bugün

entry'ler (1956)

cemal süreya

büyük şairin ölüm yıldönümüdür. sevgiyle anıyoruz.

kaan tangöze

o kadar yoğun yaşamış ki bazı duyguları şarkıyı yaşarak söylüyor bu adam. ayrıca türkiye'nin en iyi rock grubunun vokalidir ve söylediği her şarkı dinlenir tereddütsüz. hele konserlerinde haberin yok ölüyorum'u bir söyleyişi vardır ki ben böyle acı çekmedim ya.

düşünmekten bıkmak

sanırım başıma gelen hede.

öyle bir cümle kur tüm kenti bırakıp sana geleyim

tsunami geliyor kaç amk.

sevmekten korkmak

ümit yaşar oğuzcan " asıl korku sevmek değil onun arkasına gizlediğimiz sevilmemek korkusu" der. sanırım tam olarak bunu açıklıyor.

ekşi sözlük vs uludağ sözlük vs inci sözlük

ekşi: lionel messi
uludağ: cristiano ronaldo
inci: sabri sarıoğlu.

ben bu yazıyı kendime yazdım

nefes alamaz duruma geldin artık sen de biliyorsun bunu. o beklediğin işaret de verilmedi tanrı tarafından ve artık bir şeylerin yoluna gireceğine olan inancını da kaybetmek üzeresin çünkü hiçbir acı geçmiyor, çünkü hayatına giren hiçbir insan unutulmuyor. yavaş yavaş ölüyorsun ama içinde ve umarım artık bir şeyler iyi gider hayatında. herhangi bir şey.

bir kez görüştüğü insana aşık olan tip

büyük ihtimalle aşırı duygusal boşluktadır, tutunacak bir dal arıyordur ve o aşık olduğu insana da gerçekten aşık falan değildir.

filmi çekilesi kitaplar

kesinlikle sabahattin ali - kürk mantolu madonna .

2013 te yazarların kaybettikleri

kardeşim dediğim ve aslında tanımadığımı anladığım arkadaşımı.

never let me go

klişelerin çok dışına çıkmış ve inanılmaz etkilemiş filmdir. aşk filmleri izlemezdim normalde ama iyi anlamda keşke izlemese miydim diyorum çünkü gerçekten inanılmaz etkiliyor. izlemeyenlere tavsiyemdir, mümkünse gece izlemeyin.

hayatta hiçbir şeyin yolunda gitmemesi

tamam artık bu sefer her şey yoluna girdi dersiniz, tam o an sanki geçmişte başka insanlara yaşattığınız bilerek ya da bilmeyerek çektirdiğiniz acıların hesabını sorar tanrı size. bir kez hayatınızda bir şey ters gitmeye başladı mı her şey boka sarar ama her şey. neden ya dersiniz neden abi bi kez de benim hayatım yolunda gitsin, düşündüğüm tek şey akşam ki fener'in maçı olsun ya da ne biliyim arkadaş ortamında tanışıp aklımı alan o kız olsun dersiniz ama tanrı sizi görmezden gelmiş gibi hissedersiniz çünkü siz bir engeli aştıkça daha çok engel gelmeye başlar ve sonunda düşersiniz. çevrenizdeki insanlar her şeyin yoluna gireceğini söyleyip durur ama sadece bir teselliden ibarettir bu. umut etmeye devam etmek gerek ve hiç vazgeçmemek. son olarak; eğer hayatın kötü gidiyorsa bu yazıyı okuyan her şey düzelecek inan buna.

sözlükte yazar olması istenen insanlar

emrah serbes.

sözlüğün en uykucu yazarı

guducandır net. bir de milkshake içtiyse silksen uyanmaz.

kucukpanda

panda yavrusudur ve çok tatlı hayvanlardır. ayrıca bir yazarmış artık tanıyorum kendisini.

uyunan garip yerler

mutfak masasının üstü. ben değil bi arkadaşım.

iz bırakan kitap cümleleri

telefonu tedirgin olduğu için açmamıştı diyelim ama mesajıma soğukkanlılıkla "hayır" yazabilirdi. cevap vermediğine göre onun gözünde benim gibi biri yoktu. Eğer onun gözünde yoksam ne kadar yokum diye düşünmeye başladım. bunun derecesini tayin etmeye çalıştım. bütünüyle mi yoktum acaba, yoksa kısmi bir yokluk muydu benimki? dünyada iki kişi kalsak mesela, arar mıydı?

1 75 boyundan kısa kadınlar

insandır sonuçta.

erkeklerin kızları sınıflandırma şekilleri

beynini kullananlar ve kullandığını sananlar.

adnan şenses

allah rahmet eylesin.