bugün

şunu belirtmem gerekir ki, bir ilaç kullanacaksanız sözlükten bilgi edinmek güzel ama inanmak saçmadır. sonuçta yıllarca okumuş ve elinden bir sürü hasta geçmiş doktor, buradaki herkesten iyi bilecektir.

bu ilacı yaklaşık 30 gündür kullanıyorum. yaygın anksiyete tedavisi için kullanıma başladım. yani takıntım vardı. ilk günlerde biraz gariptim yani böyle 2 bira içmiş gibi. ne sarhoştum ne hiç içmemiş. çakırkeyf diyelim. sorunumun yüzde 80 ini çözdü bu ilaç. haberiniz olsun.

yan etkileri ne oldu?
biraz uykulu gezer oldum. hafif çenemde kasılmalar o da esnediğimde. biraz fazla esnemeye başladım. cinsel ilişkimde geç boşalma yaşadım o da yani bildiğin nerdeyse boşalamama, ucundan kıl payı kurtardım. ancak ereksiyonla ilgili hiçbir problem yaşamadım. bende başka da bi etkisi yok. öyle yok öldürür süründürür yazanları çok da takmayın çünkü ilaç herkeste farklı etki gösterir. bunu en iyi doktorunuz bilir. ararsınız sorarsınız onların işi bu.

ben yaklaşık 2 senedir bunu çekiyordum. şu an yüzde 80 i geçti. hepsi geçicek umuyorum. korkmayın efendim, kullanın.
Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum pek bir faydasını görmedim. Şaşırıyorum insanlara yok umursamaz olursun yok sikine takmazsın nerdeeeee daha da paranoyak oldum amk. Herseyi takıyorum herseyi kendime dert ediyorum ben farklı bir ilac mı kullanıyorum acaba ?
6 aydan uzun bir süre kullandığım, başlarken de, bırakırken de dozların azalarak gitmesi gereken, bir adet antidepresan.

kullandığım zaman diliminde, yaklaşık 2 hafta içinde kuş gibi olmaya başlamıştım. çalıştığım yerdeki kişiler bile farkına varmışlardı doğal olarak; ki başlamadan önce de, alayına gideri olan, kavgacı herifin tekiyken, sonradan tabii ki pamuk helva gibi olunca çevreniz de mutlu oldu. amma velakin, daha önceden de belirtildiği gibi, yavaş yavaş başlayıp, şrak diye de bırakmamak lazım. baş dönmelerine, ya da hafif mide bulantılarına da sebebiyet verebiliyor; ya da tansiyondaki düzensizliklere.

bir de tabii ki, bünyeden bünyeye değişir ama içtiğim dönemde yaklaşık 10 kilo aldırdı bana bu meret !
herkesde farklı etki gösteren ilaç. daha doğrusu etki göstermeyen ilaç. kimi çok faydası olduğunu söylerken kimisine de hiç bir etki dahi yapmamaktadır. sonuçta bir efedrin değil.
beni beynimin içindeki dünyadan çıkarıp sonunda gerçek dünyaya adapte eden mucize. bu ilacı değil ömür boyu kullanmak, gerekirse kefene cep yaptırıp öbür tarafa da götürmek istiyorum. an itibariyle reçetesiz 12tl ye verdiler bana. faverin kullanıyordum artık faydasını göremeyince buna geçtim. şimdilik çok iyi geldi bakalım zaman neler gösterecek.

edit : bi anlık gazla fazla abartmışım. 4 ay kullandım faydasını göremeyince tekrar faverine döndüm.
mucize gibi bir ilaçtır.uyuşturur ve telkin eder..bıraktığın anda deliye dönersin.alışkanlık yaptığı aşikar.
antidepresan ilaç olup, bağımlılık yapmaz, alışkanlık yapmaz. sadece ilacı ani bir şekilde bırakanlarda bazı yan etkiler oluşturur. bu yüzden ilacın dozunu azaltarak yavaş yavaş bırakmak gereklidir. o zaman hiç bir sorunla karşılaşılmaz. paroksetin içerir. paroksetin'in diğer antidepresanlardan farkı vücutta oluşan metabolitinin aktif olmayışıdır.
Kullananların 6 ay da bır karacıger enzım testı yapyırmaları onerılır.
aylarca halüsinasyon gördüren ilaç bana..
sosyal fobim yüzünden doktorumun prozac işe yaramadığı için bu ilacı verdi. ilk kullanımını bugün yaptım 10 mg ile başladım. 3 saat oldu ilacı henüz bir şey yok.
Alkol kullanmada bir sıkıntı oluyor mu bilmiyorum bu konuda biri yardımcı olursa çok sevineceğim.
bir dönem kullandım. bu nedenle açıklama yapmakta fayda görüyorum.

