entry 301 galeri 2 video ses iyilertrends
 1. 1.
  citolapram etken maddesinin s izomeri olup ssrı grubu bir antidepresandır.Loudbeck ilaç firması tarafından pazarlanmaktadır.Depresyonda günde 1 defa kullanılan ilacın en büyük yan etkisi diş gıcırdatmadır.En iyi özelliği ise başka ilaçlarla kullanımda etkileşimi yoktur.Maolarla alınmaz.Uyku düzensizliklerinde trisiklik(unisom)bir antidepresanla berber kullanılır.
  #149045 :)
 2. 2.
  insanın suratında aptal bi gülümseme yaratan mutluluk hapı.Duyguları hissizleştirdiği için neden sırıttığınıza anlam veremezsiniz.

  Edit: Anormal unutkanlık yapan ve içtikten yarım saat sonra insanı uykunun sıcak kollarına atan mide bulandırma hapı.
  #862690 :)
 3. 3.
  10-20 mg lık iki çeşidi mevcuttur. sağlam ve yeni nesil bir ilaçtır. ruhsat tarihi daha birkaç yıllıktır. diğer antidepresan ilaçların uyku özelliği varken cipralexin bu özelliği yoktur. o yüzden faydasız bir ilaç gibi gelebilir insana. ama onu alınca hayat daha bir pembedir. gülmeye yer ararsınız. maalesef çok büyük bir yan etkisi vardır ki o da dişlerinizi birbirine vurararak kırasınız gelebilir. diğer antidepresanlar enerjiyi düşürürken bu ilaç arttırır.

  not:3 haftadır kullanıyorum, dişlerimi kırmassam çok iyi olacak.
  #1425259 :)
 4. 4.
  cipram ın yan etkilerinden arındırılmış olarak üretilidiği iddia edilse de cipralex de feci şekilde mide bulantısı yapar.
  #1425932 :)
 5. 5.
  2 aydır kullanmakta olduğum anksitiye bozukluğu ve major depresyonun tedavisinde kullanınlan anti-depresan.yalnız kafein içeren gıdalarla kullandığınızda etkisini yitiren bir ilaçtır.
  #1467723 :)
 6. 6.
  20 mg lığı kişide aşırı gerginlik ve sinir hali yapıyorsa 10 mg a düşürülebilir ilerleyen günlerde.
  #1474878 :)
 7. 7.
  çene ağrısı ve uykusuzluk eşliğinde gelen, hayata tahammül hapı.mide de bulandırır.
  #1951632 :)
 8. 8.
  dönem itibari ile piyasa antidepresanlarının en iyilerindendir. depresyon erken bitsin isteniyorsa 30 mg a kadar doktor tavsiyesi ile kullanılabilir. ilacın kullanım süresi uzundur. mide bulantısı dışında ciddi bir yan etkisi yoktur. ilk kullanılmaya başlandığında unutkanlık ve gözünün önünde bulanıklık yapabilir. bırakılması da kolaydır.
  #1982274 :)
 9. 9.
  bünyede aşırı esneme, mide bulantısı ve iştahsızlık yapıp kilo kaybetmeme neden olan antidepresan. bakalım etkisi ne zaman gösterecek kendini.
  #2043626 :)
 10. 10.
  orgazm düşmanı.
  #2064428 :)
 11. 11.
  cipram adlı ilaçla hemen hemen aynı farmakolojik özelliklere sahip ilaç. altı aydan sonra kullanımına ara verilmesi gereken ilaçlardan ayrıca.
  #2064877 :)
 12. 12.
  hissizleştiren antidepresandir, dunyadan uzaklara goturur insani. tipi de guzeldir.
  #2333554 :)
 13. 13.
  diğer antidepresanlar gibi birden başalayıp birden bırakılmamalıdır. aksi halde sizi maymun eder. ilk kullanımda kafatasımın içinde beynim ordan orda oynuyormus hissi veren benı zor ayakta tutan ancak günn geçtikçe dünyaya toz pembe bakmamı sağlayan müthiş ilaç. sesini yükseltemezsın hiç bişeye itaraz etmez herşeye 'hıhı'dersin kısacası hafif leyla olursun bütün dünyevi dertleri unutursun *
  #2576354 :)
 14. 14.
  yoğun bir günün ardından eve gelinir ve yemek yedikten sonra bir cipralex içilir...yarım saat sonra duşa girilir..duştan dünyanın en asil insanı olarak çıkılır...
  #2921525 :)
 15. 15.
  ismail kılıçarslan'ın cinnet modern şiirinde kullandığı cipralex
  -cipralex iyi geliyor
  diyor şair.
  #3414532 :)
 16. 16.
  hayatın tüm renklerini iki ton açan ilaçtır. sonrasında şu türden diyaloglar mümkündür.

  ++ bilader napıyon keyifler nasıl ne yaptın bugün? *-- kardeşim hatundan ayrıldım ,ha bi de öncesinde tayin istedim filan işte.
  #3455429 :)
 17. 17.
  2. seansımda doktoruma elimle malum organımı işaret edip tık yok manasında kaş göz hareketleriyle "abicim sen bana böle bi yan etkisinden bahsetmemiştin, bilseydim o kadar uğraşmazdım yara oldu,ellerim şişti,partnerimle aram bozuldu" düşünceleriyle zir-u zeber bi halde olmama neden olan "evet öle bi yan etkisi var" cevabını aldığım küçük ama herşeye rağmen süper anti.ilk aylarda orgazm olabilmek için iki seçeneğiniz var.Ya ilaç almayacaksınız yada çişinizi uzun süre tutup birden salma yoluyla kendinizi tatmin yoluna gideceksiniz.Eğer partneriniz yoksa ikinci yoldan dahan iyisi yok kanımca.
  #3595708 :)
 18. 18.
  ilk 2 haftada bulunulan durumdan daha feci olmanızı sağlayan, titreten delirten ilaçtır.ufak dozda başlanıp, daha büyük dozlarla devam edilir, 6 aydan az olmamak koşulu ile kullanılıp doz azaltılarak kademeli olarak bırakılır. duyguları törpiler, sivrilikleri yontar, ne çok fazla üzülür, ne de çok fazla sevinebilirsiniz, 4 yıllık sevgilinizden ayrılmayı, psikiyatrist ile olağan görüşmenizde bakkaldan ekmek almışçasına rahat bir şekilde söyleyebilirsiniz mesela. hiç bir şey tuhaf değildir, herşey normal gelir gözünüze, değerleriniz bile değişebilir bu dönemde. cinsiyetsiz olarak dolanırsınız, karşınızdakinin erkek yada kadın olması bir önem arz etmez, orgazm olmak için yırtınmak beyhude bir davranıştır, olamazsınız. ayrıca bu süreç içersinde aşık olabilen tek kişi olarak hala bilimsel araştırma konusu olarak takip edilmekteyim.
  #3636901 :)
 19. 19.
  ilk 1 ay unutkanliga ve uykusuzluga sebep veren, aseksuel yapan, yaninda bir de sac doken mutluluk ilacidir. 2. ayin sonunda karar verme ve secme yeteneginizi geri kazandirir. 3. aydan sonra curetiniz yerine gelir. 6. aydan sonra yasanilan problemler karsisinda drama queen tavirlarini birakmis, enerjik, mutlu, uyku saatleri duzene girmis, bas agrilari ve mide bulantilari sona ermis, sekste de eski halinize kavusmus olursunuz. saclar dokulmeye devam eder o ayri. 1. yilin sonunda da hayatinizi ve ruh halinizi duzene sokmus ve ilaci birakmaya hazir hale gelmissinizdir. onca yil antidepresanlara karsi tavir almanin cipralexle tanistiktan sonra gereksiz oldugunu anlamis bir bunye olarak, kendinize eziyet cektirmeyin derim. problemleri yok etmiyor evet ama ruhunuza iyi geliyor. * birden birakilmasi halinde kalp krizi gecirme riskinin oldugu soylenmektedir.
  #3637015 :)
 20. 20.
  en gereksiz ortamlarda bile yüzde beliren sebepsiz sırıtmanın sebebidir.
  #3637091 :)
 21. 21.
  bir tür antidepresan belki de değildir. eğer bu ilacı size doktorunuz verdi ve kullanmadan önce bu entry'i okuyorsanız. lütfen okuduklarınızın etkisinde kalmayın. hatta bu ilaçla ilgili okuduğunuz hiçbirşeyin etkisinde kalmayın. çünkü ilaç her insanda farklı yan etkiler ve farklı tepkiler oluşturmakta. ama örnek teşkil etmesi açısından kullanılan süre boyunca vücutta oluşan tepkileri sıralamak istiyorum.

  öncelikle uyku yapmadığı hatta on kişiden bir kişide uyku yaptığı söylenerek doktor tarafından verilir ve pek doğru çıkmaz. uyku yapıyorsa akşam saatlerinde kullanılmasını tavsiye ediyor doktorlar.

  altta yazacağım tüm tepkiler benim vücudumun gösterdiği tepkilerdir ve herkes de aynı tepkiler oluşacak diye bir olay yoktur.

  1.gün
  yani birinci gece müthiş bir ateş basması midenizin ortasında biri ateş yakmış ve bu ateş beyninize kadar ulaşıyormuş hissi. ve uykunuzun olduğu halde uyuyamamak. beyninizin içinden sizi ilaca iten ne ise onunla ilgili bütün konuların film şeridi gibi geçmesi.

  2.gün
  sabah aşırı bir iştahsızlık. yarım poğaça ile doyma. aşırı sigara kullanma isteği. ve normalde aç karnına içilen sigaranın yarım poğaça yediğiniz halde dokunmaması ve kesmemesi.

  3.gün
  uykuda ve iştahta yavaşça bir düzelme fakat beyninizin kafatasınızın içine sığmama hissi.

  geçen günlerde iştahın uykunun düzene girmesi

  ilk haftalarda

  gece konuşma, diş gıcırdatma, durduk yerde çenenizi kitlemeniz ve bunu çeneniz ağrıdıktan sonra hissetmeniz. heryerde uzanma ve uykuya dalmayı isteme hissi. sürekli gülücük saçmak ve kendinizi düşündüğünüz bir olaya gülümserken bulmak.

  ilerleyen aylarda bir çok yan etkisi azalmakla birlikte sadece cinsel isteksizlik etkisi kalmaktadır. hatta kontrol de doktorunuz cinsel isteksizlik var mı diye sorduğunda sizde öyle birşeyin olduğunu bile unutmuş olabilirsiniz. ama zamanla bu da geçmekte ve her insanda gözükmemektedir.

  kesinlikle doktor kontrolünde kullanılmalı. kimsenin sözü dikkate alınmayıp yaşanarak görülmesi gerekmektedir. ayrıca cipralex'in vücutta kalıcı hiçbir hasarı ve yan etkisi yoktur yeter ki doktor kontrolünde kullanılsın.
  #3880278 :)
 22. 22.
  Depresyon tedavisinde sıklıkla kulDoktor kontrolünde alınması gereken ve hazır hissedildiğinde bırakılması şart olan hap..
  #4505133 :)
 23. 23.
  majör depresyonu eritemeyen kış güneşidir, ayrıca el ayak kordinasyonunu bozar ehliyet sınavında zorlanırsınız.
  #4555049 :)
 24. 24.
  insan vücudunda uyuşukluk yaratır. kendinizi bir kuş gibi hafif hissedersiniz. karşında ki ana avrat küfür etsi gayet efendi bir tavırla cevap verirsniz. beyine giden sinirleri tedavi etmek kullanır. genellikle aşırı migren olan hastalara doktor tavsiyesi ile verilir. sürekli uyuma isteği gönderir bünyeye.

  noroloji doktorunun reçetesi geçerlidir noroşiroloji uzmanı yazdığında bazı eczanelerden alamazsınız. düzensiz kullanıldığında vücudu tahrip eder.
  #4818842 :)
 25. 25.
  Bu ilaci iki ayligina kullandim, kisa sureligine kullanmamin sebebi ise hicbir ise yaramamasiydi. insani panik ataklardan kurtulmaya calisirken sizofren eder, borderline eder, kas yaparken goz cikarir. bu ilacin az bilinen yan etkilerinden biri ise kullanan insanin gozlerini kapattigi anda ruya gormesini saglayabilitesidir. Arkadasimla sohbet ederken, bir saniyeligine gozlerimi kapadigimda kofi annan'i gormemle basladi. felaket derecede urkutucuydu (astral seyahat + kofi faktoru). ondan sonra cat pat basima gelmeye basladi bu fenomen.

  insan ruyaya dalmadan halusinasyonlar gormeye basladiginda, yeniden anksiyete vuruyor. bu tur bozukluklar zaten kucuk seyleri fazla onemseyip panik olmakla ortaya ciktigina gore, cipralex bir anti-anksiyete ilaci olarak kontrendike. "eskiden panik atak gecirirdim, simdi neler gecirdigimi diger kisiliklerime sorun", "eskiden cok dertliydim, simdi ise saykoyum" tarzinda cumleler kurmak istemeyenler uzak dursunlar.
  #4835807 :)