bugün

7 haziran 2010 daki final maçında sahaya havlu ile girerek , maça ne kadar ilgisiz olduğunu kanıtlayan şahsiyet.
2010 nba final serisinin 4. maçında sevinirken hakeme yumruk atan basketbolcu.
14 haziran 2010 boston celtics la lakers maçında hala takiminin kaptani ve lideri oldugunu hissettiren ve adini simdiden celtics efsaneleri arasina yazdiran basketbolcudur.

ilk yarinin son saniyelerinde rondo topu pierce'a once vermedi son topu kullanmasi icin, pierce de "e git o zaman kullan kendi basina" der gibi bi hareket yapti, sonra rondo vermek istedi topu ama kapatmislardi bu defa pierce'i, son topu rondo kullandi, kacirdi ve bir kardesin abiye bakmasi gibi bakti pierce'a resmen. spiker soyunma odasina gitmeden yakaladi ve pierce'a "kizdin mi?" diye sordu o da "kizmadim" dedi ama basin toplantisinda "biraz kizdim ama cok da onemli degil, o bizim guardimiz, ona guvenim tam, bircok kereler oyun kurtardi" felan dedi. doc rivers da "son toplari pierce kullanacakti ondan bi anlasmazlik oldu" felan dedi ama sonuc olarak son saniyede koydugu postayla rondo mondo dinlemem dedi icabinda. *

ayriyeten macta da artest'i pacavraya cevirmis, fade away jumperlarinin hemen hepsini sokmustur. kobe'yi kizdirmis ve "onu ben savunmak istiyorum" dedirtmistir kobe'ye ama dun kobe de durduramadi kendisini maalesef. pick and roll dersi vermistir adeta dun gece.
artest ile gerek fiziksel gerek mental mücadelesine hasta olduğum yüce basketbolcu. artest canavarıyla ancak bu adam baş eder zaten.
cadılar bayramında shaq kadar olmasa da eğlenceli photolar yayınlamış süperstar.

http://sampiyonlukyuzugu....inin-olasi-sampiyonu.html
dün akşam 20000 sayı barajını geçen celticsli... üstelik bu sayıları uzatmalarda atması çok verimliydi...

http://sampiyonlukyuzugu....3-kasim-2010-maclari.html
bir bar çıkışında tam 26 yerinden bıçaklanmıştır. olay esnasında özellikle ellerini korumaya çalıştığını söylemişti bir röportajında. saldırıdan sonra basketbol hayatının bile biteceği endişeleri varken o düşünülenden çok daha kısa bir sürede basketbola dönmeyi başarmıştır.
takımı boston celtics'in indiana pacers'ı 99-88 yendiği maçta triple-double yapmıştır. pierce maçı 18 sayı, 10 ribaunt ve 12 asistle tamamlarken 8'de 6 saha içi isabetiyle oynadı. bu arada, bu maçtaki triple-double, pierce'nin 2006'dan bu yana yaptığı ilk triple-double.
dün geceki toronto raptors maçında 30 sayı, 7 ribaunt, 4 asist kaydeden şahane sporcu.

(bkz: hastasıyız)
boston celtics'ten nefret etmekle birlikte shaq la beraber kendisi yegane sevdiğim oyunculardır takımdaki. ve underrated'in babasıdır kendileri .
geçen hafta boston celtics ile toronto raptors arasında oynanan maçta harika bir smaç yapmıştır. uzun zamandır pierce'den bu tür smaçlar görmemiştik.

http://www.youtube.com/watch?v=_shYAF6dIoE
acayip sevdiğim, hep boston da oynasın dediğim, geçtiğimiz yaz aylarında dünyaevine girmiş olan güzide basketbolcu.
boston celtics'in kaptanı.boston tarihinin simge isimlerinden biri , 2008 şampiyonluğunun mimarı ve mvpsi. tuttuğum takım boston'un en özel oyuncusu.hastasıyım.
istemeden hakeme yumruk savuran oyuncudur.
http://www.youtube.com/watch?v=70ma4jTK_XE
fırlamanın tekidir.
devam eden wizards -celtics maçınının bitmesine 20 dakka kala triple double göz kırpan oyuncu istatikleri 20 sayı 8 asist 7 ribound.
bugün oynanan wizards - celtics maçında "daha ölmedim" demiş olan celtics'in efsane small forward'ı.

34 sayı, 10 asist, 8 ribaunt ile insan üstü bir performans göstermiştir.

pierce'ın form tutması oldukça kötü bir sezon geçiren boston celtics'i ayağa kaldırabilir.
dün gece oynanan nets maçında 27 sayı 8 asist 4 ribaund ile takımını sırtlamış celtic efsanesi. 14-10 gibi gayet yüksek bir yüzdeyle atmıştır ayrıca.
1 mayıs 2012 atlanta hawks boston celtics maçı nda rajon rondo'nun yokluğunda 36 sayı, 14 ribaund gibi harika bir maç çıkararak takımını galibiyete taşımış, bir kez daha bu takımın lideri olduğunu göstermiştir.
belki bir lebron yada bir kobe değil ama çoğundan adam gibi adam olan nba oyuncusu.
şuan bana nba forması kazandınız , takım ve oyuncu ismi tercih edin deseler düşünmeden söyleyeceğim nba efsanesi.
27 ocak 2013 boston celtics miami heat maçı'nda 17 sayı, 13 ribaund, 10 asistle oynayarak 2012-2013 sezonunda yapılan 25. triple-double'ye imza atmıştır.

daha önce 2012-2013 sezonunda triple-double yapan oyuncular:

- greg monroe - (bkz: 7 kasım 2012 sacramento kings detroit pistons maçı)

- jose calderon - (bkz: 13 kasım 2012 indiana pacers toronto raptors maçı)

- kevin durant - (bkz: 18 kasım 2012 okc thunder gs warriors maçı)

- kobe bryant - (bkz: 18 kasım 2012 la lakers houston rockets maçı)

- roy hibbert - (bkz: 21 kasım 2012 indiana pacers no hornets maçı)

- larry sanders - (bkz: 30 kasım 2012 min wolves milwaukee bucks maçı)

- lebron james - (bkz: 4 aralık 2012 washington wizards miami heat maçı)

- rajon rondo - (bkz: 7 aralık 2012 philly 76ers boston celtics maçı)

- tony parker - (bkz: 10 aralık 2012 houston rockets sa spurs maçı)

- george hill - (bkz: 14 aralık 2012 indiana pacers philly 76ers maçı)

- jose calderon - (bkz: 16 aralık 2012 toronto raptors hou rockets maçı)

- jordan crawford - (bkz: 18 aralık 2012 wsh wizards atlanta hawks maçı)

- joakim noah - (bkz: 18 aralık 2012 chicago bulls boston celtics maçı)

- david lee - (bkz: 21 aralık 2012 gs warriors charlotte bobcats maçı)

- demarcus cousins - (bkz: 30 aralık 2012 sac kings boston celtics maçı)

- jrue holiday - (bkz: 2 ocak 2013 phoenix suns philly 76ers maçı)

- rajon rondo - (bkz: 5 ocak 2013 atlanta hawks boston celtics maçı)

- david west - (bkz: 12 ocak 2013 charlotte bobcats indiana pacers maçı)

- rajon rondo - (bkz: 14 ocak 2013 boston celtics charlotte bobcats maçı)

- nicolas batum - (bkz: 21 ocak 2013 wsh wizards portland blazers maçı)

- lebron james - (bkz: 23 ocak 2013 miami heat toronto raptors maçı)

- rajon rondo - (bkz: 24 ocak 2013 boston celtics new york knicks maçı)

- rajon rondo - (bkz: 25 ocak 2013 atlanta hawks boston celtics maçı)

- nicolas batum - (bkz: 26 ocak 2013 portland blazers la clippers maçı)
surat yapısı olarak hep çekirgeye benzettiğim boston celtics oyuncusu. Garnett, Rondo ve bir zamanlar Allen ile güzel bir birliktelik oluşturmakta.
Bir yıldız.
işte benim adamım. kesinlikle en sevdiğim oyuncudur kendisi. çok ayrı bir basketbolcudur. sırf onun için baston maçlarını seyrediyorum. 2k13 te bile bastondan baka takım almıyorum.