1. 1.
  yeni yeni varlığından haberdar olduğumuz devlet. varmış diyorlar.
  ... bendosto
  #22270173 :)
 2. 2.
  türkiye'de turgut özal ile birlikte oluşmaya başlamış illegal yapılanmadır.30 yıldır amerika'ya gönderilen polis akademisi öğrencileri ile ve fetullahçı hakimler,savcılar ile emperyalistlerle işbirliği yapan turgut özal, tayyip erdoğan gibi isimler bu yapılanmayı şimdi fark edebilmişler!
  bu çete türkiye'nin en önemli, en mahrem bilgilerinin arşivlendiği tsk'nın kozmik odalarına girdiğinde ''yargı gereğini yapıyor.'' diyen hükümet, halk bankası'nın bilgisayarlarına el konunca basıyor feryadı. neymiş, orada çok mahrem bilgiler varmış, devlet sırrıymış, bu çeteler bu bilgileri yabancı istihbarat servislerine verebilirmiş! onu amerikalılarla tsk'ya karşı düzmece kanıtlarlar, belgelerle yürüttüğünüz hukuksuz operasyonlarda söyleyecektin tayyip efendi! bu çete sana dokunduğunda mı aklın başına geldi! sizi bu paralel devlet hükümet yaptı, şimdi yapabilirlerse tekrar onlar indirecekler.
  4 -3 ... ashman
  #22321563 :)
 3. 3.
  türkiye cumhuriyeti devleti içine yerleştirilmiş abd'ye bağlı örgüttür. abd'nin nispeten daha bağımsız davranarak aleyhine olan ortadoğu planlarına direnen tc devlet yapısını tasfiye etmesinde kullanılmış olup, akp ve cemaat olmak üzere iki kanattan oluşur.

  bu iki kanat birlikte tc devletinin tasfiye operasyonları yapmışlardır. abd, bu yapının akp kanadı üzerindeki kontrolü kendisine daha bağlı olan f tipi örgütle sağlar. tasfiyede ileri bir aşamaya gelinmesinden sonra akp'nin batı ekseninden kayması üzerine cemaat-akp, yani akp'nin tasfiyesi amaçlı çatışma başlamıştır.

  türkiye'nin her iki kanadı da daha fazla taşımaya tahammülü kalmamıştır ve her ikisinin halk tarafından tasfiye edilmesi artık bir zorunluluktur. çatışmanın kazananı akp olursa, atlattığı vartadan dolayı abd'ye daha fazla biat etmesi, cemaat kazanırsa zaten biat ettiğinden durumun farketmemesi nedeniyle, sonuçta kazanan abd olacaktır ve abd'nin türkiye'yi tasfiye ederek bop planlarındaki bölünerek küçültülmüş ve güçsüz türkiye konumuna getirmesi sağlanacaktır.
  -1 ... zarbut
  #22326763 :)
 4. 4.
  (bkz: paralel devlette namaz kılmak)
  -1 ... bu ne bicim hikaye boyle
  #22358462 :)
 5. 5.
  her paralel dendiğinde aklıma gelen fringe bunda da geldiğinden dolayı oradaki iki yüzlü durumu da aynı zamanda aklıma getirmiş durumdur.* *
  1 -1 ... jarhead
  #22358467 :)
 6. 6.
  bir başka boyutta yapılacak farklı seçimlerle bambaşka bir yerde olabilecek devlettir.
  bizimki de demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletiymiş mesela..
  ... spacesheep
  #22358484 :)
 7. 7.
  (bkz: thales)
  1 ... barut osman
  #22358489 :)
 8. 8.
  paralel evren. (bkz: lost)
  (serbest çağrışım )
  ... saks mavisi
  #22358859 :)
 9. 9.
  paralel devlet paralel evrende olur sözünün içindeki devlet.
  şayet paralel evrene geçiş yapar isek orada devlete paralel kurulduğu varsayılan bu devleti görebilecekmişiz!
  ... bilgizayar faresi
  #22358901 :)
 10. 10.
  bir rte cemaat ortak yapımı.

  yüce insan rte'nin son zamanlara kadar yapılanmasına büyük destek verdiği oluşum. o, zamanında olur da iktidar elden giderse devlet için etkin olarak kullanmak istemişti. ancak işin içine hiç de hesapta olmayan bir ayrılık girdi. zamanında büyük destek verdiği paralel devlet elinden kaydı.

  şu aşamada paralel devletten şikayet edemeyecek tek insan kendisidir. kendi kurduğu tuzağa kurban gitmiştir.
  ... tembel adam
  #22368087 :)