bugün

Önümüzde yerel seçim var. Sadece birkaç gün... Herkes bilir: Aç doyar; ama toku doyuramazsın. Hiçbiri aç değil, aksine tok oğlu toklar. Kimi Trabzonlu müteahhit kontejyanındadır ve açıkladığı mal varlığından hariç para kuleleri dikip 50 milyın dalırlık 3 villası daha ortaya çıkar, kimi 600 küsür daireyi unutacak kadar zengindir, kimi kızına ingiltere'den ev alabilecek kadar parayla oynar, eskisi TV kanalı sahibidir falan filan... Bunların içlerinde tek gariban yok. Kimse kimseyi aldatmasın! Kıçında donu olmayan biri aday olabiliyor mu? Ben görmedim, gören varsa söylesin! Sırf adı güzel diye Ekrem'e oyumu vereceğim. Hepimiz gerçeği biliyoruz; doğruyu söylemiyoruz. Onlar dağdan yol aşırıyor, bizim de kıçımız kaşınıyor, hepsi bu. Oyumuzu kanma ve kendimizi kandırma ölçütüne göre veriyoruz bence.
Ben kimseye vermiyorum.
Oyunu Kimseye vermezsen bile birine vermiş oluyorsun.
Şu açıdan düşünüyorum, bildiğimiz gibi belediye kurumları, başkanları kısa yoldan zengin etme aracıdır. Orda rüşvet, yalan dolan, usulsüz ihale. Vurgun talan, kayırmacalık her türlü üç kağıdın döndüğü yerler, ben oy vererek ordaki bozuk düzene aracılık yapmam, benim oyumla açıkçası birilerinin zengin olmasını istemiyorum, verenede bir şey demem.
hamza dağ'a vereceğim.

yeter artık izmir yıllardır chp'de. birşey gördüğümüzde yok. hala dalga geçer gibi ''biz seçilirsek bunu yapacağız,şunu yapacağız '' diyorlar. ulan zaten yıllardır sizde neden yapmadınız ?

başlığa dönersek cevap hizmet. bi dönem deneyelim akp'yi beğenmezsek değiştiririz.
her zaman olduğu gibi: "bir taraflarımızın keyfine göre."

Ama çoğunluğun veriş şekli muhtemelen; çıkarıma göre, bana verdiği paraya göre, bana yaptığı yardımlara göre, akrabamı işe sokmasına göre, ihaleyi bana vermesine göre, akrabalık dereceme göre, sürüye göre, vb.

Oy kullanacak olanlar da -en azından- okuma-yazma bilmesine göre, bir sınırlama getirilmeli.
Oyumuzu kötünün iyisini seçmeye çalışarak veriyoruz. Biliyoruz ki Türk siyasetinden bir cacık olmaz. Biz de ancak çok kötü olmasın da az kötü olsun derdindeyiz işte.
Fanatik AKP'li için kriter: Dinsiz donsuz heykelci cehape zihniyeti gelmesin de erdoğan kimi destekliyorsa o kesinlikle şüphesiz..
Fanatik CHP'li için: izmir'in yollarında çukurlar olsa da, şehir b.k koksa da CHP ile devam Akp belediyeyi kazanırsa izmir'e şeriat gelir yoksa..
develer, dikene verecekler !..
oyun böğük yiğen...
Oy kullanmıyorum.
ekonomik zorluklara karşı isyan edip bunun sorumluluğunu chp ye yükleyerek ampule basıyoruz... edison mezarında keyiften nargile tüttürüyor.
kimin neye göre oy attığını bilmem ama oy isteyenler seçmeni tehdit ediyor.

https://www.msn.com/tr-tr...da7194b&ei=89#details

iktidarın progandalarının temelinde yatan algı "bizim adayımıza oy atmazsanız hizmet alamazsınız" şeklinde empoze ediliyor.
bu ülke ne hale geldi?
en çok iş yapacak çalışacak kişiye göre veriyorum. parti önemli değil belki partisi ile görüşüm uymuyor ama aday çalışacak iyi hizmet verecek biri.

ama bu seçim tepki olarak oy vereceğim güçlü rakibe oy vereceğim.
misal muhtar belki 30 senedir muhtar yeterda sal artık koltuğa yapıştın mı genç daha iyi çalışacak bir aday gelsin git torunlarınla falan ailenle ilgilen gez kendine zaman ayır.

sonra ilçe belediyesi abi her yıl aynı parti adayı seçiliyor oy verenler takım tutar gibi oy veriyor böyle oluncada seçilende bir garanticilik rehavet oluyor çalışmıyor, hizmet sıfır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar