1. 1.
  biryere gidebilmek için metro haritasına bakıp hangi hattan gitsem acaba diye beyin jimnastiği yaptığınız çok fazla istasyonu olan ve çok büyük olan metro
  1 ... mystery
 2. 2.
  (bkz: gavur icadı)
  -2 ... phyxius
 3. 3.
  büyük istasyonlarında askerlerin sürekli gezerek güvenliği sağladığı, parisin hemen hemen her yanına ulaşmanızı sağlayan ulaşım cihazıdır.metroda hat değiştirirken kulağınıza gelen gitar,akordyon sesleri mest eder insanı.ulaşımı sağlayan trenler çok hızlı değil bu arada.bide stat de france gibi yeni yapılmış istasyonlar bal dök yala formatındadır.onuda ekleyelim.

  bi keresinde varoş bi semten merkeze gelirken saçı sakalı biribirine karışmış ayaşın teki oturduğu yerden kapıya uzanmıştı.millet girip çıkarken hiç salamıyodu bile elemanı.nerden aklıma geldiyse.herif neyseki bi kaç durak sonra kendine geldide bizde kurtulduk yusuflamaktan..
  -1 ... orloff
 4. 4.
  ankara metrosu ile karşılaştırılmayacak kadar iyi bir metro; ama karşılaştırmak isteyenler için: (bkz: londra metrosu)
  ... kerameti kendinden menkul
 5. 5.
  istasyonlar arası geciste, istasyon bulmakta sapıkca zevk aldıgım oyun gibi eglenceli, tarihi metro. ve evet biletsiz biniş biraz mumkun.
  ... soulmate
 6. 6.
  geceleri yaklasik 3-4 saat temizlenmesine ragmen pis kokusundan kurtulamayan metrodur.
  ... kopush
 7. 7.
  istasyonları karanlıktır, bakımsız ve eskidir. çöplük gibidir. trenler sirk havasındadır: akordiyonlu, kavallı sanatkarların konserleri ve kusmuk kokuları eşliğinde yolculuk yapılır.
  1 ... annabell lee
 8. 8.
  anlatılana göre yapımında çalıştırılan siyahi işçilere metronun yapılmasına karşın ülkede oturma izni vermeyi taahhüt etmişler. fakat metro tamamlanınca sınırdışı yapmak istemişler. bunun üzerine işçiler galeyana gelmişler ve yoğun çatışmalar sonunda işçilerin ailelerinin ülkeye girişine izin verilmiş. sonuç olarak da paris'teki yoğun senegalli ya da benzer ülke vatandaşlarının olmasının nedeni buymuş.
  1 ... cemilflower
 9. 9.
  her ne kadar yakalandığınızda cezası çok büyük bir meblağ olsa da, çoğunluğun bilet almadan çıkış kapılarından girebildiği metro. o kadar kalabalık ve buyuk bir alan ki sıkı kontrol yapılamıyor anlaşılan. öyle ki ; gayet düzgün giyimli bir bey tam ben çıkarken (kapı sadece çıkarken açılıyor) kapıyı tutup buyrun dedi ve ben geçince gayet rahat içeri girdi. turnikeli kısımlardan atlayanları saymıyorum bile..kısacası biletsiz seyahat mümkün fakat yakalanmadığınız sürece:) ayrıca bir bilet birden fazla da kullanılabiliyor sakın ola bi seferden sora atmayın..:)
  ... khaos
 10. 10.
  yedi katlı labirent. paris'in tüm merkezlerine ulaşabilen yeraltı ağı. kaçak yolcular için bilet kontrolleri çoğunlukla girişte değil çıkışta yapılır. her ihtimale karşı bileti saklamak lazımdır.
  ... myosotis