1. 1.
    öncelikle (#133344). top atıldığı anda ofsaytta olmasına rağmen pozisyonla alakası olmayan oyuncunun durumu. ofsayt kararı verilemez, devam ettirilir.
    ... redwinemania
  2. 2.
    (bkz: pasif ofsaytı kanıtlamak için yapılan numaralar)
    1 ... hendrix
  3. 3.
    yaşandığı taktirde yardımcı hakemin içinden "ebenin a.. mı arıyosun orda da beni zora sokuyosun, şimdi gözlemciye ne diyeceğim ben a..na çak.. oğlu" şeklinde sözler söylemesine sebebiyet veren bir futbol vukuatıdır.
    3 ... martyns
  4. 4.
    iki pasifin ofsaytta yakalanmasıdır...çözülebilir...
    2 ... karga
  5. 5.
    nicolas anelka ilk yarıdaki fenerbahçe-samsunspor maçında bunun müthiş bir örneğini sergilemiştir. açık ara ofsayt pozisyonunda olmasına rağmen topla hiiiç ilgilenmeyerek alex'in topu alıp gole gitmesine vesile olmuştur.*
    ... shyer
  6. 6.
    bir tez ürettim bu pasif ofsayt konusunda.eksiklik veya yanlıslık varsa bana yazın.ilerletip gerekli mercilere basvuracagım bu tezle.mouse unuzdakı bılya ıle zoom yapabılrısınız.once resmın uzerıne tıklamanız gerekır.

http://www.imagez.org/sho...hp/31376_ads305z.bmp.html
    -1 ... jakuzi
  7. 7.
    futboldan anlarım diyen kızlara sorulacak ilk terim.
    3 ... pammuk
  8. 8.
    -şşt ofsayttaki genç şu parayı al bi uzun samsun bi de soğuk kola kap da gel..
    +tamam abi hemen gidiyorum ben zaten bakkala gidecektim isabet oldu..

görüldüğü gibi ofsayttaki elemanımız oldukça pasif bir insandır. bu gibi durumlara pasif ofsayt denir. *
    2 ... garipbasci
  9. 9.
    27 nisan 2008 galatasaray fenerbahçe maçında nonda nın attığı golde ümit karan ın pozisyonu için hatırlatılması gereken kural.
    ... notrinova
  10. 10.
    oyuncu ofsayt pozisyonunda olmasına rağmen top kendisine gelmezse ofsayt olmaz. buna pasif ofsayt denir. eskiden bu durumda da ofsayt oluyordu. neyseki kaldırdılar bu kuralı.
    2 ... etka10