1. 1.
  istiklal caddesi'nde buyukparmakkapi sokakta reggea kulubu. bol bol zenci var, bira var, votka var, cerez var. kafa guzelse bir guzel dans edilir. eski riddim diye de bilinir.
  3 -1 ... laz pacino
 2. 2.
  yüzmilyonlarca yıl önce bütün kıtaların bağlı olduğu tek büyük kara parçasına verilen isim.
  1 ... agena
 3. 3.
  Panjea (pangea)'ya 'süper kıta' da denir.. milyonlarca yıl önce bütün kıtalar sadece tek bir kıtaydı ve tek bir okyanus vardı ( pantalassa ).

  Permiyende oluşumu tamamlanan Pangea kıtası, Trias boyunca da varlığını sürdürür. Permiyende dağ oluşumuyla yükselen bölgeler bu dönemde büyük oranda erozyona uğrar. Yer yer volkan patlamaları yaşanır ve büyük lav akıntıları olur. Bu dönemde Tetis denizi Pangea'nın ekvatoral bölgesinde bir iç deniz olarak bulunurken, Pantalassa okyanusu gezegenin geri kalanını kaplar. Dönem ilerledikçe Pangea'yı oluşturan kıtalar birbirinden ayrılmaya başlar. Tetis Pangea'yı doğudan istila ederek Gondvana ve Lavrasya kıtalarını birbirinden ayırır. Kuzey Amerika ve Avrupa kuzeye doğru hareket etmeye başlar. Gondvana'nın parçaları olan Kuzey Amerika ve Afrika birbirinden uzaklaştıkça ikisi arasında yarık vadiler oluşur. * * *
  3 -1 ... pantalassa
 4. 4.
  4. nesil, hoşgelmiş yazar.
  1 ... sanitarium
 5. 5.
  an itibariyle 108 entry yazmış olan nesildaş yazardır.*
  ... ogzi
 6. 6.
  an itibariyle açtığı 62 başlığın 62sininde mükemmel olduğu gerçek bir yazar kişisi.
  -1 ... ally mcbeal
 7. 7.
  bilim adamlarınca 180 milyon yıl önce bütün karaların birbirine bağlı olduğu büyük kara parçası. bilim adamları daha sonra bunun ikiye ayrıldığını söylerler; laurasis ve gondwanaland.
  ... s3ms
 8. 8.
  etni-ka adlı grubun ilk albümü. azerbaycan, makedonya, bulgaristan, yunanistan gibi ülkelerin yanında karadenizin, egenin melodilerini olağanüstü şekilde harmanlamışlardır, şiddetle tavsiye edilir. özellikle zerreden deryaya ve süreyya şarkıları ardarda dinlenesidir.
  1 ... scylla
 9. 9.
  macintosh için oyun üreten bir şirket.
  ... opusmagnum
 10. 10.
  alfred wegener ile özdeşleşen dev kıta. bir ütopyadan uzak, kanıtlanmış bir gerçektir.

  (bkz: kıtaların kayması teorisi)
  ... paintitblack