1. 1.
  ankara'nın kızılay-batıkent arası çalışan metrosudur.

  (bkz: metro)
  (bkz: ankaray)
  1 ... redwinemania
 2. 2.
  Yeni hatlar hizmete girdikten sonra, dünyanın en yoğun metrosu olmaya aday metro, soğuk kış günlerinde trenlerin yarattığı hava akımı insanı hasta edebilen, her gün mutlaka birilerinin trenlerin kapılarının nasıl tam işaretli yerlere geldiğini merak ettiği toplu taşıma sistemi.
  2 ... thedewil
 3. 3.
  Mevcut hatlarla sabah saatlerinde trenlerin yoğun olduğu, ek hatların da yapılmasıyla yoğunluğun nasıl kontrol edileceğini tahmin edemediğim metro sistemi. her gün mutlaka trelerin kapılarının işaretli yerlerde nasıl durduğunu merak eden birine şahit olunur.
  4 -1 ... thedewil
 4. 4.
  her cuma günü, kızılay istasyonunda mescite sığmamış dışarda namaz kılan insanlar görülebilecek metro. dışarıdaki insanlara sesi duyurabilmek için, belediye metro içindeki kendi hoparlörlerini seferber eder.
  2 -2 ... thedewil
 5. 5.
  "yaşlı, engelli ve çocuklu bayanlara lütfen yer veriniz" gibi bir anonsu olan metro. *
  1 ... thedewil
 6. 6.
  kızılay istasyonu içinde cami bulunan metrodur.
  ayrıca ankaray'a da klima takılmamış, klima yerine pencere açılmıştır.
  bu zekice fikir (!) i. melih gökçek'indir.
  2 ... pelvis
 7. 7.
  ankara metrosu sanıldığı kadar kötü bir metro değildir.*kızıay-sıhhiye-ulus-akm-akköprü-ivedik-yenimahalle-demetevler-hastane-macunköy-ostim-batıkent hattında çalışmaktadır.yakında balgat'a ve keçiörene uzanacaktır.
  ... utqqu
 8. 8.
  uzamamış, uzayamamış, 10 senedir yerinde sayan metro.

  (bkz: ankara bir başka güzel şimdi)
  1 -1 ... cemvscem
 9. 9.
  (bkz: ankara mottosu)
  -1 ... pilotmont
 10. 10.
  1950'lerde berlin'de kullanılan vagonlardır. ufak değişiklikler ile ankaralı'lara kaklanmıştır. özellikle metro kısmını kullananlar iyi bilirler,her yıl bu hat üzerinde sürekli ufak tefek kazalar meydana gelmektedir, sorun da bu eski model vagonların raylara uyum sağlayamamasından kaynaklanmaktadır. kısacası batıkent-kızılay arası yollculuk yapanlar allaha emanettir.
  2 ... kerameti kendinden menkul