güçlü bir anti-depresandır, ilk defa bu tip ilaçlar kullanan birini tabiri caizse ''mal eder''. sürekli kullanım durumunda faydalıdır. prospektüsünde bazı durumlarda ''intihar'' eğilimine neden olabilmekte olduğu yazmaktadır. kesinlikle alkol ile birlikte alınmamalıdır, yoksa gercekten insanı paranoyak yapmakta ve hafıza kaybı yaratmaktadır. yanlış hatırlamıyorsam 20 mg tek doz idi. bu nedenle doktorum geçiş ilacı olduğunu söylemişti.(prozac ile cipram arası kullanmıştım).

aslında hiç gerek böyle ilaçlara bırakınca anladım, bütün lay insanda bitiyor.
yoksunluğunda, dünyayı ters düz eden ilaç. 4 günlük kısa bir yolculuğa çıkarken, bir aptallıktan ötürü yanıma almayışım ve 4 gündür ilacı alamayışım, şu anda bana hayatı zehir zıkkım etmekte. beyninizi yerinden oynuyormuş gibi hissettiren, ne sarhoşluk, ne sersemlik ya da başka hiç bir kafaya benzemeyen bir kafa ve mide bulantısı. siz siz olun, asla almayı unutmayın veya ertelemeyin.
2.5 yıldır kullandığım ve panik ataklarıma çözüm olmuş can dostum. ama artık vedalaşmanın zamanı geldi diye düşünüyorum. okuyup araştırınca bırakmanın yan etkileri gözümü korkutmuyor da değil. seviyeli bir birlikteliğimiz vardı medeni bir şeklde de ayrılırız diye düşünüyorum bakalım hayırlısı.
bırakma aşamasında geçince .... noluyo lan başım döndü
sözlük sonra yazarım
onuncu nesil yazar.
intihar eğilimi tetikleyen ilaç.
onca zamandır kullanmama rağmen intiharı aklıma bile getirmeyen ilaç. huzur verir.
cipralex e oranla çok iyi gelen ilaç .
bir kaç olumsuz özelliği dışında zararını görmediğim şahane ilaç. olmazsa olmazım.
bu gidişle kullanmaya başlayacağım gibi görünen ilaç.

işe yarıyor mu biri bilgilendirirse çok iyi olur.
fena bir dost.

4 yıldır kullanıyorum. hayatı ekime sikime kadar yaşattı bana.
tam bir hafta oldu bıraktım.

ani bir kararla. öyle talihsiz bir zaman denk gelmiş ki bırakma kararım yeni yeni anlıyorum.
en azından bir on gün daha geç bırkmalıydım.

ilk bir yıl her sabah bir tane...sonraki üç yıl her sabah iki tane içiyordum.
hislerim uyuşuk, duygularım net değildi.
ama inanın çok rahattım. kafamda filler tepişmiyordu.
en baba acıları atlatmamda müthiş faydası oldu bu dostun.

sonra tam bir hafta önce ve tam da gerçekten ortak hislerimin olduğunu
farkettiğim birine denk geldim. bir tercih yapmalıydım.
yaptım.
paxili değil onu tercih ettim.
ve kendimi yani.

sonra o dost yani paxil sırtımdan vurdu beni. diğeri de vurdu.
çünkü içinde bulunduğum ruh halinin verdiği karmaşayla tercih ettiğimi ihmal ettim.
ve hem paxil hem de o gitti.

ikisinden biri kayıp. paxil duruyor. o bana ben ona bakıyorum.
bir haftadır nefes alamıyorum.
paxile dönmeyeceğim.
geçecek, kafamdaki filler sessizleşecek.
hayalet gibi dolaştığım bir hafta iki hafta belki üç hafta sürecek.

paxil seni istemiyorum. seni terk ettim ben.
diğeri de beni terk etti. yarım bıraktı. şimdi verilecek iki mücadele var.

birinde galip diğerinde mağlup olacağım.
paxil kazanamayacak.
ben kaybedeceğim.
1 senedir beni hayata bağlayan ilaç, antidepresandan çok daha öte.

ilk kullandığım 1 hafta etkisini aşırı hissetmedim, depresyondan çıkmam için 10 gün adam akıllı beklemem gerekti, zor bir süreçti, bekledim.

1 aydan sonra resmen tam olarak geçti depresyonum..10 gün içinde de etkisini gösterdi ilaç..fena bişey, kanatlandırır.
doktorun önce az doz etki etmezse dozunu yükselttiği yine etki etmezse kutuyu bir seferde yut tahtalı köy kökten çzözüm diyerek verdiği ismi ucuz (hani şu bim'de satılan) temizlik maddesini çağrıştıran bir antidepresan. (yeni kullanmaya başladığın o bir kaç gün ağzın yamuk gezmeyi göze al)
yaklaşık 1 yıldır kullandığım ilaç. artık yavaş yavaş bırakmaya çalışıyorum.

bence en özlenecek etkisi uykuda görülen rüyalardır. aman allahım o ne rüyalar öyle 3 tane en iyi aksiyon dalında oskarlık film çıkar yeminle.

ha bi de geçiktirici etkisi var. ha biraz fazla geciktiriyor o ayrı. bayaa bayaa fazla. hatta bazen hiç orgazm olamıyorsunuz da denilebilir.
kabız gibi bir yan etkisi var.