paramız fazla diye malımızı başkasıyla paylaştık, vakit geçsin diye kuran okuduk. bak senin dediğin gibi gerçekleşti diyelim. ne kaybettik?

ama allah var, kitapta sana "düşünmez misin?" diye onlarca ayet gönderdi, sana görevlerini hatırlattı, sana yapmaman gerekenleri sıraladı, sana yapman gereken şeyleri hatırlattı, "ölümden sonra yaşam var, ona göre hazırlan" dedi ama sen hazırlanmadın. bunu düşündün mü?
ve sen diyeceksin "n'olur geri dünyaya gönder de senin istediğin gibi bir kul olayım" diye.

herkesin iphone kullanıyor olması

her kesimden insanın elinde görebileceğimiz telefondur. aldığı maaş bellidir, durumu bellidir fakat almasına engel yok, taksit yapar 5 yıl öder gerekirse ama alır onu. nasıl bir tutkudur.

sözlük yazarlarının siyasi görüşleri

siyasetine tüküreyim.

bitti demekle bitmeyen şeyler

ilişkilerdir. net.

bitti dersin, ama kabul etsin istemezsin. içini yüreğini tarifsiz bir acı sarar. bitmiyorrrr.. bitmesi için öyle çok neden varken sen bitmemesi için ararsın aslında tek nedeni sevgidir. tek neden bütün sebeplere engel oluyor.

her şeyi eleştiren insan

birde art niyet ile birleştiğinde uzak durulması gereken insan tipleridir.

her işyerinde mutlaka olan tipler

yalaka tiplerdir.

iki yüzlü olurlar genelde nefret ediyorum.

sevgiliyi yöneten arkadaş çevresi

asla sahip olamayacağım çevredir.

söze, dize gelmeyen bir sevgilim var.

sözlük yazarlarınını mutlu eden şeyler

doğrusu ; "sözlük yazarlarını mutlu eden şeyler" olması geren yazım hatasıdır.

beni mutlu eden şeylerin çok az olması ise içimi burkuyor.

hamile kadın sokağa çıkamaz

yapması değilde gezmesimi terbiyesizliktir diye sinirlendiren bir hoca beyanı.
hocamıdır nedir artık.

sevgilinin altında çalışmak

sevgilinin çalışan işçisi olmaktan daha iyidir.

sevgili ve sevgili kardeşiyle aynı yerde çalışmak

son derece sıkıcı, bunaltıcı, sinir bozucu, berbat bir
duruma maruz kaldınız demektir.

evet sevgilinin kardeşi huysuz ise eğer surat yapan tavırlı bir kız ise özellikle daha da zorlaşır işiniz. patlıyorum ya, sanki ne var beni tanımaya çalışsalar öğrenmeye çalışsalar nedir bu afralar tafralar. kendime söz verdim tek kelime dahi etmeyeceğim iş dışında sabahları günaydın bile demeyeceğim.

abisini yiyorum öldürüyorum zanneder görenler. bu ne ya, yaptıklarının nedenini anlayabilirim, abi dir kıskanır, belki de uygun göremez ama bu surat nedir. çıksam onu görmemekte var. patlıyorum. çatlıyorum. ve hiç saatler geçmiyor burada artık.
allahım al şu üzerimden sıkıntımı. bende insanım onlarda insan. elbette ama yine de geriliyorsun.

(bkz: sözlüğe içini boşaltan yazar)

ramazan ayından hiç birşey anlamamak

önceleri yaşadığım o heyecanları, güzel huzurlu mutlu sofraları görmediğim ay oldu bu ramazan ayı.

karışık ve geçen günlerde nasıl geçti anlamadığım, karışık bir şey oldu bu ay. allahım tadı huzuru alamadım ya rabbim. belki hiç namaz kılmadığımdandır. eve gideyim namazımıda kılayım bu gece. huzura kavuşayım istiyorum ben. huzuru istiyorum.

hayırlı güzel geçsin ramazanınız.

bakire misin sorusuna ilginç cevaplar

-bakire misin ?
- aklım mı bedenim mi ?

gamzeliymis

nasıl mutsuz, nasıl mutsuz,
öyle mutsuz bir yazar ki tarifi yapılmıyor.

sözlük yazarlarının itirafları

şuan da pişman olduğumu anladım.

evet pişmanım en zor anlarımda olmadım fakat ben şuanda pişmanım. bir devir bitirdim. bu beni daha da olgunlaştırdı. yarımı alıp götürdü. yarı dan fazlamı aldı götürdü ama bitirdim kesinlikle bitirdim.

oruç tutanların çok dert yanması

oruç durumunda çok zorlandığı için dile getirme hali.
bunu insanların gözüne sokarak oruçluyum bakın, zordayım gibi imalarda bulunmayın, neticede herkesin tuttuğu kendine.

zira oruç tutmayanlarda oruçlu insanların yanında, yemesine içmesi dikkat etsin ki şikayet ettikleri bakışların hedefi olmasınlar. tutmuyorsunuz eyvallah sizin bileceğiniz işte bunu da yapın yani.

abdullahöcalan ın medeni halinin değişmesi

az evvel haberlerde okuduğum hayretler içerisinde kaldığım durum.

vay arkadaş medeni misin ki? sen değişecek bu durum. sen bebek katilisin evet seni gözümüze aslında ne kadar iyi bir insan olduğunu, güvercinleri çok sevdiğini söyleyip sevdirmeye çalışıyorlar ama yemezler.

pislik yaratık seni. böyle bir istekleri olacakmış aman allahım. oldu olacak eve çıksın ayrı düğünlerini bdp yapsın, elektrik, su bunları da halk ile birlikte bizler ödeyelim.

http://www.ensonhaber.com...ecek-izle-2013-07-12.html

edit: vay canınaa ! aramızda evlensin tabi kirasını da öderim diyenler var. utanıyorum lan aynı yerde olduğum için sizinle.